Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jihočeši podpořili matku, která v Norsku bojuje o své děti

 
úterý, 11. listopadu 2014, 13:11

První den jihočeské petiční akce, která se snaží poukázat na kauzu dvou českých dětí, jež jsou zadržovány norskými úřady, podpořily stovky Jihočechů. Party dobrovolníků sbíraly podpisy v Českých Budějovicích, Písku a Vimperku.

„Reakce byly vesměs pozitivní,“ zhodnotil pondělní petiční akci v Písku koordinátor Aleš Procházka. „Řadě lidí jsme museli celou kauzu přiblížit, ale našlo se i několik jedinců, kteří byli o celé problematice velmi dobře informováni.“

V Budějcích se většina procházejících s kauzou seznámila až díky petiční akci. „Museli jsme jim celou problematiku vysvětlit, takže to šlo pomaleji, ale musím říct, že většina lidí souhlasila, že postupy norských úřadů nejsou správné,“ řekl koordinátor pro České Budějovice Jan Třeštík a dodal, že právě seznámení veřejnosti s celou kauzou je jedním z hlavních cílů petiční akce.

Ta bude v krajském městě pokračovat ještě dnes od 13 do 16 hodin opět u Prioru. Petiční archy rovněž naleznete i na Malém náměstí v Prachaticích (od 14 do 16 hodin) a zítra na náměstí Františka Křižíka v Táboře (od 14 do 17 hodin).

Iniciátory petice jsou jihočeští Svobodní. „S celou akcí nám ale aktivně pomáhá i řada lidí, kteří s politikou nemají nic společného. Naše myšlenka se jim zalíbila a okamžitě se jí ve svých městech chopili,“ upozornil Jan Třeštík.

Spolukoordinátor petiční akce a krajský místopředseda Strany svobodných občanů Milan Černoch zmínil, že petiční archy budou následně zaslány Vládě České republiky. „S výzvou, aby využila všech diplomatických a politických prostředků k záchraně unesených českých dětí norskými úřady,“ dodal.

 


 

Kam dál?

Budějcké ulice už díky výzdobě připomínají Vánoce

úterý, 11. listopadu 2014, 12:31

Adventní čas se nezadržitelně blíží a Budějce se tak pomalu začínají převlékat do svátečního kabátu. Rozsah vánočního osvětlení...

Svatý Martine, kde jsi nechal bílého koně?

úterý, 11. listopadu 2014, 10:29

Ačkoliv se říká, že se svatým Martinem dorazí i první sníh, vypadá to, že dnes se tato pranostika nevyplní a nejspíš se tak...

Budějce byly bez pitné vody. V Plzeňské praskl vodovod

pondělí, 10. listopadu 2014, 15:54

Porucha hlavního vodovodního řadu o průměru 800 milimetrů připravila dnes kolem třetí hodiny odpoledne mnohé Budějčáky o pitnou...

Magistrát zakázal protest, který prý mohl ohrozit Romy, právem

pondělí, 10. listopadu 2014, 09:08

Nejvyšší správní soud v Brně v minulých dnech zamítl kasační stížnost svolavatele zakázaného shromáždění, které se mělo v Českých...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

FOTO: Z povalování na pohovce do nabušené show od Bastille, která rozdunila Karlín

Britská skupina Bastille v čele s Danem Smithem získává v posledních měsících ohromnou porci pozornosti a vděčí za ní hitu Happier, který utvořili společně s producentem Marshmello. Nejen tento, ale i spoustu dalších hitů skupina předvedla s účastí dvou předskokanů ze samého ostrova.

Jogurtové nápoje? Cukr vede nad ovocem

Praktická jogurtová svačina, na kterou nepotřebujete lžičku. To je asi hlavní výhoda kysaných nápojů oproti klasickým jogurtům. Pokud by byly k dostání neslazené, patřily by jogurtové nápoje k vítaným složkám jídelníčku. Ovocné jogurtové nápoje z nabídky běžných obchodů však obsahují velké množství cukru i přídatné látky. S ovocem většina z nich příliš nepočítá – tvoří jen jednotky procent obsahu.

Celní správa zajistila 33 kilogramů nebezpečného hovězího masa, to mělo skončit v jedné z českokrumlovských restaurací

Celní správa zastavila 12. února v Českém Krumlově osobní auto. Při kontrole příslušníci hlídky mobilního dohledu zjistili, že v kufru je uloženo několik desítek kilogramů syrového hovězího masa. Cizinec, který vozidlo řídil, k nákladu nepředložil žádné doklady.