Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jen to zasyčelo... Slavnosti piva se opět povedly!

pondělí, 9. června 2014, 09:02

Je vedro, v ústech vyschlo, ruce spálené... „Tak co, kamaráde, co to bude?“ ptá se postarší prodavač, který vyhlíží zákazníky ze stánku, jenž je dokonale schovaný ve stínu. „Máte nějakou limonádu?“ Chlápek chvíli nechápavě hledí a nakonec odpovídá: „Nemáme.“

S tímto dotazem se nejspíš v uplynulých hodinách nesetkal... Ne, na nealko se v pátek a sobotu na budějckém Výstavišti příliš nehrálo! A proč by mělo? Po roce zde konečně vypukl svátek všech pivařů - Slavnosti piva!

Oblíbená tradice opět přitáhla tisíce lidí, kteří hodlali prozkoumat, jak na tom pivovarnictví v Čechách je. Podle názorů, front u jednotlivých stánků či narvaných lavic se dá usoudit, že stále velmi dobře!

„Snažili jsme si dát pivko u každého stánku, ale nakonec to bylo nad naše síly,“ okomentovala v sobotu páteční den partička mladých kluků z Českých Budějovic. „Ovšem dneska jsme opět svěží, takže budeme pokračovat a pak vyhodnotíme vítěze. Možná si rozbijeme i huby, protože názory se těžce různí,“ usmáli se.

Postarší chlap s pěstěným knírkem, který se představil jako Šába, měl o nejlepším pivu jasno - „Slivoviceeeee!“ Více jsme se nedozvěděli, protože v tu chvíli kolem něj procházela mladá žena, která strhla jeho veškerou pozornost. „Hej, slečno, pojďte na panáka, ne?“ Nutno dodat, že se na nahozenou udici nechytla...

Nabídka piv byla velmi bohatá. Nechyběly velké pivovary, ale ani ty nejmenší, které si získávají stále větší respekt. Samozřejmě se prezentovali i zástupci z jižních Čech. „Vlastně jsem přijel hlavně kvůli méně známým značkám. Rád zkouším nová piva. V jižních Čechách je skutečně několik kvalitních malých pivovarů,“ řekl David Dvořák, který dorazil až z Moravy. „V neděli si uděláme výlet po Krumlově a v pondělí šup domů,“ dodal.

Nechyběla ani široká nabídka jídel a samozřejmě také doprovodný hudební program, v rámci kterého zahráli například Red Hot Chili Peppers Revival či kultovní smečka Sto zvířat.

Akci hrálo do karet také nádherné počasí, za které by měli děkovat hlavně prodejci. Žízeň totiž byla velká a neutuchající.

A na závěr opět nějaké ty odchycené hlášky...

  • „Myslíš, že se u Tesca platí za parkování?“ - „Myslím si, že ne. Kdo by jezdil na pivní slavnosti autem?“
  • „Ty vole, on vyhodil půlku piva...“ (Autory citátu jsou dva muži, kteří postávali u Tesca, a plýtvání, kterému byli svědky, jim málem nahnalo slzy do očí.)
  • „V pátek jsem byl zase jako zvíře. Asi budu muset na protialkoholní léčbu, protože to už není normální.“ (Autorem citátu je muž s pivem v ruce.)
  • „Chtěl jsem vyzkoušet několik piv, ale celý den chodím jen k jednomu stánku. Funguje na mě jak magnet...“

Slavnosti piva se zkrátka povedly. Atmosféra byla přátelská a uvolněná, pití kvalitní, hudba příjemná... Tak za rok zase!

 
 
 


 

Kam dál?

Budete se vdávat? Vůně Francie zavála do Budějc

neděle, 8. června 2014, 20:37

Posledního května proběhlo v krásném prostředí budějckého Spa Hotelu Vita představení nových trendů 2015 ve svatební módě....

O víkendu na přírodní koupaliště? Raději ne

pátek, 6. června 2014, 11:19

Ve třech z osmi sledovaných přírodních koupališť na jihu Čech není na začátku sezony podle hygieniků voda vhodná ke koupání. Jde...

Volnočasový park nabídne vyžití pro všechny

pátek, 6. června 2014, 09:54

Skatepark, dětské hřiště, fitstezka nejen pro seniory, přírodní zimní kluziště, travnatý koberec nebo kavárna s kompletním...

Jaro po budějcku aneb Lidská hloupost nezná mezí

čtvrtek, 5. června 2014, 12:51

Jehličnany vysazené od konce dubna v květináčích v ulici Doktora Stejskala moc dlouho nevydržely. Přírodní ozdoby se totiž někomu...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Arch Enemy, Amon Amarth, Powerwolf… Metalfest Open Air vsadil na ověřená jména a hlásí: Vyprodáno!

Na konci května zažije Plzeň invazi metalových fanoušků ze všech možný koutů Evropy. V pátek 31. května odstartuje na Lochotíně tradiční třídenní Metalfest Open Air a už nyní je jisté, že atmosféra bude opět elektrizující. Je vyprodáno, a tak kapely mohou počítat s maximální možnou podporou.

KOMENTÁŘ: Vyberte si 21 volených

Dvojí kvalita potravin. Nelegální migrace. Bezpečnost. Zdanění velkých nadnárodních firem. Čtyři věci, jejichž řešení považují Češi za klíčové. Ale také záležitosti, se kterými Česká republika sama nepohne. Premiér těžko přijde za Markem Zuckerbergem a neoznámí mu, že odteď bude Facebook platit vyšší daně. Stejně tak zcela určitě sám holýma rukama nevyřeší nelegální migraci. Vždycky k tomu budeme potřebovat ostatní státy, se kterými můžeme společně prosadit to, na co sami nemáme.

Život v Česku se za posledních sto let protáhl o tři desetiletí

Život v Česku se za poslední století výrazně prodloužil. Muži mají šanci žít o 29 let déle než jejich předci, ženy o 32 let. V roce 1920 naděje dožití Čechů činila 47 let a Češek 49,8 roku, předloni u mužů byla na 76 letech a u žen na 81,8 roku. Vyplývá to z údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ). Na proměny stáří a stárnutí se zaměřuje dvoudenní konference, která dnes začala v Praze. Podle expertů přístup institucí a politiků ke stáří výrazně zaostává za demografickými změnami a v Česku by opatření k aktivnímu stárnutí měla cílit hlavně na početnou generaci 70. let, takzvané Husákovy děti.