Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

SOUTĚŽ: Jihočeské muzeum se promění v houbařský ráj. Výstavu doplní také fotografie

 
pondělí, 23. září 2019, 08:42

Jihočeské muzeum připravilo program pro milovníky hub. Nová výstava představí průřez podzimního aspektu jihočeské mykobioty tzv. velkých hub, které jsou opatřeny štítky se základními informacemi o jednotlivých druzích. Letošní novinkou je doprovodná výstava fotografií. Do muzea můžete za expozicí hub vyrazit už 30. září.

Houby podložené vlhkým mechem jsou řazeny po systematických skupinách. Během celého trvání výstavy je zajištěn přísun čerstvých exponátů. Dále jsou v sále umístěny doprovodné tematické panely a během výstavy je ve spolupráci se členy Mykologického klubu JčM zajišťována stálá poradna pro houbaře," říká garant výstavy a mykolog Jihočeského muzea Miroslav Beran.

Připraveno je několik krátkých prezentací pro různé věkové kategorie dětí a mládeže a pro předem objednané školní třídy (vč. mateřských škol) bude zajištěna komentovaná prohlídka výstavy, popř. krátký výklad mykologa. V edukačních sálech bude Centrum interaktivního vzdělávání JčM animovat navazující aktivity určené pro předškolní děti a školní děti a mládež (pracovní listy, kreslení aj.). Donášky hub ze strany návštěvníků jsou vítány.

Letošní novinkou je doprovodná výstava fotografií hub v přilehlé chodbě, která rekapituluje průběh sezony 2018 v jižních Čechách. Během výstavy i po jejím skončení lze zakoupit na recepci muzea speciální karetní hru kvarteto „Houby v jižních Čechách" vydané Jihočeským muzeem v Českých Budějovicích u příležitosti konání expozice.

Výstava je otevřena denně od pondělí 30. září do pátku 4. října vždy od 9 do 17:30 hodin. Aktuální informace najdete na našem webu (www.muzeumcb.cz) a na Facebooku.

Soutěž o vstupenky na výstavu hub (30. září – 4. října)

Díky soutěži s Budějckou Drbnou můžete vyhrát vstupenky na výstavu. Stačí jen do pondělí 30. září správně odpovědět na soutěžní otázku a čekat na slosování.

Soutěž skončila! Výherci byli informováni emailem.

Tisková zpráva
 


 

Kam dál?

V Budějcích má vyrůst další Kaufland, nahradí travnatou plochu a...

pondělí, 23. září 2019, 07:07

Ve čtvrti Čtyři Dvory by měl do dvou let vyrůst druhý Kaufland. Ten by měl nahradit travnatou plochu a stromy, které rostou mezi...

V Netolicích k radosti místních dětí vyrostlo nové Oranžové hřiště

neděle, 22. září 2019, 19:07

Další dětské hřiště přibylo do rozsáhlé rodiny Oranžových hřišť v Jihočeském kraji. Nachází se v Netolicích v areálu ZŠ Tržní,...

Sokolové mají tribunu, přes dvě stě lidí si adoptovalo sedačku

neděle, 22. září 2019, 17:12

Sokolové se po sedmdesáti letech dočkali nové tribuny. Do té staré zatékalo a její stav už nevyhovoval. Nová tribuna pojme 1200...

Projekt „Totalita“ připomene trpkou zkušenost s komunistickým...

neděle, 22. září 2019, 15:36

Už zítra odstartuje na náměstí v Budějcích pilotní a zároveň putovní projekt s názvem Totalita Multimediální průvodce 1948-89....

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.