Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Národní pivovar Budějovický Budvar zahajuje 125. sezónu vaření piva

 
pondělí, 7. října 2019, 16:23

Přesně před 124 lety prožíval Budějovický Budvar (pod názvem Český akciový pivovar) velký den. 7. října roku 1895 začal vařit pivo, které se postupně stalo světovou legendou. A je jí pořád.

Jeho vznik byl výsledkem vyhroceného stavu, kdy se části českých právovárečníků nelíbila situace ve výrazně proněmecky orientovaném Měšťanském pivovaře.

Už v roce následujícím začal českobudějovický pivovar sbírat první ocenění a dral se mezi konkurenci. Bodoval na hospodářské výstavě a výstavě lékárnické v Praze, o rok později se radoval ze zlaté medaile na potravinářské výstavě ve Stuttgartu.

Mimochodem do roku 1896, tedy do úplných počátků, spadá také otevření Restaurace akciového pivovaru, která se okamžitě stala oblíbeným útočištěm milovníků zlatavého moku. Provoz zahájila 20. května 1896.

Pokud vás zajímá bližší historie Budějovického Budvaru, mrkněte na jeho webové stránky. Že při pročítání všech těch úspěchů pociťujete hrdost? Aby ne, vždyť se jedná o národní pivovar! Tudíž, symbolicky řečeno… je každého z nás.

Vstupujeme tedy do 125. sezóny vaření ležáků z Budějovického Budvaru. Sezóny, která naváže na nesmírně zdařilé předešlé ročníky. Jen pro příklad - v roce 2018 pivovar vyvezl nejvíce piva ve své historii. Objem vývozu se meziročně zvýšil o 8,5 procenta na 1 075 000 hektolitrů a Budějovický Budvar tím potvrdil pozici druhého největšího českého exportéra. Letos navíc uvedl národní pivovar na trh dvě nová piva – Budvar 33 a Společné z Budvaru.

Budějovický Budvar vyváží do více než 70 zemí po celém světě – nejvíce piva putuje do Německa, Polska, Ruska, Slovenska a Spojeného království. Většinu objemu exportu tvoří světlý ležák Budweiser Budvar Original. Do nové sezóny našeho národního pivovaru přejeme mnoho dalších úspěchů.

Dej Bůh štěstí!

Napsal(a) redakce
 


 

Kam dál?

Do práce v papučích. Připojte se i vy k celorepublikové týdenní...

pondělí, 7. října 2019, 15:03

Připojte se i vy k celorepublikové týdenní kampani pro mobilní hospice tím, že 7. října půjdete do práce či školy v papučích....

Lidé zatím vybrali pro Lenoru zhruba 1,5 milionu korun

pondělí, 7. října 2019, 14:33

Zhruba 1,5 milionu korun je zatím na sbírkách pro obyvatele Lenory, kteří minulý týden po výbuchu a požáru domu přišli o své...

Chcete začít cvičit a nevíte jak? Poradíme vám, jak na to

pondělí, 7. října 2019, 12:26

Chcete začít cvičit a nevíte jak? Hledáte někoho, kdo by vám pomohl správně cvičit? Případně také pomohl s vašimi cíli jako je...

Příští týden přinese podle předpovědi meteorologů oteplení

neděle, 6. října 2019, 15:59

Po současném chladnějším období se začne příští týden oteplovat, předpovídají meteorologové. V týdnu od 14. října by se teploty...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

V čele víkendové návštěvnosti kin zůstal americký Joker

Největší návštěvnost v českých kinech o víkendu zaznamenal stejně jako o týden dřív americký thriller Joker. Film o zrození odvěkého rivala komiksového hrdiny Batmana vidělo od čtvrtku do neděle 78 tisíc diváků a jeho tržby činily 13,4 milionu korun. Na druhém místě skončila novinka v podobě amerického akčního filmu Blíženec a třetí nejnavštěvovanější byl britský rodinný film Ovečka Shaun ve filmu: Farmageddon. Vyplývá to z informací na webu Unie filmových distributorů.

VIDEO: Kopání i elektrické výboje. Skrytá kamera zachytila zacházení se zuboženými zvířaty

Při pohledu na video, které od minulého týdne koluje internetem, zůstává rozum stát. Skrytá kamera zaznamenala na jatkách ve Všeticích ve středních Čechách brutální zacházení se zvířaty. Případem se už zabývá krajská veterinární správa, kam podnět podalo sdružení Zvířata nejíme, které záběry natočené letos v létě rozeslalo do médií.

Stát se nemusí omlouvat za výroky Zemana o Peroutkovi, určil soud

Stát se prostřednictvím ministerstva financí nemusí omlouvat vnučce novináře Ferdinanda Peroutky za výroky, které o žurnalistovi pronesl prezident Miloš Zeman. Dnes o tom rozhodl soud, verdikt však není pravomocný. Vnučka Terezie Kaslová nadále trvá na tom, aby omluvu zveřejnilo na webu jak ministerstvo, tak i Hrad. Věc proto bude řešit ještě pražský městský soud. Zeman je ve sporu na vlastní žádost vedlejším účastníkem, k soudnímu jednání ale nechodí.