Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

FOTOREPORT: Odpad fest slavil úspěch již počtvrté

čtvrtek, 26. dubna 2012, 17:08

Davové odpadkové šílenství spojené s příjemným kulturním zážitkem pod širým nebem. Tak by se dal shrnout čtvrtý ročník Odpad festu, který se uskutečnil ve středu v Českých Budějovicích.

Pokud jste se od tří hodin pohybovali v centru města, určitě vám neunikl průvod s barevnými pytli a igelitovými rukavicemi. Studenti, rodiče s dětmi, ti všichni poctivě sbírali odpadky, aby městu alespoň na chvíli ulevili od nepořádku. „Je to super akce a skvělý nápad, jak spojit kulturu s něčím užitečným,“ říká Alena Hrabíková, studentka JČU a účastnice Odpad festu.

Odpadkoví nadšenci se sešli ve tři hodiny na Lannově třídě u nádraží a pokračovali směrem k Jihočeské univerzitě. Po cestě vyčistili od nepořádku celou Lanovku, Sady, náměstí, Sokolák a pak se se vším nadšením vrhli dokonce i na Stromovku.

Odtud se plynule přesunuli k vysokoškolským kolejím, kde na všechny čekal bohatý program a ta správná jarní atmosféra. Na hlavním pódiu vystoupila řada hudebníků, jako třeba Fadžitulikistulán, Colectiv, Strong Coffee a nebo velmi oblíbená budějcká kapela VEES.

Kromě nich se návštěvníci mohli těšit z bubenické show, břišních tanečnic, Studentského Univerzitního Divadla, nebo si jen tak sedli do trávy s pivkem a vyhřívali se na sluníčku. Na Odpad fest se přišel podívat dokonce rektor Jihočeské univerzity Libor Grubhoffer.

A jak vlastně nápad uspořádat takovouhle akci vznikl? „Před čtyřmi lety jsme seděli na Sokoláku, rozhlíželi se kolem a napadlo nás, že bychom mohli uspořádat nějakou úklidovou akci. Pak se myšlenka rozvíjela a nakonec vznikl Odpad fest. Letos je již čtvrtý ročník,“ vzpomíná na prvotní myšlenku jedna z pořadatelek Lenka Hechtbergerová.

 
 
 


 

Kam dál?

Kašna ožila, ročně vyjde její provoz na půl milionu

středa, 25. dubna 2012, 08:56

Budějcká Drbna má další důkaz, že v Budějcích už je opravdu jaro. Samsonova kašna, středobod a dominanta náměstí Přemysla Otakara...

Muži s hypoglykemickým záchvatem pomáhali strážníci

úterý, 24. dubna 2012, 14:48

Netradiční způsob přivolání pomoci si vybral muž, který v úterý dopoledne dostal hypoglykemický záchvat. Nejprve totiž zavolal...

Město dá šanci sociálně slabým, má pro ně byty

pondělí, 23. dubna 2012, 07:04

Pilotní projekt, který byl součástí dokumentu s názvem Potlačení nežádoucích sociálních jevů v Českých Budějovicích v oblasti...

Sobota bude v Budějcích patřit památkám a historii

pátek, 20. dubna 2012, 08:11

I nastane zas pro všeliké měštěníny, měštěnínky a pacholata města budějckého den tajemný, kdy dvéře a vrata chrámů a věží i domů...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

FOTO: Z povalování na pohovce do nabušené show od Bastille, která rozdunila Karlín

Britská skupina Bastille v čele s Danem Smithem získává v posledních měsících ohromnou porci pozornosti a vděčí za ní hitu Happier, který utvořili společně s producentem Marshmello. Nejen tento, ale i spoustu dalších hitů skupina předvedla s účastí dvou předskokanů ze samého ostrova.

Jogurtové nápoje? Cukr vede nad ovocem

Praktická jogurtová svačina, na kterou nepotřebujete lžičku. To je asi hlavní výhoda kysaných nápojů oproti klasickým jogurtům. Pokud by byly k dostání neslazené, patřily by jogurtové nápoje k vítaným složkám jídelníčku. Ovocné jogurtové nápoje z nabídky běžných obchodů však obsahují velké množství cukru i přídatné látky. S ovocem většina z nich příliš nepočítá – tvoří jen jednotky procent obsahu.

Celní správa zajistila 33 kilogramů nebezpečného hovězího masa, to mělo skončit v jedné z českokrumlovských restaurací

Celní správa zastavila 12. února v Českém Krumlově osobní auto. Při kontrole příslušníci hlídky mobilního dohledu zjistili, že v kufru je uloženo několik desítek kilogramů syrového hovězího masa. Cizinec, který vozidlo řídil, k nákladu nepředložil žádné doklady.