Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Město pošle na provoz Kotvy 1,4 milionu korun. O budoucnosti kina chce jednat

 
úterý, 17. září 2019, 19:47

Více než 1,4 milionu korun půjde z rozpočtu města na podporu provozu Kina Kotva v příštím roce. Podle města je nutné dotaci kinu poskytnou, protože jinak by jeho provoz skončil. Náměstek primátora Juraj Thoma řekl, že se město bude muset zamyslet nad tím, jakou formou kino v budoucnu provozovat.

Kino vlastní město a pronajímá ho Janu Turinskému. „Provoz Kina Kotva je ošetřen několika smluvními závazky. První z nich je nájemní vztah, který k tomu objektu má pan Turinský na základě předchozího výběrového řízení, tento nájemní vztah administruje Správa domů a smlouva nájmů je uzavřena na dobu neurčitou. Druhou smluvní rovinou je poskytování neinvestiční případně investiční dotace na provoz kina na nadcházející rok,“ řekl ke kinu náměstek primátora Juraj Thoma (HOPB). V předloženém bodu na jednání zastupitelstva bylo navrženo poskytnutí dotace ve výši 1 450 000 korun na provoz kina. To bylo všemi přítomnými zastupiteli odhlasováno.

Thoma mimo jiné zmínil, že bez dotace by kino skončilo. „Kino není schopno si na sebe v konkurenci dvou multiplexů, které tady máme, vydělat,“ řekl. Kromě filmů mohou lidé v kině shlédnout také přímé přenosy z Metropolitní opery New York a artové projekce.

O budoucnosti provozování Kina Kotva, ale i Letního kina Háječek, bude město jednat. „Je to debata aktuální a měla by se promítnou do úvah spojených s provozováním jednotlivých příspěvkových organizací nebo jiných typů kulturních institucí, které město zřizuje. Měli bychom se pokusit najít jinou formu provozování kina, než poněkud kostrbatý nájemní vztah mezi panem Turinským a správou domů a vedle toho finanční vztah mezi panem Turinským a městem,“ popsal Thoma.

Jednou z cest by podle něj bylo, vrátit se ke způsobu řízení formou příspěvkových organizací.

Vizitka autora

 

Elmira Talířová

Šéfredaktorka portálu Budějcká Drbna

kontakt: talirova@budejckadrbna.cz

Budějcká Drbna je v prvním z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Cheva
 


 

Kam dál?

Vltava v loňské sezoně přilákala téměř šest milionů rekreantů

úterý, 17. září 2019, 15:36

Vltavu loni v hlavní části sezony využilo k rekreaci téměř šest milionů lidí. Jde o údaje od dubna do konce října 2018 pro celou...

Návštěvou akce Beauty Day můžete podpořit českobudějovické Autis...

úterý, 17. září 2019, 14:08

V pátek 4. října mohou ženy navštívit akci s názvem Beauty Day, kterou pořádají Fashionlovers – Petra Beerová a Klára Klimentová...

O vysokoškolské koleje na jihu Čech je velký zájem

úterý, 17. září 2019, 12:51

Před začátkem nového akademického roku už není na vysokoškolských kolejích v Jihočeském kraji prakticky žádné volné místo. Na...

O ekologického Oskara bojuje deset projektů. Kvalita přihlášených...

úterý, 17. září 2019, 09:28

Celkem deset inovativních projektů soupeří v ekologické soutěži E.ON Energy Globe, která letos odstartovala už pojedenácté....

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.