Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Město opraví otevřený příkop v ulici Elišky Krásnohorské. Práce vyjdou na necelé tři miliony

 
úterý, 3. září 2019, 17:39

Při intenzivnějších srážkách se dešťový příkop v ulici Elišky Krásnohorské mění v jeden potok. Příkop je na některých místech tak mělký, že se voda z něj vyleje a zatopí přilehlé nemovitosti. Město se proto rozhodlo k úpravám. Práce by měly vyjít na necelé 3 miliony korun.

Mezi zpevněnou cestou a oplocením přilehlých průmyslových areálů v ulici Elišky Krásnohorské se nachází otevřený dešťový příkop, na kterém je osazeno množství propustků, nad nimiž jsou málo využívané vjezdy do areálů. Místy je dešťový příkop mělký, například v křižovatce ulic Elišky Krásnohorské a  Jiřího z Poděbrad, takže při intenzivnějších srážkách dochází k jeho částečnému vylití a zatopení přilehlých nemovitostí.

„Proto je nevrženo prohloubení a zpevnění koryta a úprava čtyř propustků. Příkop je také využíván k odvádění vytékající vody z požeráku rybníka Hliník, srážkových vod z přilehlé základní technické vybavenosti,  části srážkových vod z areálů a jsou do něj svedeny i povrchové vody z ulice Elišky Krásnohorské, a protože má malou kapacitu, dochází tam k záplavám. Avizované stavební úpravy zlepší odtokové poměry v této lokalitě,“ říká náměstek primátora Petr Holický s tím, že koryto příkopu bude upraveno v délce 374 metrům.

Na dně bude osazen betonový příkopový žlab a na svazích zatravňovací betonová dlažba. „Úpravy ze 2,9 milionů korun začnou v září a potrvají asi tři měsíce,“ dodává náměstek.

Napsal(a) Redakce | Foto c-budejovice.cz
 


 

Kam dál?

Taneční centrum Move 21 nabízí taneční kurzy pro děti již od roku 2002

úterý, 3. září 2019, 16:08

Českobudějovické taneční centrum je už stálicí nejenom na budějcké taneční scéně. Od roku 2002 prošlo jejími tanečními kurzy a...

Sedmdesátiletý muž prodělal na výletě infarkt, pro pomoc dojel na...

úterý, 3. září 2019, 10:48

Horská služba koncem minulého týdne u sedmdesátiletého muže, kterého cestou na pod Plešným jezerem postihla náhlá srdeční...

Návštěvníci bazénu se konečně projedou v tobogánu, v provozu bude za...

úterý, 3. září 2019, 07:07

Rekonstrukce tobogánu na plovárně v Budějcích provázely od samého začátku problémy. Termíny na jeho zprovoznění byly už tři a zdá...

HLEDÁME PÁNÍČKA: Kačabka a Očičko čekají na nové pány

pondělí, 2. září 2019, 18:00

Po delší době opět přinášíme dvě kočičky, které čekají na svého pána v jihočeských depozitech. Kačabka je zhruba devítiletá...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Finanční správa omezí činnost 33 finančních úřadů

Finanční správa omezí v prvním pololetí příštího roku činnost 33 finančních úřadů. Úřady budou služby poskytovat v úřední dny pondělí a středa, tedy minimálně dva dny v týdnu, a budou je zajišťovat alespoň dva pracovníci správy. Finanční správa o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Rozsah služeb pro občany by tak měl podle správy zůstat stejný. Zástupci obcí a samospráv změny kritizují s tím, že plánované kroky omezí služby v regionech a navíc se tím centralizuje státní správa.

Česka pojišťovna a pojišťovna Generali se do konce roku propojí

Česka pojišťovna (ČP) a pojišťovna Generali, které v Česku působí v rámci světové pojišťovací skupiny Generali, propojí své aktivity. Pojistné portfolio pojišťovny Generali se do konce letošního roku stane součástí ČP. Ponese nový název Generali Česká pojišťovna. Nyní Česká pojišťovna vede nezbytná jednání s regulátorem.

PRŮZKUM: Půl pro, půl proti. Češi se v názoru na prohlubování evropské integrace neshodují

Češi jsou rozdělení v názoru na to, zda by se měla dál prohlubovat evropská integrace. Pro větší integraci je 45 procent lidí, tedy stejně jako lidí, kteří další integraci odmítají. Ukazuje to průzkum, který pro projekt Moje Evropa exkluzivně zpracovala agentura Median.