Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Návštěvníci bazénu se konečně projedou v tobogánu, v provozu bude za tři týdny

 
úterý, 3. září 2019, 07:07

Rekonstrukce tobogánu na plovárně v Budějcích provázely od samého začátku problémy. Termíny na jeho zprovoznění byly už tři a zdá se, že konečným datem by mohlo být 23. září. V tento den se totiž pro veřejnost otevře i plavecký bazén.

Zprovoznění tobogánu brzdily problémy. O sedm metrů delší tobogán za necelých šest milionů korun měl být v provozu už koncem srpna. První termín nevyšel, stejně jako ten druhý, který byl posunutý na konec října. Otevření tobogánu bylo znovu posunuté na 20. února. Ani tento datum ale nevyšel. I když byl tobogán funkční, jízda v něm nebyla bezpečná.  

Lidé během zkušební jízdy jezdili příliš rychle. Provozovateli proto nebyl dán certifikát pro bezpečný veřejný provoz. „Při návrhu dráhy došlo k pochybení projektanta. Je nutné část dráhy tobogánu předělat jak projekčně, tak fyzicky,“ uvedla v květnu tisková mluvčí města Jitka Welzlová. Po všech peripetiích to vypadá, že se návštěvníci v tobogánu konečně projedou.

Náměstek primátora Petr Holický včera potvrdil, že tobogán je provozuschopný. Návštěvníci plaveckého stadionu by se v něm mohli projet 23. září. V tento den se totiž má bazén otevřít veřejnosti. 

Vizitka autora

 

Adéla Cinklová

Redaktorka portálu Budějcká Drbna

kontakt: cinklova@budejckadrbna.cz

Budějcká Drbna je v prvním z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
 


 

Kam dál?

HLEDÁME PÁNÍČKA: Kačabka a Očičko čekají na nové pány

pondělí, 2. září 2019, 18:00

Po delší době opět přinášíme dvě kočičky, které čekají na svého pána v jihočeských depozitech. Kačabka je zhruba devítiletá...

Budějcká teplárna bude zjišťovat, co si o ní lidé myslí. Pomůže jí...

pondělí, 2. září 2019, 14:34

Už koncem září bude Teplárna České Budějovice vědět, jak její služby, značku i chování na trhu veřejnost vnímá. Zaslouží se o to...

Do Budějc se vrací královské Slavnosti železné a zlaté

pondělí, 2. září 2019, 11:56

Do Českých Budějovic se po dvou letech vrací dvoudenní Slavnosti železné a zlaté České Budějovice 2019, jediná královská slavnost...

Rádi komunikujete a máte chuť učit se nové věci? Společnost Conectart...

pondělí, 2. září 2019, 11:26

Jste komunikativní, máte rádi práci s lidmi a zajímáte se o mobilní telefony, počítače a připojení k internetu? V tom případě by...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Podle studií je na internetu závislá polovina mladých

Některé studie uvádějí, že na internetu je závislá až polovina teenagerů. Na sociálních sítích jsou závislí i dospělí. V tiskové zprávě o tom informovala Česká koalice proti tabáku, která provozuje bezplatnou Národní linku pro odvykání. Novou společenskou hrozbou se podle odborníků stávají netolismus, tedy potřeba neustálého připojení k internetu, a závislost na hraní her.

ČSSD zrušila licenci většině místních organizací v Ostravě

Většina ostravských místních organizací přišla o licenci. Rozhodlo o tom dnes předsednictvo strany, řekl novinářům ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD). Návrh na zrušení 17 z 26 organizací v Ostravě předložila moravskoslezská ČSSD, zdůvodnila ho špatným výsledkem strany v posledních komunálních volbách a obavou, že mají mezi členy takzvané černé duše. Ostravská ČSSD tvrzení označila za účelová, její předsedkyně Jana Vajdíková řekla, že většina z 293 dotčených členů do jiných organizací jít nechce, a strana tak zřejmě ve městě ztratí většinu členů.

TÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitě

Organizovaný zločin v České republice se za posledních 30 let posunul od krádeží aut, prostituce a drog k ekonomické trestné činnosti. Mafie se nyní vedle tradiční kriminality zabývají zejména praním špinavých peněz, daňovými podvody, zneužíváním dotací, zakládáním fiktivních firem či manipulacím s tendry, řekl ředitel Institutu pro kriminologii a sociální prevenci (IKSP) Miroslav Scheinost. K ruským a ukrajinským skupinám, které v ČR působí podle institutu v podstatě již od sametové revoluce, přibyly záhy české a po roce 2000 i albánské a vietnamské gangy.