Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Budějcká Chelčického ulice? Nepořádek, hluk a drogy. Situaci nikdo neřeší, stěžují si lidé

 
čtvrtek, 5. září 2019, 06:58

Nepořádek na každém rohu, hluk od rána do večera a podivné obchody nepřizpůsobivých obyvatel. S tím se dnes a denně setkávají lidé, kteří bydlí v budějcké ulici Chelčického. Situaci podle tamních obyvatel nikdo neřeší.

Ulici Chelčického najdeme v blízkosti autobusového a vlakového nádraží. Obecně tato lokalita mezi Budějčáky mezi oblíbené nepatří. Svědčí o tom i nedávný průzkum, ve kterém jsem se ptali, jestli se lidé cítí na Lannově třídě bezpečně. Většina z nich odpověděla, že ne.

Jak se žije na budějcké „fashion street“? Není bezpečná ani reprezentativní, míní lidé

sobota, 4. května 2019, 08:11SpolečnostČeskobudějovickoKauzy & Témata
 

Lannova třída. Hlavní tepna mezi autobusovým a vlakovým nádražím a centrem města. Ulice, která by podle obyvatel měla reprezentovat město. Realita je ale podle některých lidí úplně jiná. Vyprávět by o tom mohli ti, kteří na Lannovce bydlí.

 

Stejně tak je tomu i v této ulici, která je kolmá na zmiňovanou Lannovku. „V této lokalitě bydlím už deset let, živo tady bylo vždy, a to i v nočních hodinách. Beru to jako daň za to, že bydlím kousek od centra,“ říká Josef Maňhal. Každopádně v posledních pár měsících zde k rušení nočního klidu dochází pravidelně, a to doslova každý den. Je to hlavně kvůli relativně novému non stopu na rohu Lannovky a Chelčického a otevřené zahrádce na parkovišti u hotelu Grand,“ vysvětluje. Jeho slova potvrzují i další obyvatelé ulice.

S rušením nočního klidu je podle obyvatel ulice spojená i vysoká kriminalita. „Každý den jsem svědkem toho, že městská policie stojí na zastávce u Mercury a hlídá zákaz vjezdu do Nádražní ulice, kde díky nesmyslným jednosměrkám mimoměstští zabloudí, tento zákaz projedou a městská policie je ihned pokutuje. V ten samý moment si padesát metrů od nich v naší ulici, a to buď přímo pod mými okny, nebo zezadu Komerční banky, romští spoluobčané prodávají drogy,“ popisuje Maňhal.

Podle obyvatel ulice policie celou situaci ignoruje. „Nechápu, že se v policejních řadách najde člověk na to, aby celý den postával z boku budovy hotelu Grand a pokutoval vozy, které omylem projedou nynějším novým zákazem vjezdu do Žižkovy ulice, ale už se nenajde volný člověk na to, aby zabránil protiprávnímu jednání, které popisuji, a které se tu děje denně,“ říká.

Volat, volat a volat

Ignorování situace městská policie odmítá. „Strážníci v této oblasti jsou a hlídají samozřejmě zákazy vjezdu a řeší i veřejný pořádek,“ řekl mluvčí městské policie David Štýfal. Na drogovou problematiku je ale městská policie krátká. „Nespadá to do našich kompetencí. Pokud bychom něco takového zjistili, tak se to předává jako podnět ke státní policii,“ popsal Štýfal. To samé potvrzuje i mluvčí státní policie Milan Bajcura. „Pokud by měl někdo na něco takového podezření, nemusí být ani kvůli konkrétní osobě, ať volá na linku 158. Od toho tady policie je,“ dodal Bajcura.

Podle Štýfala eviduje městská policie v této loklitě od začátku roku celkem 32 stížností na rušení nočního klidu a znečišťování veřejného prostranství.

Jediným řešením pro obyvatele ulice je tedy volat na městskou nebo státní policii pokaždé, když se v ulici některý z výše popisovaných problémů znovu objeví. 

Vizitka autora

 

Elmira Talířová

Šéfredaktorka portálu Budějcká Drbna

kontakt: talirova@budejckadrbna.cz

Budějcká Drbna je v prvním z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
 


 

Kam dál?

Kameny zmizelých připomenou židovské občany Budějc

středa, 4. září 2019, 20:01

V Budějcích bylo během dnešního odpoledne položeno jedenáct kamenů, které připomenou zmizelé židovské občany Budějovic....

Biskup dnes požehnal várku světlého ležáku, část poputuje do Vatikánu

středa, 4. září 2019, 18:31

Českobudějovický biskup Vlastimil Kročil dnes dopoledne požehnal zvláštní várku světlého ležáku pivovaru Budějovický Budvar....

Budějcká Drbna slaví historicky nejvyšší počet čtenářů. Na podzim...

středa, 4. září 2019, 15:41

Okurková sezona? To na Drbně neznáme. Zpravodajské weby skupiny TRIMA NEWS zažívají historicky nejúspěšnější rok své osmileté...

Marotha vydražil svého „pažouta“, výtěžek poputuje do Arpidy

středa, 4. září 2019, 14:07

Ranní kohout a moderátor RockRádia Marotha vydražil svého starého Peugota a výtěžek věnoval centru Arpida. Peníze budou použity...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Finanční správa omezí činnost 33 finančních úřadů

Finanční správa omezí v prvním pololetí příštího roku činnost 33 finančních úřadů. Úřady budou služby poskytovat v úřední dny pondělí a středa, tedy minimálně dva dny v týdnu, a budou je zajišťovat alespoň dva pracovníci správy. Finanční správa o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Rozsah služeb pro občany by tak měl podle správy zůstat stejný. Zástupci obcí a samospráv změny kritizují s tím, že plánované kroky omezí služby v regionech a navíc se tím centralizuje státní správa.

Česka pojišťovna a pojišťovna Generali se do konce roku propojí

Česka pojišťovna (ČP) a pojišťovna Generali, které v Česku působí v rámci světové pojišťovací skupiny Generali, propojí své aktivity. Pojistné portfolio pojišťovny Generali se do konce letošního roku stane součástí ČP. Ponese nový název Generali Česká pojišťovna. Nyní Česká pojišťovna vede nezbytná jednání s regulátorem.

PRŮZKUM: Půl pro, půl proti. Češi se v názoru na prohlubování evropské integrace neshodují

Češi jsou rozdělení v názoru na to, zda by se měla dál prohlubovat evropská integrace. Pro větší integraci je 45 procent lidí, tedy stejně jako lidí, kteří další integraci odmítají. Ukazuje to průzkum, který pro projekt Moje Evropa exkluzivně zpracovala agentura Median.