Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Městem projde tradiční vlajkový průvod. Oslaví výročí organizace Erasmus

 
středa, 9. října 2019, 09:12

Ve čtvrtek 10. října se v centru Českých Budějovic bude na počest 30. výročí existence organizace Erasmus Student Network konat vlajkový původ, takzvaný Flag Parade. Průvodu se účastní zahraniční studenti vysokých škol, kteří pocházejí z různých koutů světa.

Vlajkový průvod začne ve tři hodiny odpoledne na začátku Lannovy třídy (blíže k nádraží) malováním vlajek na obličej. V 16:00 hodin vyrazí a bude pokračovat přes Lannovu třídu až na náměstí Přemysla Otakara II., kde bude pořízena fotka všech účastníků. Akci pořádají Erasmus Student Network VŠTE Budweis a Erasmus Student Network USB Budweis, z Jihočeské Univerzity a Vysoké Školy technické a Ekonomické v Českých Budějovicích.

Průvodu se účastní zahraniční studenti obou škol, kteří pocházejí z různých koutů světa. Veřejnost je vřele vítána a může se do průvodu zapojit, stejně tak se připojit i k večerním oslavám.

Program Erasmus + je vzdělávací program Evropské unie, který podporuje zahraniční mobility. Díky programu mohou vyjet za studiem, stáží či dobrovolnickou činností nejen studenti, ale také pedagogové, učni, dobrovolníci či vedoucí mládeže, a to až na jeden rok.

Možnost vyjet s programem Erasmus mají Češi od roku 1998. Za tu dobu této šance využilo na 120 tisíc Čechů a počet výjezdů stále stoupá. Za aktuální období šesti let by mělo z Evropské unie díky tomuto programu vycestovat přes čtyři miliony lidí.

Flag Parade zaštituje příspěvková organizace ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a Dům zahraniční spolupráce, který pomáhal s přípravami celé akce.

Tisková zpráva
 


 

Kam dál?

Ve Strakonicích budou přednášet i zdravotníci z amerického Bostonu

středa, 9. října 2019, 08:02

V pátek 11. října se v Rytířském sále strakonického hradu uskuteční V. česko-americké neurologicko/internistické sympozium....

VIDEO: Jak prokračuje stavba dálnice z Úsilného do Hodějovic?

středa, 9. října 2019, 06:58

Ředitelství silnic a dálnic připravilo další video, na kterém si z ptačí perspektivy můžete prohlédnout, jak probíhají práce na...

SOUTĚŽ: Hlasujte o drbňátko měsíce září

úterý, 8. října 2019, 16:33

Další hlasování o drbňátko měsíce je u konce. Na prvním místě srpnových miminek skončila Adéla Koptová. Stříbrný je Stanislav...

Nákupní centrum Géčko již dvanáct let s vámi

úterý, 8. října 2019, 15:59

Nákupní centrum Géčko oslaví 12 let od svého otevření. Získalo mnoho zákazníků a stalo se nedílnou součástí Českých Budějovic.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

V čele víkendové návštěvnosti kin zůstal americký Joker

Největší návštěvnost v českých kinech o víkendu zaznamenal stejně jako o týden dřív americký thriller Joker. Film o zrození odvěkého rivala komiksového hrdiny Batmana vidělo od čtvrtku do neděle 78 tisíc diváků a jeho tržby činily 13,4 milionu korun. Na druhém místě skončila novinka v podobě amerického akčního filmu Blíženec a třetí nejnavštěvovanější byl britský rodinný film Ovečka Shaun ve filmu: Farmageddon. Vyplývá to z informací na webu Unie filmových distributorů.

VIDEO: Kopání i elektrické výboje. Skrytá kamera zachytila zacházení se zuboženými zvířaty

Při pohledu na video, které od minulého týdne koluje internetem, zůstává rozum stát. Skrytá kamera zaznamenala na jatkách ve Všeticích ve středních Čechách brutální zacházení se zvířaty. Případem se už zabývá krajská veterinární správa, kam podnět podalo sdružení Zvířata nejíme, které záběry natočené letos v létě rozeslalo do médií.

Stát se nemusí omlouvat za výroky Zemana o Peroutkovi, určil soud

Stát se prostřednictvím ministerstva financí nemusí omlouvat vnučce novináře Ferdinanda Peroutky za výroky, které o žurnalistovi pronesl prezident Miloš Zeman. Dnes o tom rozhodl soud, verdikt však není pravomocný. Vnučka Terezie Kaslová nadále trvá na tom, aby omluvu zveřejnilo na webu jak ministerstvo, tak i Hrad. Věc proto bude řešit ještě pražský městský soud. Zeman je ve sporu na vlastní žádost vedlejším účastníkem, k soudnímu jednání ale nechodí.