Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Cestovatelé už budou vědět, kam na dobré pivo nebo jídlo

 
pátek, 10. ledna 2014, 16:32

Určitě se každému z nás někdy stalo, že přijel do města, na které se opravdu těšil, prošel si centrum, ale pak zkrátka nevěděl, co dál. Místní zpravidla ví, kde točí nejlepší pivo, kde dělají báječnou pizzu, nebo kde to po nocích nejvíce žije.

Právě z těchto důvodů se v České republice v roce 2010 zformovala iniciativa USE-IT, která o rok později vydala jako občanské sdružení Jůzit mapy Prahy s tipy, kam rozhodně zavítat. Ve čtvrtek se oficiálního křtu dočkala i mapa Budějc spojená s Českým Krumlovem.

Jedná se o první vydání USE-IT mapy v jižních Čechách. Po Praze, Ostravě a Brně jsou České Budějovice a Český Krumlov dalšími městy v České republice, která se mapy dočkala. Momentálně iniciativa pracuje na mapě Plzně, která by měla být dokončena letos.

Mapy USE-IT na nekomerční bázi poskytují turistické informace formou originálních map a průvodců v anglickém jazyce. Mapa Budějc a Krumlova ale vyšla v celkovém nákladu 30 tisíc kusů půl na půl česky a anglicky.

„Mapy budou k dostání ve všech hostelech v obou městech, jelikož mladí lidé se ubytovávají zejména tam. Dále také v informačních stáncích a na internetu,“ říká koordinátorka projektu Eva Křížová.

Veškeré aktivity se soustřeďují na mladé cestovatele nejen z řad studentů. Na mapě tak z obou stran najdete jak kulturní epicentra, tak malé příjemné podniky s komorní atmosférou nebo i obchůdky s místními farmářskými specialitami. Popisky u map jsou zcela neformální, vtipné a mladému člověku blízké.

Celý projekt stál kolem 250 tisíc korun. Částkou 170 tisíc korun pak přispělo město České Budějovice. Peníze na mapy šly z grantů Evropské unie. Český Krumlov vynaložil 20 tisíc korun a o zbytek se rozdělili partneři projektu.

Podobný nápad má svou historii už v roce 1968, kdy se po Kodani potloukali hippie a nevěděli, kam jít. Tehdy vznikla iniciativa mladých, kteří se rozhodli vytvořit mapu s místy, kde může mládež trávit volný čas, nebo se například odblešit.

 


 

Kam dál?

Mladík chce podnikat, u soudu požádal o zplnoletnění

středa, 8. ledna 2014, 10:33

Mladík u českobudějovického okresního soudu požádal o zplnoletnění, aby mohl samostatně podnikat. Podle Českého rozhlasu -...

Koledníci Tříkrálové sbírky už mají požehnání

úterý, 7. ledna 2014, 09:57

Období začátku roku je spojováno s mnoha událostmi, předsevzetími a tradicemi. V západní církvi se v tento den žehná voda,...

Ledová magistrála na Lipně je mimo provoz, bruslaři riskují

neděle, 5. ledna 2014, 09:23

Na zamrzlou hladinu Lipna se v těchto dnech vydávají bruslaři, přestože tloušťka ledu místy dosahuje jen pěti centimetrů a jsou v...

Svoz vánočních stromků začne příští týden

pátek, 3. ledna 2014, 13:42

Nadělili jste si o Vánocích dárečky pod živý stromek a teď už vám zbyly jen téměř holé větve? Pokud dodržujete tradice, měl by u...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

CK Neckermann má v cizině 1100 českých klientů, návrat zajistí

Cestovní kancelář Neckermann, která je v Česku součástí zkrachované britské kanceláře Thomas Cook, má v zahraničí k dnešnímu dni zhruba 1100 českých klientů. O tyto klienty se postará a zajistí jim bezpečný návrat do České republiky jejich plánovaným letem. V tiskovém prohlášení to dnes uvedl šéf marketingu CK Neckermann Jan Šrámek.

Začínají Dny českého piva. Po celé republice můžete ochutnat svatováclavské speciály

Povstaňte, jdeme na pivo! Tak zní heslo už sedmého ročníku Dnů českého piva. Slavnosti oblíbeného zlatavého moku se konají po celé republice a nabídnou bohatý program, ale i speciálně navařené svatováclavské pivo. Akce začíná 24. září a trvá až do 30. září.

Některé budovy v centru Prahy přes noc pokryly graffiti

Některé budovy v centru Prahy, například Tančící dům, Obchodní dům Kotva a Dům módy na Václavském náměstí pokrylo přes noc graffiti. Akce má upozornit na nedostatek legálních ploch pro street art. Zhruba 20 streetartovým umělcům dala k dispozici přes 190 metrů čtverečních plochy svých domů společnost Pražská správa nemovitostí (PSN). Většina maleb je dočasná, trvalý zásah do podoby historických či památkově chráněných budov je totiž omezený. Novinářům to v tiskové zprávě sdělila za PSN Tereza Pavézková.