Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Otevření plovárny se posouvá, za problémy může zhotovitel

 
pátek, 20. září 2019, 10:47

Plavecký stadion se otevře o týden později. Důvodem je nedodržení termínu zhotovitele a následné nedostatečné „vyzrání“ stavební chemie. Na otevření plovárny i tobogánu si tak ještě budeme muset počkat.

Problémy byly zjištěny na dnešním kontrolním dni. Zhotovitel se, podle sdělení ředitele Sportovních zařízení Tomáše Nováka, dostal do problémů s dodržením termínu po provedení opravy.  Důvodem je nedostatečné „vyzrání“ stavební chemie. Pokud by se do opravovaných spár ve stropu dostala voda, hrozilo by nejen jejich poškození a degradace přilepených dlažeb a obkladů, ale je možné i uvolnění chemických látek do prostoru.

„Plavecký stadion vypadá jako začarovaný, nejprve komplikace s tobogánem, teď problémy se zhotovitelem. Lidem patří velká omluva a poděkování za trpělivost,“ uvedl náměstek primátora Ivo Moravec. Zhotovitel nedodržel smlouvu, proto dostane za nedodržení termínu adekvátní penále.

Vizitka autora

 

Adéla Cinklová

Redaktorka portálu Budějcká Drbna

kontakt: cinklova@budejckadrbna.cz

Budějcká Drbna je v prvním z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
 


 

Kam dál?

Archeologové našli na Karlově Hrádku stopy pravěkého osídlení

čtvrtek, 19. září 2019, 20:03

Archeologové našli na zřícenině Karlův Hrádek, kterou před rokem 1357 založil Karel IV., pozůstatky staršího, pravděpodobně až...

V sobotu vystoupí na hladinu Lipna zatopená obec Dolní Vltavice

čtvrtek, 19. září 2019, 18:38

V sobotu vystoupí na hladinu Lipna před šedesáti lety zatopená obec Dolní Vltavice. Půjde o světelnou 3D show. Při světové...

Někteří jihočeští zastupitelé kritizují kampaň o Šumavě

čtvrtek, 19. září 2019, 14:29

Někteří jihočeští zastupitelé kritizují vedení kraje za kampaň na téma Šumava. Vadí jim, že kraj na projekt vynaložil téměř dva...

Držitelkou ocenění Žena regionu za Jihočeský kraj se stala...

čtvrtek, 19. září 2019, 13:01

Vítězkou desátého ročníku prestižního ocenění Žena regionu se za Jihočeský kraj stala Ilona Vintrová, záchranářka a pečovatelka o...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.