Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Paranormal tým zveřejnil druhou epizodu dokumentu o lese Bor. Věnuje se hřbitovu zvířátek

 
pátek, 6. listopadu 2015, 15:19

Jak jsme již informovali, v létě natáčel jihočeský Paranormal tým neziskový dokument o lese Bor. I pomocí Budějcké Drbny hledal případné svědky, kteří na tomto místě zažili nějaké podivné úkazy. První díl byl zveřejněn již v září, nyní můžete vidět díl druhý.

„Odlišný je od toho prvního hlavně tím, že se již zaobírá konkrétním výzkumem,“ zmínil Ondřej Bezouška z Paranormal týmu, který je režisérem dokumentu.

Druhý díl je věnovaný hřbitovu zvířátek. Paranormal tým na něm provedl noční výzkum. Co jim místo odhalilo? Jak složité bylo vyšetřování v lokalitě?

Epizoda má více než 23 minut. Celkově bude mít dokument tři díly - první Branišovský les představil, přičemž dal prostor i svědkům, třetí díl se věnuje noci v branišovské části Boru. Zveřejněn bude na konci listopadu.

Paranormal tým zkoumá paranormální jevy. I když se jedná o Jihočechy, nepracují jen v místě svého regionu, nýbrž po celé republice.

 


 

Kam dál?

I letos si mohou Budějčáci vyžádat posypový materiál na údržbu...

pátek, 6. listopadu 2015, 09:47

Ačkoliv se v posledních dnech oteplilo, zima je již za dveřmi. Je třeba počítat s údržbou chodníků. Dobrou zprávou je, že i letos...

Svatomartinské Budějovice jsou gastrovodítkem k tradičnímu týdnu...

čtvrtek, 5. listopadu 2015, 09:32

Svatomartinský týden plný dobrého jídla se nezadržitelně blíží. A přiznejte se, že ne vždy jste věděli, kam v Českých...

Filatelisté si mohou zaškrtnout datum pro prodej známky k 750 letům

čtvrtek, 5. listopadu 2015, 08:00

Sběratelé poštovních známek čekali na datum, kdy bude zahájen prodej známky k 750 letům města České Budějovice. „Pořídit si ji...

Úprava přednádražního prostoru se odkládá

středa, 4. listopadu 2015, 19:24

Před časem jsme informovali o plánovaných změnách v okolí autobusového a vlakového nádraží. Tento prostor měl být upraven už...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Pražský Modřanský Biograf se 18. září v 18:30 stane další zastávkou turné celovečerního dokumentu Dospělým ze dne na den, který natočil Igor Chaun. Nezisková organizace Mimo domov snímkem přibližuje napínavé příběhy mladých lidí, kteří opouštějí dětské domovy a jsou na prahu dospělosti postaveni před těžká životní rozhodnutí. Promítání je určeno široké veřejnosti a vstupné je dobrovolné.

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou zejména na internetu. Pro uživatele díky zavádění nových technologických standardů přinese možnost pohodlného placení s ověřením pomocí biometrie a v budoucnu i jednodušší nákupy v aplikacích obchodníků bez komplikovaných přesměrování mezi aplikacemi. Plné využití všech těchto výhod bude dosaženo postupně. Nicméně již počáteční opatření zajišťují držitelům karet Mastercard, že i nadále budou moci pohodlně a s vyšším bezpečím platit za své nákupy. Platby kartou tak zůstávají stále tím nejpohodlnějším způsobem placení.

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce Králové doveze své album, které vydá na začátku příštího roku. ČTK o tom dnes za pořadatele festivalu informovala Silvie Marková. Společně s Green Day dorazí američtí rockeři Fall Out Boy, kteří budou mít na Rock for People českou premiéru, a držitelé Grammy, americká kapela Weezer.