Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Sokolové mají tribunu, přes dvě stě lidí si adoptovalo sedačku

 
neděle, 22. září 2019, 17:12

Sokolové se po sedmdesáti letech dočkali nové tribuny. Do té staré zatékalo a její stav už nevyhovoval. Nová tribuna pojme 1200 diváků. Zájemci si také měli možnost adoptovat si jednu z červených sedaček. Šance nakonec využilo přes dvě stě lidí.

Rekonstrukce tribuny začala v září loňského roku. Nově zrekonstruovaná tribuna nabídne moderní zázemí pro sportovce. Uvnitř tribuny jsou nové sprchy, šatny, prostor pro rehabilitaci, saunu i vířivku. Myslelo se ale i na památkově chráněné věže, střechu nebo sedadla.  

Tribuna pojme 1200 diváků a poskytne zázemí pěti stovkám atletů tělovýchovné jednoty Sokol, která si letos připomíná 150. výročí založení. Obnova této kulturní památky stála přes 56 milionů korun a trvala 10 měsíců.

Na rekonstrukci se finančně mohli podílet i návštěvníci, kteří měli možnost adoptovat si sedačku. Adopce bude v praxi fungovat  tak, že štítek se jménem bude trvale umístěn na vybraném sedadle. Podobné akce probíhají například při rekonstrukcích rozhleden, kdy si člověk může adoptovat schod. Cena byla tisíc korun.

Vizitka autora

 

Adéla Cinklová

Redaktorka portálu Budějcká Drbna

kontakt: cinklova@budejckadrbna.cz

Budějcká Drbna je v prvním z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Jitka Welzlová
 


 

Kam dál?

Projekt „Totalita“ připomene trpkou zkušenost s komunistickým...

neděle, 22. září 2019, 15:36

Už zítra odstartuje na náměstí v Budějcích pilotní a zároveň putovní projekt s názvem Totalita Multimediální průvodce 1948-89....

Jihočeský kraj nemá klasické multifunkční centrum

neděle, 22. září 2019, 09:56

Pouze českobudějovický zimní stadion se v Jihočeském kraji svými parametry blíží multifunkční hale. V jeho prostoru se kromě...

Black Cats vrací ženský basket do Budějovic. Začnou s Gmündem

neděle, 22. září 2019, 08:36

Jihočeská metropole se opět dočká ženského basketbalu. Vrátí ho do ní nově založený tým Black Cats, mající zázemí ve Vysoké škole...

Důchodci si od ledna polepší o 371 korun

sobota, 21. září 2019, 16:39

Každý člověk v Česku, který pobírá starobní, invalidní či pozůstalostní důchod, by si měl od ledna polepšit aspoň o 371 korun....

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.