Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Svatomartinské Budějovice jsou gastrovodítkem k tradičnímu týdnu dobrého jídla

 
čtvrtek, 5. listopadu 2015, 09:32

Svatomartinský týden plný dobrého jídla se nezadržitelně blíží. A přiznejte se, že ne vždy jste věděli, kam v Českých Budějovicích zajít na dobrou husu. Právě proto vznikl projekt Svatomartinské Budějovice, který nabízí 26 restaurací, jež vás tradičními českými jídly pohostí.

Za vším stojí spolupráce Gastrofestu s Vladimírem Tůmou a agentury Chilli Production. „Pravidelně dělá v Českých Budějovicích řada restaurací speciální menu, které se točí kolem svatomartinské husy. Nikdy ale neexistovaly žádné komplexní informace o tom, že jsou restaurace ve městě takto gastronomicky aktivní,“ říká David Kovařík z Chilli Production.

Svatomartinské Budějovice, které proběhnou od 9. do 15. listopadu, nabízejí milovníkům chutného jídla výběr ze 26 restaurací, které se do projektu zapojily. „Oslovil je Vladimír Tůma s tím, jestli by se akce Svatomartinské Budějovice nechtěly zúčastnit. Obyvatelům města, ale i blízkého a vzdáleného okolí tak nabízíme komplexní menu toho, co se v tento zajímavý týden gastronomicky v Českých Budějovicích děje,“ přidává Kovařík.

Přehled všeho podstatného je k nalezení na webových stránkách projektu Svatomartinské Budějovice. Zde naleznou zájemci seznam 26 restaurací, jejich připravované menu a další důležité informace. Mimo nezůstanou ani média, která o akci pečlivě informují. „Chceme dát touto akcí všem najevo, že se v Českých Budějovicích děje nevšední gastrozážitek,“ uzavírá Kovařík.

Vizitka autora

 

Lukáš Dvořák

Malý velký muž, často velmi egoistický a zahleděný do sebe. Vždy s posledním slovem. 

Přesto naslouchá novým nápadům a hledá cesty k ještě lepším výsledkům. 

Tvrdohlavý puntíčkář a milovník humoru, nejvíce černého. Liberálně smýšlející, ale s důrazem na dodržování elementárních pravidel.

Milovník sociálních sítí.

Bývalý šéfredaktor, který si nepřipouští, že stárne, ačkoliv mu to tělo dává čím dál více najevo.

 
 


 

Kam dál?

Filatelisté si mohou zaškrtnout datum pro prodej známky k 750 letům

čtvrtek, 5. listopadu 2015, 08:00

Sběratelé poštovních známek čekali na datum, kdy bude zahájen prodej známky k 750 letům města České Budějovice. „Pořídit si ji...

Úspěšný vstup do pohárové Evropy! Jihostroj je jednou nohou v dalším...

středa, 4. listopadu 2015, 21:55

Takový výsledek patřil do kategorie vysněných. Teď už to ale není sen, nýbrž realita. Českobudějovičtí volejbalisté zvládli tím...

Úprava přednádražního prostoru se odkládá

středa, 4. listopadu 2015, 19:24

Před časem jsme informovali o plánovaných změnách v okolí autobusového a vlakového nádraží. Tento prostor měl být upraven už...

Připravuje se nové řešení křižovatky u výstaviště

středa, 4. listopadu 2015, 17:03

Provoz v Budějcích je věčným tématem. Zejména kolem čtvrté a páté hodiny odpolední, kdy se mnoho lidí vrací domů z práce,...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Realitní makléři zřejmě budou muset mít potřebnou kvalifikaci

Realitní makléři zřejmě budou muset mít v budoucnu vysokoškolské vzdělání nebo potřebnou kvalifikaci. Vláda schválila návrh novely zákona, která mění dosavadní volnou živnost realitního makléře na živnost vázanou s požadavky na odbornou kvalifikaci. Informoval o tom tiskový odbor vlády. Realitní kanceláře vesměs vítají, že se podle nich tolik potřebná regulace vůbec přichystala. Mají však řadu výhrad.

Desítky tisíc aut se dál valí přes Olbramovice. ŘSD chybí čtyři tisíce metrů čtverečných pozemků pro stavbu obchvatu

Stavba obchvatu Olbramovic se protáhne, otázkou zůstává o kolik měsíců. Realizace projektu poblíž Čapího hnízda fakticky začala, dělníci ale zatím nemohou „kopnout“ do země. Ne všechny pozemky, přes které by měl vést obchvat, jsou vykoupeny.

Čínská ekonomika rostla loni nejpomaleji za 28 let

Čínská ekonomika v loňském roce rostla jen o 6,6 procenta, což byl nejnižší růst od roku 1990. Informovala o tom agentura Reuters. Nejnovější čísla, která odpovídají předchozím odhadům analytiků, zveřejnil dnes čínský statistický úřad. V roce 2017 činil růst čínského HDP 6,8 procenta.