Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Dnešek je v Česku opět dnem offline. Vypněte mobily i počítače, vyzývá

 
sobota, 21. září 2019, 09:56

Dnešek je v Česku opět dnem offline. Druhý ročník iniciativy časopisu Flowee vyzývá, aby se lidé dnes snažili vyhnout užívání mobilních a online technologií a věnovali se nějakému jinému způsobu trávení času. Loni, kdy se v České republice uskutečnil Den offline poprvé, se k němu připojily desítky osobností ze světa kultury, zábavy i podnikání.

Rovněž v letošním roce organizátoři čekají intenzivní zapojení známých osobností i zájem široké veřejnosti. Konání Dne offline je podpořeno billboardovou kampaní s hesly "Člověče, odpoj se" nebo "Don´t worry be offline!".

Den offline ale neznamená jen to, že se jeho účastníci odpojí od digitálních sítí. Jeho cílem je také upozornit na řadu témat, která s rozšiřováním digitálních komunikačních platforem souvisí. Jde například o šíření dezinformací, stoupající psychické nároky jako důsledek stále rychlejší digitální komunikace a přetížení množstvím informací, které se v digitálním prostředí valí na jednotlivce bez třídění a srozumitelného kontextu.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Pyrotechnika na stadionech má být přestupkem až za padesát tisíc korun

pátek, 20. září 2019, 18:54

Pokutami od 10 tisíc korun do 50 tisíc korun (sto tisíc korun v případě opakovaného přestupku) navrhuje ministerstvo vnitra...

Pivovar Samson v Londýně potvrdil triumf. Odnesl si tři zlata a bronz

pátek, 20. září 2019, 14:16

Budějovické pivo boduje ve světových soutěžích. Po loňském úspěchu se pivovar Samson letos opět zúčastnil prestižní světové...

Lidé upozorní na chybějící obchvat, silnici budou přecházet sem a tam

pátek, 20. září 2019, 13:51

Zhruba stovka lidí se dnes odpoledne chystá zablokovat silnici v Kardašově Řečici na Jindřichohradecku. Podle serveru tn.cz,...

Teplota na Šumavě klesla k minus osmi stupňům, v platnosti je další...

pátek, 20. září 2019, 12:01

Česká republika má za sebou další mrazivé ráno. Na Šumavě se rtuť teploměru zastavila na minus osmi stupních. Český...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.