Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V Netolicích k radosti místních dětí vyrostlo nové Oranžové hřiště

 
neděle, 22. září 2019, 19:07

Další dětské hřiště přibylo do rozsáhlé rodiny Oranžových hřišť v Jihočeském kraji. Nachází se v Netolicích v areálu ZŠ Tržní, bude ale přístupné i veřejnosti. Jeho realizace vyšla na necelých 160 tisíc korun. Nadace ČEZ na jeho výstavbu přispěla částkou 128 tisíc korun. Ostatní finanční prostředky šly z rozpočtu města.

Původně nevyužitý prostor v areálu základní školy se proměnil v dětské hřiště s prolézačkami a kolotočem. Hřiště bylo slavnostně otevřeno v pátek 20. září za účasti zástupců města Netolice a místních dětí. Po symbolickém přestřižení pásky se v areálu školy odehrálo zábavné dopoledne pro děti. „Hřiště bude v týdnu využívat k pohybovým aktivitám zhruba 60 dětí z prvních a druhých tříd v rámci školní družiny. Pro veřejnost bude hřiště otevřeno v odpoledních hodinách“ říká starosta Netolic Vladimír Pešek.

Grantový program Oranžová hřiště běží již 16 let a za svou dobu existence podpořil vznik pěti set dětských či sportovních hřišť. „Pohyb na čerstvém vzduchu by měl být pro děti samozřejmostí. Jsme proto rádi, že jsme dětem z Netolic tuto možnost, prostřednictvím Oranžového hřiště, dali,“ doplnila ředitelka Nadace ČEZ Michaela Ziková.

Tisková zpráva | Foto Marek Sviták
 


 

Kam dál?

Sokolové mají tribunu, přes dvě stě lidí si adoptovalo sedačku

neděle, 22. září 2019, 17:12

Sokolové se po sedmdesáti letech dočkali nové tribuny. Do té staré zatékalo a její stav už nevyhovoval. Nová tribuna pojme 1200...

Projekt „Totalita“ připomene trpkou zkušenost s komunistickým...

neděle, 22. září 2019, 15:36

Už zítra odstartuje na náměstí v Budějcích pilotní a zároveň putovní projekt s názvem Totalita Multimediální průvodce 1948-89....

Jihočeský kraj nemá klasické multifunkční centrum

neděle, 22. září 2019, 09:56

Pouze českobudějovický zimní stadion se v Jihočeském kraji svými parametry blíží multifunkční hale. V jeho prostoru se kromě...

Black Cats vrací ženský basket do Budějovic. Začnou s Gmündem

neděle, 22. září 2019, 08:36

Jihočeská metropole se opět dočká ženského basketbalu. Vrátí ho do ní nově založený tým Black Cats, mající zázemí ve Vysoké škole...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.