Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Úprava přednádražního prostoru se odkládá

 
středa, 4. listopadu 2015, 19:24

Před časem jsme informovali o plánovaných změnách v okolí autobusového a vlakového nádraží. Tento prostor měl být upraven už letos na podzim, ale nastaly komplikace ve financování celého projektu, a tak se město rozhodlo tyto úpravy přeložit na jaro roku 2016.

Úprava Žižkova náměstí skončila o týden dříve, a tento prostor je tak už od pátku 23. října otevřen pro veškerou dopravu. Navazovat měla úprava přednádraží, ta ale letos uskutečněna nebude.

„Předpokládali jsme, že vše bude uděláno ještě v letošním roce, ale nastaly komplikace z hlediska fondů EU, kdy nebyly vypsány výzvy. Město by tak tyto úpravy muselo v letošním roce platit samo, proto jsme se dohodli, že to přesuneme na jaro příštího roku, aby se stavba mohla z větší části hradit z eurofondů,“ vysvětluje důvody zdržení náměstek primátora pro dopravu, územní rozvoj, architekturu a urbanismus František Konečný.

Plánované změny zahrnují možnost levého odbočení pro autobusy z Žižkovy třídy na Nádražní ulici a otevření Průmyslové ulice pro veřejnou dopravu. Změny dozná také rozložení zastávek MHD, kdy se zastávky Nádraží umístěné jednak před budovou Českých Drah přesunou přímo před odbavovací halu a vymění si tak místo s krátkodobými parkovacími místy a jednak před budovu OC Mercury, kde se výstupní stanice změní na nástupní.

 


 

Kam dál?

Připravuje se nové řešení křižovatky u výstaviště

středa, 4. listopadu 2015, 17:03

Provoz v Budějcích je věčným tématem. Zejména kolem čtvrté a páté hodiny odpolední, kdy se mnoho lidí vrací domů z práce,...

Česká republika zítra nastoupí proti Tatarstánu v HC Pouzar

středa, 4. listopadu 2015, 14:40

Výjimečné utkání se odehraje zítra (5. listopadu) v Hokejovém Centru Pouzar. Od 16 hodin proti sobě nastoupí čeští hokejoví...

Halloweenská stezka v Nových Hodějovicích neděsila. Strašidla byla...

středa, 4. listopadu 2015, 14:06

O slavení Halloweenu v České republice si každý může samozřejmě myslet, co chce. Faktem však je, že děti si halloweenské akce...

Na EDUCAnetu se učí český jazyk moderně a efektivně

středa, 4. listopadu 2015, 12:58

Síť soukromých středních škol EDUCAnet, jejíž jedna škola se nachází i v centru Českých Budějovic, se už několik let prezentuje...

 

Komentáře

Vít Profant

Viki Mikulič: Money talks. Je čím dál nevýhodnější jezdit po okruhu a čím dál výhodnější jezdit vnitřními uličkami. Ale to těm šmejdům na radnici samozřejmě nevadí. Když holt místní přitroublí spoluobčané věří slibům stylu "prostě to uděláme", dobře jim tam.

sobota, 7. listopadu 2015, 11:10
 
 
 
 

O čem píše Drbna.cz

KOMENTÁŘ: Rychlý internet v obcích? Memorandum obcí nad Prahou ukazuje, jak na to

Všichni se shodují na tom, že rychlý a stabilní internet bude vytvářet základ naší konkurenceschopnosti v následující dekádě. Ale nejen to… Rychlý internet je také klíčovým pilířem pro vyrovnávání příjmových disproporcí mezi jednotlivými regiony. V analogovém světě je vzdálenost hlavní bariérou mobility na trhu práce, v digitálním světě ale tato bariéra padá. Takže otázka zní: Jak přivést do menších obcí rychlý a stabilní internet?

Sníst, nebo vyhodit prošlé potraviny?

Prošlé potraviny nepatří automaticky do koše. Spotřebitelská organizace dTest vydala praktického průvodce, který pomáhá určit, jestli je možné prošlou potravinu ještě sníst, nebo je už nutné ji vyhodit.

Islámský stát byl poražen na posledním zbytku svého území

Islámský stát byl poražen na posledním zbytku svého území v obci Baghúz na východě Sýrie. S odvoláním na vyjádření mluvčího arabsko-kurdské koalice SDF podporované Spojenými státy Mustafy Bálího o tom informovala agentura Reuters. Vítězství SDF znamená podle mluvčího definitivní konec samozvaného chalífátu, který kdysi zabíral třetinu Sýrie a Iráku. Někteří reportéři ale přesto z oblasti hlásí další střelbu.