Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Zábavný den se záchranáři se uskuteční v sobotu na Lipně

 
pátek, 4. září 2015, 17:17

Pokud chcete se svými dětmi zažít první zářijovou sobotu zábavný den, uděláte nejlépe, když vyrazíte do Lipna nad Vltavou, kde si užijí především ti, kteří se zajímají o práci hasičů, policistů, zdravotníků a jiných záchranářů. Konat se zde bude akce s názvem Lipno dětem aneb den s IZS.

„V prostoru u Stezky korunami stromů i na centrálním parkovišti Active Park Lipno se návštěvníci budou moci podívat na výjezdovou techniku Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje, policie, Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje, Vodní záchranné služby, Horské služby či Národního parku Šumava,“ přidává informace mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.

Záchranáři předvedou to nejlepší ze svých dovedností, vybavení, výstroj a výzbroj. Nevynechají ani slaňování ze Stezky korunami stromů a dojde i na záchranu zraněného z této monumentální lipenské stavby pomocí vrtulníku.

Návštěvníci si budou moci vyzkoušet i cyklotrenažér, autotrenažér, děti se vyřádí na dopravním hřišti nebo ze zabaví ve Fun zóně od společnosti ČEZ. Pro otrlejší bude připraven simulátor převrácení a nárazu.

Program

Stezky korunami stromů

10:00 Janusovská lampa - vrtulník
11:00 - 11:30 Ukázka záchrany z věže za pomoci vrtulníku a lanového podvěsu
11:30 Ozbrojené přepadení eskorty
12:30 - 13:00 Ukázka záchrany z věže za pomoci vrtulníku a lanového podvěsu
13:30 Ukázka zásahové jednotky Policie ČR s vrtulníkem
14:30 Policejní koně

Centrální parkoviště Active Park Lipno a u rybníčku

10:30 Ukázky vodní záchranné služby
11:30 Ukázky policejních kynologů
12:30 Hašení hořlavých kapalin
14:00 Ukázky policejních kynologů
15:00 Zásah složek IZS při velkém požáru
15:30 Ukázka vodní záchranné služby

Vizitka autora

 

Lukáš Dvořák

Malý velký muž, často velmi egoistický a zahleděný do sebe. Vždy s posledním slovem. 

Přesto naslouchá novým nápadům a hledá cesty k ještě lepším výsledkům. 

Tvrdohlavý puntíčkář a milovník humoru, nejvíce černého. Liberálně smýšlející, ale s důrazem na dodržování elementárních pravidel.

Milovník sociálních sítí.

Bývalý šéfredaktor, který si nepřipouští, že stárne, ačkoliv mu to tělo dává čím dál více najevo.

 
 


 

Kam dál?

Samson zmizel z náměstí. Na své místo se po opravě vrátí ve čtvrtek

úterý, 1. září 2015, 17:48

Až do třetího září bude budějcké náměstí Přemysla Otakara II. bez jedné ze svých dominant. Ze Samsonovy kašny byla na krátkou...

Nemocnice otevřela novou kuchyni pro pacienty a personál

úterý, 1. září 2015, 08:56

Českobudějovická nemocnice zahájí v úterý 1. září plný provoz nové kuchyně. Ta se do nemocnice vrátí po zhruba osmi letech, kdy...

Zimola otočil klikou a vzácné samice medvěda plavého se poprvé...

pondělí, 31. srpna 2015, 17:29

Vzácné samice medvěda plavého Gul a Zuchru mohli poprvé vidět návštěvníci Zoo Ohrada v Hluboké nad Vltavou v pondělí 31. srpna....

Děti do jedenácti let bývají v silničním provozu nevyzpytatelné

pondělí, 31. srpna 2015, 06:52

Na 118 000 dětí letos poprvé usedne do školních lavic. To je bezmála o 30 procent více než před osmi lety. Bezpečnosti našich...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Fiala navrhl schůzku opozice kvůli posledním Zemanovým výrokům

Předseda ODS Petr Fiala navrhl šéfům ostatních opozičních stran s výjimkou SPD schůzku před úterním jednáním Sněmovny. Chce s nimi řešit společný postup s ohledem na postoj prezidenta Miloše Zemana ke kauze Čapí hnízdo. Prezident ve čtvrtek řekl, že pokud nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman obnoví trestní stíhání premiéra Andreje Babiše (ANO), využije svého ústavního práva abolice a trestní stíhání zastaví.

Teplota na Šumavě klesla k minus osmi stupňům, v platnosti je další výstraha

Česká republika má za sebou další mrazivé ráno. Na Šumavě se rtuť teploměru zastavila na minus osmi stupních. Český hydrometeorologický ústav vydal včera před mrazem výstrahu - může totiž způsobit škody na nesklizených zemědělských plodinách.

Babiš považuje za zbytečnou diskusi, zda by podepsal abolici

Premiér Andrej Babiš (ANO) považuje za zbytečnou diskusi, zda by pode požadavků ústavy podepsal případné rozhodnutí prezidenta Miloše Zemana, kterým by hlava státu zastavila Babišovo stíhání v případu Čapího hnízda. Zeman ve čtvrtek oznámil, že by o takzvané abolici rozhodl, pokud by bylo pravomocně zastavené stíhání obnoveno. Babiš řekl rádiu Impuls, že by jen komentoval nesmyslné spekulace, protože trestní stíhání bylo zastaveno a žádný trestný čin se nestal.