Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Josef Laufer odstartoval v Kaplici IV. ročník Seniorských hrátek

 
neděle, 1. září 2019, 11:03

Vystoupení nestárnoucí legendy, zpěváka, herce a moderátora Josefa Laufera. Zpěváka Martina France. Dudácká show a další pestrý program. Tak odstartoval již IV. ročník Seniorských hrátek na jihu Čech. Jeho premiéra se odehrála v Kaplici na Českokrumlovsku ve středu 28. srpna.

Rozpis akcí v jednotlivých okresech
3. září v Blatné
– Komunitní centrum aktivního života Blatná, Nádražní 661 
4. září v Prachaticích - Společenský sál Národního domu, Velké náměstí 1
10. září v Písku – Divadlo Fráni Šrámka, Tylova 69
11. září v Táboře – Střelnice Spolkový dům, Žižkova 249
17. září v Jindřichově Hradci – KD Střelnice, Masarykovo náměstí 107/I
24. září v Českých Budějovicích – Kulturní a spolkový dům Slavie, Jirsíkova 243/2

Program startuje vždy od 15:00. Pouze v Českých Budějovicích je start již od 14:30 hodin

Hrátky se následně odehrají v dalších šesti jihočeských okresech. Senioři tu, mimo jiné, získají informace o kartě plné slev – Senior Pasu, či Senior Pointech, chybět nebude ani oblíbené měření tlaku nebo cholesterolu a informace o prevenci bezpečí jim předají zástupci české policie. Vyzvednout si mohou také leták, který je svým titulkem „Babičko, dědečku! Pojďme se spolu učit cizí jazyk!“ upozorňuje na možnost vzdělávat se cizímu jazyku společně s vnoučaty. Lekce angličtiny či němčiny pro ně zdarma zajišťuje Jihočeský kraj ve vybraných domech dětí a mládeže.

Zejména poslední aktivita, tedy společné jazykové kurzy pro nejstarší a nejmladší generaci řeší to, na co poukazuje starosta Kaplice Pavel Talíř. „Stejně důležité, jako věnovat pozornost seniorské problematice je snažit se propojit všechny věkové skupiny obyvatel,“ zdůraznil starosta a dodal, že ho těší hostit start Seniorských hrátek právě v jejich novém kulturním domě.

Náměstek hejtmany Pavel Hroch k tomu doplnil důvody, proč Jihočeský kraj tuto akci pořádá už čtvrtým rokem. „Děláme to hlavně proto, abychom našim seniorům ukázali, že jsou stále platnými členy naší společnosti, že si jich vážíme a že nám záleží na tom, aby se jim v kraji dobře žilo,“ sdělil Hroch a pozval všechny dříve narozené Jihočechy na další letošní Seniorské hrátky.

Tisková zpráva
 


 

Kam dál?

Květnaté pásy v Českých Budějovicích hostí i ohrožené druhy hmyzu

neděle, 1. září 2019, 10:01

Už třetím rokem oživují českobudějovický park Stromovka a vědecký kampus květnaté pásy. A líbí se nejen lidem, ale i řadě druhů...

FOTO: Plné ulice, skvělé jídlo a pití, nabitý program. Prázdniny...

neděle, 1. září 2019, 09:00

Už tradičně je konec prázdnin ve znamení multižánrového festivalu Město lidem, lidé městu. I díky krásnému počasí přilákaly...

Otáčivé hlediště přilákalo letos přes 57 tisíc lidí. Jihočeské...

neděle, 1. září 2019, 07:58

Otáčivé hlediště v Českém Krumlově přilákalo letos přes 57 tisíc diváků. Meziročně je to o tisíc více. Jihočeské památky ve...

Vedra vystřídají v neděli bouřky a ochlazení

sobota, 31. srpna 2019, 20:01

Tropické teploty vystřídají v závěru posledního prázdninového víkendu bouřky, citelné ochlazení i o víc než deset stupňů a místy...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

ČSSD zrušila licenci většině místních organizací v Ostravě

Většina ostravských místních organizací přišla o licenci. Rozhodlo o tom dnes předsednictvo strany, řekl novinářům ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD). Návrh na zrušení 17 z 26 organizací v Ostravě předložila moravskoslezská ČSSD, zdůvodnila ho špatným výsledkem strany v posledních komunálních volbách a obavou, že mají mezi členy takzvané černé duše. Ostravská ČSSD tvrzení označila za účelová, její předsedkyně Jana Vajdíková řekla, že většina z 293 dotčených členů do jiných organizací jít nechce, a strana tak zřejmě ve městě ztratí většinu členů.

TÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitě

Organizovaný zločin v České republice se za posledních 30 let posunul od krádeží aut, prostituce a drog k ekonomické trestné činnosti. Mafie se nyní vedle tradiční kriminality zabývají zejména praním špinavých peněz, daňovými podvody, zneužíváním dotací, zakládáním fiktivních firem či manipulacím s tendry, řekl ředitel Institutu pro kriminologii a sociální prevenci (IKSP) Miroslav Scheinost. K ruským a ukrajinským skupinám, které v ČR působí podle institutu v podstatě již od sametové revoluce, přibyly záhy české a po roce 2000 i albánské a vietnamské gangy.

Fiala navrhl schůzku opozice kvůli posledním Zemanovým výrokům

Předseda ODS Petr Fiala navrhl šéfům ostatních opozičních stran s výjimkou SPD schůzku před úterním jednáním Sněmovny. Chce s nimi řešit společný postup s ohledem na postoj prezidenta Miloše Zemana ke kauze Čapí hnízdo. Prezident ve čtvrtek řekl, že pokud nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman obnoví trestní stíhání premiéra Andreje Babiše (ANO), využije svého ústavního práva abolice a trestní stíhání zastaví.