Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

HLEDÁME PÁNÍČKA: Kačabka a Očičko čekají na nové pány

 
pondělí, 2. září 2019, 18:00

Po delší době opět přinášíme dvě kočičky, které čekají na svého pána v jihočeských depozitech. Kačabka je zhruba devítiletá kočička, která připomíná spíše tygřici, Očičko je zase mladý kocourek, který je zatím trochu bojácný. Najdou k sobě nové parťáky?

Kačabka

Kačabka je zhruba devět let stará, kastrovaná a očkovaná kočička. Pominulo jí veškeré trápení a je z ní hotová tygřice. Z apatické kočičky, která musela trpět neskutečnými bolestmi, je nyní živé poťouchlé zvířátko, které si i rádo hraje nebo jen tak z radosti "blbne".

Při hře používá drápky (a to velmi obratně a blesku rychle), takže je zapotřebí mít to na paměti a hrát si s ní prostřednictvím šňůrky nebo udice s provázkem. Kvůli tomu není vhodná k dětem. Jinak je to velmi mazlivá a tulivá kočička. V novém domově by měla být jedináčkem. Je poměrně bojácná, co se týče nových lidí nebo hlasitých zvuků, takže by pro ni byla vhodná klidná domácnost. Velmi ráda vysedává na (zajištěném) okně, a také zvědavě vykukuje ze dveří, možná by se jí líbilo chodit ven, ale v tom případě pouze na zabezpečeném dvorku nebo zahradě (ale zasíťovaný balkon nebo okno jí naprosto vyhovuje).

Její zdravotní problémy jsou pryč, a tak již nemá žádnou speciální dietu, je ale velmi žravá a preferuje kapsičky.
Kontakt pro zájemce - 777 148 532 (depozitum Č. Budějovice - Fr. Šrámka)


Očičko

Očičko dostal jméno podle nemocného oka. Léčí ho stále, protože jakkoli je kocourek hodný, hravý a přátelský, lidské ruky se stále, i po takové době v depozitu, bojí. Každé příležitosti, kdy se nechá kocourek odchytit se musí využít a očičko mu ošetřit. S ostatními kočičáky nemá problém, moc rád spí na posteli, ale pohladit a pomazlit se nenechá.

Je to velmi čistotný, dva roky starý a kastrovaný kocourek, kterému chutná vše.
Kontakt pro zájemce – 771 770 177 (depozitum Karlov u Bechyně)

Napsal(a) Redakce | Foto Kočky ČB
 


 

Kam dál?

Budějcká teplárna bude zjišťovat, co si o ní lidé myslí. Pomůže jí...

pondělí, 2. září 2019, 14:34

Už koncem září bude Teplárna České Budějovice vědět, jak její služby, značku i chování na trhu veřejnost vnímá. Zaslouží se o to...

Do Budějc se vrací královské Slavnosti železné a zlaté

pondělí, 2. září 2019, 11:56

Do Českých Budějovic se po dvou letech vrací dvoudenní Slavnosti železné a zlaté České Budějovice 2019, jediná královská slavnost...

Rádi komunikujete a máte chuť učit se nové věci? Společnost Conectart...

pondělí, 2. září 2019, 11:26

Jste komunikativní, máte rádi práci s lidmi a zajímáte se o mobilní telefony, počítače a připojení k internetu? V tom případě by...

E.ON otevřel první ultrarychlou dobíjecí stanici elektromobilů v...

neděle, 1. září 2019, 16:02

Společnost E.ON otevřela ve Vystrkově u Humpolce první veřejnou ultrarychlou dobíjecí stanici pro elektromobily v České...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Podle studií je na internetu závislá polovina mladých

Některé studie uvádějí, že na internetu je závislá až polovina teenagerů. Na sociálních sítích jsou závislí i dospělí. V tiskové zprávě o tom informovala Česká koalice proti tabáku, která provozuje bezplatnou Národní linku pro odvykání. Novou společenskou hrozbou se podle odborníků stávají netolismus, tedy potřeba neustálého připojení k internetu, a závislost na hraní her.

ČSSD zrušila licenci většině místních organizací v Ostravě

Většina ostravských místních organizací přišla o licenci. Rozhodlo o tom dnes předsednictvo strany, řekl novinářům ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD). Návrh na zrušení 17 z 26 organizací v Ostravě předložila moravskoslezská ČSSD, zdůvodnila ho špatným výsledkem strany v posledních komunálních volbách a obavou, že mají mezi členy takzvané černé duše. Ostravská ČSSD tvrzení označila za účelová, její předsedkyně Jana Vajdíková řekla, že většina z 293 dotčených členů do jiných organizací jít nechce, a strana tak zřejmě ve městě ztratí většinu členů.

TÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitě

Organizovaný zločin v České republice se za posledních 30 let posunul od krádeží aut, prostituce a drog k ekonomické trestné činnosti. Mafie se nyní vedle tradiční kriminality zabývají zejména praním špinavých peněz, daňovými podvody, zneužíváním dotací, zakládáním fiktivních firem či manipulacím s tendry, řekl ředitel Institutu pro kriminologii a sociální prevenci (IKSP) Miroslav Scheinost. K ruským a ukrajinským skupinám, které v ČR působí podle institutu v podstatě již od sametové revoluce, přibyly záhy české a po roce 2000 i albánské a vietnamské gangy.