Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jihočeši podpořili matku, která v Norsku bojuje o své děti

 
úterý, 11. listopadu 2014, 13:11

První den jihočeské petiční akce, která se snaží poukázat na kauzu dvou českých dětí, jež jsou zadržovány norskými úřady, podpořily stovky Jihočechů. Party dobrovolníků sbíraly podpisy v Českých Budějovicích, Písku a Vimperku.

„Reakce byly vesměs pozitivní,“ zhodnotil pondělní petiční akci v Písku koordinátor Aleš Procházka. „Řadě lidí jsme museli celou kauzu přiblížit, ale našlo se i několik jedinců, kteří byli o celé problematice velmi dobře informováni.“

V Budějcích se většina procházejících s kauzou seznámila až díky petiční akci. „Museli jsme jim celou problematiku vysvětlit, takže to šlo pomaleji, ale musím říct, že většina lidí souhlasila, že postupy norských úřadů nejsou správné,“ řekl koordinátor pro České Budějovice Jan Třeštík a dodal, že právě seznámení veřejnosti s celou kauzou je jedním z hlavních cílů petiční akce.

Ta bude v krajském městě pokračovat ještě dnes od 13 do 16 hodin opět u Prioru. Petiční archy rovněž naleznete i na Malém náměstí v Prachaticích (od 14 do 16 hodin) a zítra na náměstí Františka Křižíka v Táboře (od 14 do 17 hodin).

Iniciátory petice jsou jihočeští Svobodní. „S celou akcí nám ale aktivně pomáhá i řada lidí, kteří s politikou nemají nic společného. Naše myšlenka se jim zalíbila a okamžitě se jí ve svých městech chopili,“ upozornil Jan Třeštík.

Spolukoordinátor petiční akce a krajský místopředseda Strany svobodných občanů Milan Černoch zmínil, že petiční archy budou následně zaslány Vládě České republiky. „S výzvou, aby využila všech diplomatických a politických prostředků k záchraně unesených českých dětí norskými úřady,“ dodal.

 


 

Kam dál?

Budějcké ulice už díky výzdobě připomínají Vánoce

úterý, 11. listopadu 2014, 12:31

Adventní čas se nezadržitelně blíží a Budějce se tak pomalu začínají převlékat do svátečního kabátu. Rozsah vánočního osvětlení...

Svatý Martine, kde jsi nechal bílého koně?

úterý, 11. listopadu 2014, 10:29

Ačkoliv se říká, že se svatým Martinem dorazí i první sníh, vypadá to, že dnes se tato pranostika nevyplní a nejspíš se tak...

Budějce byly bez pitné vody. V Plzeňské praskl vodovod

pondělí, 10. listopadu 2014, 15:54

Porucha hlavního vodovodního řadu o průměru 800 milimetrů připravila dnes kolem třetí hodiny odpoledne mnohé Budějčáky o pitnou...

Magistrát zakázal protest, který prý mohl ohrozit Romy, právem

pondělí, 10. listopadu 2014, 09:08

Nejvyšší správní soud v Brně v minulých dnech zamítl kasační stížnost svolavatele zakázaného shromáždění, které se mělo v Českých...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Plaga je proti plánovanému zavedení povinné maturity z matematiky

Ministr školství Robert Plaga (ANO) chce zrušit plánované zavedení povinné maturity z matematiky. Rozhodl se tak na základě analýzy výsledků maturantů ve vybraných úlohách z minulých let. Podle ministra je třeba nejdřív zlepšit výuku matematiky tak, aby jí žáci skutečně rozuměli, a až potom případně zavést povinnou maturitu. Novinářům to sdělilo tiskové oddělení ministerstva školství v reakci na informace Deníku. Zákon v současnosti počítá se zavedením povinné maturity z matematiky nejpozději od jara 2022.

Letiště Praha z tendru na skenery vyloučilo Huawei a ZTE

Letiště Václava Havla vyloučilo z výběrového řízení na sedm celotělových skenerů čínské firmy Huawei a ZTE. K tomuto kroku přistoupilo na základě loňského varování Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB). Ani jedna z čínských korporací se do tendru nemohla ani přihlásit. Jiné společnosti v tendru jejich produkty nevyužívají. Skenery za 30 milionů korun mají přispět k vyšší bezpečnosti cestujících. Uvedl to Deník N.

Vedení ČSSD odmítlo odchod z vlády Andreje Babiše

Předsednictvo ČSSD dnes nepodpořilo odchod strany z vlády. Pro opuštění kabinetu hlasovalo 11 ze 42 přítomných představitelů vedení sociální demokracie. Po jednání předsednictva to novinářům řekl předseda sociální demokracie Jan Hamáček. Pro odchod z koaliční vlády s hnutím ANO podle něj nehlasoval nikdo z užšího stranického vedení.