Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Klub Aktiv a Sokolská župa Jihočeská zve na Sportovní hry seniorů v Českých Budějovicích

 
středa, 18. září 2019, 13:34

Ve čtvrtek 19. září budou jihočeští senioři už pošesté soutěžit na Sokolském ostrově. Součástí programu bude slavnostní otevření zrekonstruované tribuny stadionu. Sportovcům i divákům přijde zazpívat folková zpěvačka Pavlína Jíšová.

Šestý ročník akce Sportovní hry senzačních seniorů Jihočeského kraje se uskuteční ve čtvrtek 19. září od půl desáté dopoledne. Seniorské hry pořádají organizace Sokolská župa Jihočeská a Klub Aktiv. Jedná se o jednodenní sportovní soutěž občanů věkové kategorie 60+, ve které nejde primárně o sportovní výkony, ale o radost z pohybu a společné setkání, navázání a prohloubení přátelství a partnerství mezi seniorskými organizacemi.

Záštitu nad hrami převzali starostka České obce sokolské Hana Moučková, senátor senátu Parlamentu ČR Ladislav Faktor a František Vácha, poslanec PS ČR.

Soutěžit budou jak jednotlivci, tak tříčlenná družstva. Pro jednotlivce je připravena disciplína severská chůze na 400 metrů. V rámci fair play jsou soutěžící rozděleni do věkových kategorií – 60- 69 let a 70 let a více. Vítězové všech kategorií obdrží medaile a diplom.

Pro tříčlenná družstva je připraveno 15 soutěžních disciplín: hod na koš, ruské kuželky, střelba na florbalovou branku, hod kriketovým míčkem, hod míčkem na cíl, lukostřelba a další. Hodnoceno bude družstvo jako celek. Vítězná družstva obdrží poháry, medaile a diplomy. Pro účast v soutěžích je nutno přihlásit se e-mailem nebo písemně organizátorům na adresu klubaktiv@gmail.com.

Na stránkách jsou k dispozici podrobné informace. Mimo tyto sportovní disciplíny budou pro kohokoliv k dispozici nesoutěžní disciplíny: šipky, pétanque a další. Cvičitelka TJ Sokol České Budějovice bude předvádět pro účastníky zdravotního cvičení. Prezence účastníků bude probíhat od 8 hodin přímo na stadionu a hry budou zahájeny nástupem soutěžících a rozhodčích v půl desáté.

Sportovní hry nabízí seniorům příležitost společného setkání s přáteli, aktivně si zasportovat nebo se dozvědět informace o zdravém životním stylu.

Tisková zpráva
 


 

Kam dál?

Pacienti RS budou mít novou tělocvičnu, kterou je ale třeba ještě...

středa, 18. září 2019, 10:49

Od ledna příštího roku bude zahájeno cvičení v nové tělocvičně organizace Roska České Budějovice, která pomáhá lidem s...

Senioři v Budějcích nebudou muset od ledna platit za odpad

středa, 18. září 2019, 07:12

Obyvatelé Budějc nebudou muset od ledna platit poplatek za popelnice. Rozhodli o tom zastupitelé na pondělním jednání...

Město pošle na provoz Kotvy 1,4 milionu korun. O budoucnosti kina...

úterý, 17. září 2019, 19:47

Více než 1,4 milionu korun půjde z rozpočtu města na podporu provozu Kina Kotva v příštím roce. Podle města je nutné dotaci kinu...

Vltava v loňské sezoně přilákala téměř šest milionů rekreantů

úterý, 17. září 2019, 15:36

Vltavu loni v hlavní části sezony využilo k rekreaci téměř šest milionů lidí. Jde o údaje od dubna do konce října 2018 pro celou...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.