Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Budějcká teplárna bude zjišťovat, co si o ní lidé myslí. Pomůže jí průzkum ekonomické fakulty

 
pondělí, 2. září 2019, 14:34

Už koncem září bude Teplárna České Budějovice vědět, jak její služby, značku i chování na trhu veřejnost vnímá. Zaslouží se o to vůbec historicky první průzkum, který pro ni připravila Ekonomická fakulta Jihočeské univerzity.

„Chceme vědět, jak lidé městskou teplárnu vnímají, hodnotí, co o ní vědí. Jejich názory nás zajímají, protože nám mohou pomoci zvýšit kvalitu služeb. Proto bychom i touto cestou rádi požádali obyvatele města a okolí o pár minut jejich času, který je potřeba k vyplnění dotazníku. Ten bude k dispozici i na našem webu,“ vysvětluje Tomáš Kollarczyk, místopředseda představenstva. Dotazy nebudou mířit pouze na teplo z centrálního zdroje, jeho ceny a služby, ale i ekologii, zlepšování životního prostředí, transparentnost firmy či její vztah k okolí. 

Výzkum postojů a vnímání českobudějovické teplárny proběhne od 27. srpna do 15. září prostřednictvím elektronického dotazování.

„V posledních letech se v teplárně hodně změnilo. Vize jako ekologizaci výroby, diverzifikaci paliv a proměnu zdrojů, abychom i nadále tepelnou energii prodávali za udržitelné ceny, postupně přeměňujeme v realitu. A další významná rozhodnutí nás ještě čekají. Je proto důležité znát názory veřejnosti,“ dodává Václav Král, předseda představenstva.

Výzkum je prvním výstupem memoranda o spolupráci mezi teplárnou a Ekonomickou fakultou Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Ta se díky němu bude podílet i na systematickém hodnocení koncepcí teplárny, jejích podnikatelských záměrech a výzkumu na zadaná témata.

Podle Tomáše Kollarczyka jde o dlouhodobé partnerství, které městské energetické firmě pomůže při jejím strategickém směřování a dlouhodobém plánování. „Naše zkušenosti ze spolupráce s akademiky na konkrétních projektech jsou velmi dobré. Ať již šlo o ČVUT nebo VŠTE. Obě vysoké školy pro nás zpracovávaly studie, analýzy nebo oponentní posudky v odborných oblastech, na které se specializují. Při strategickém rozhodování jsou tyto analytické podklady velmi přínosné,“ doplnil.

Děkanka Dagmar Škodová Parmová uvádí, že výzkum v oblasti rozvoje podniků a regionů na makro i mikroúrovni patří mezi důležité zájmy fakulty. Na ní působí na 70 akademických pracovníků a 1100 studentů. „Dopady externích podmínek, zpracování podrobných analýz vnitřního prostředí firem a simulace budoucího vývoje v kontextu udržitelnosti ekonomických aktivit je pro nás opravdovou prioritou,“ dodala k podpisu společného memoranda.

Tisková zpráva | Foto Pavel Kacerovský
 


 

Kam dál?

Do Budějc se vrací královské Slavnosti železné a zlaté

pondělí, 2. září 2019, 11:56

Do Českých Budějovic se po dvou letech vrací dvoudenní Slavnosti železné a zlaté České Budějovice 2019, jediná královská slavnost...

Rádi komunikujete a máte chuť učit se nové věci? Společnost Conectart...

pondělí, 2. září 2019, 11:26

Jste komunikativní, máte rádi práci s lidmi a zajímáte se o mobilní telefony, počítače a připojení k internetu? V tom případě by...

E.ON otevřel první ultrarychlou dobíjecí stanici elektromobilů v...

neděle, 1. září 2019, 16:02

Společnost E.ON otevřela ve Vystrkově u Humpolce první veřejnou ultrarychlou dobíjecí stanici pro elektromobily v České...

Josef Laufer odstartoval v Kaplici IV. ročník Seniorských hrátek

neděle, 1. září 2019, 11:03

Vystoupení nestárnoucí legendy, zpěváka, herce a moderátora Josefa Laufera. Zpěváka Martina France. Dudácká show a další pestrý...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Podle studií je na internetu závislá polovina mladých

Některé studie uvádějí, že na internetu je závislá až polovina teenagerů. Na sociálních sítích jsou závislí i dospělí. V tiskové zprávě o tom informovala Česká koalice proti tabáku, která provozuje bezplatnou Národní linku pro odvykání. Novou společenskou hrozbou se podle odborníků stávají netolismus, tedy potřeba neustálého připojení k internetu, a závislost na hraní her.

ČSSD zrušila licenci většině místních organizací v Ostravě

Většina ostravských místních organizací přišla o licenci. Rozhodlo o tom dnes předsednictvo strany, řekl novinářům ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD). Návrh na zrušení 17 z 26 organizací v Ostravě předložila moravskoslezská ČSSD, zdůvodnila ho špatným výsledkem strany v posledních komunálních volbách a obavou, že mají mezi členy takzvané černé duše. Ostravská ČSSD tvrzení označila za účelová, její předsedkyně Jana Vajdíková řekla, že většina z 293 dotčených členů do jiných organizací jít nechce, a strana tak zřejmě ve městě ztratí většinu členů.

TÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitě

Organizovaný zločin v České republice se za posledních 30 let posunul od krádeží aut, prostituce a drog k ekonomické trestné činnosti. Mafie se nyní vedle tradiční kriminality zabývají zejména praním špinavých peněz, daňovými podvody, zneužíváním dotací, zakládáním fiktivních firem či manipulacím s tendry, řekl ředitel Institutu pro kriminologii a sociální prevenci (IKSP) Miroslav Scheinost. K ruským a ukrajinským skupinám, které v ČR působí podle institutu v podstatě již od sametové revoluce, přibyly záhy české a po roce 2000 i albánské a vietnamské gangy.