Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jihočeský kraj nemá klasické multifunkční centrum

 
neděle, 22. září 2019, 09:56

Pouze českobudějovický zimní stadion se v Jihočeském kraji svými parametry blíží multifunkční hale. V jeho prostoru se kromě hokejových zápasů konají i utkání jiných sportů, ale také koncerty. Skutečnou multifunkční halu však kraj nemá. České Budějovice její výstavbu plánovaly, ale nakonec od projektu ustoupily kvůli vysoké ceně.

„Samozřejmě, že Jihočeský kraj by si multifunkční centrum, které slouží sportu, zábavě a kultuře, zasloužil. Ano, českobudějovický zimní stadion funguje na podobném principu, ale úplně tyto podmínky nesplňuje," řekl náměstek českobudějovického primátora a krajský radní Ivo Moravec.

Zimní stadion v jihočeské metropoli primárně slouží k hokejovým zápasům místního klubu. Přibližně pětkrát do roka se v jeho areálu konají koncerty. „Ale připravit stadion na kulturní akce je provozně náročné,“ uvedl ředitel sportovních zařízení Českých Budějovic Tomáš Novák. Cena pronájmu zimního stadionu na kulturní akce na 24 hodin je 200 tisíc korun. „Pokud je program delší, částka se adekvátně zvýší,“ dodal Novák.

České Budějovice měly letos začít stavět nové multifunkční centrum, které by nahradilo současnou sportovní halu na Dlouhé louce. Náklady na projekt se však vyšplhaly z původních necelých 300 milionů korun na konečných 551 milionů korun. Letos v březnu českobudějovičtí zastupitelé rozhodli, že multifunkční centrum se stavět nebude. Město nyní zvažuje, že by postavilo další halu, která by však sloužila sportům, a nebyla by tak multifunkčním centrem. Tím by se výrazně snížily náklady na projekt.

Napsal(a) ČTK | Foto Jan Luxík
 


 

Kam dál?

Black Cats vrací ženský basket do Budějovic. Začnou s Gmündem

neděle, 22. září 2019, 08:36

Jihočeská metropole se opět dočká ženského basketbalu. Vrátí ho do ní nově založený tým Black Cats, mající zázemí ve Vysoké škole...

Důchodci si od ledna polepší o 371 korun

sobota, 21. září 2019, 16:39

Každý člověk v Česku, který pobírá starobní, invalidní či pozůstalostní důchod, by si měl od ledna polepšit aspoň o 371 korun....

Na VŠTE se vrací Noc vědců. Těšit se může na Modrého cukrového...

sobota, 21. září 2019, 11:12

I letos se mohou milovníci vědy těšit na noc plnou pokusů. Na VŠTE se už na konci září vrací Noc vědců. Kromě stanovišť, které...

Dnešek je v Česku opět dnem offline. Vypněte mobily i počítače, vyzývá

sobota, 21. září 2019, 09:56

Dnešek je v Česku opět dnem offline. Druhý ročník iniciativy časopisu Flowee vyzývá, aby se lidé dnes snažili vyhnout užívání...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.