Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Počet nakažených klíšťovou encefalitidou a lymeskou boreliózou mírně stoupl

 
neděle, 25. srpna 2019, 15:53

Během tohoto týdne stoupl počet nahlášených onemocnění přenášených klíšťaty. U klíšťové encefalitidy se jedná o čtyři případy. Dvacet nových případů přibylo u lymeské boreliózy. Oproti loňskému roku se stále jedná o nižší čísla. Nejvyšší počet nemocných klíšťovou encefalitidou je na Českobudějovicku, Jindřichohradecku a Českokrumlovsku.

„Od začátku roku je v Jihočeském kraji hlášeno 49 případů onemocnění klíšťovou encefalitidou a 239 případů lymeskou boreliózou. Ve srovnání s rokem předcházejícím za stejné období roku je hlášeno o 24 případů onemocnění klíšťovou encefalitidou méně a o 43 případů lymeské boreliózy méně,“ uvedla Marie Nosková z Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje.

Nejvyšší počet nemocných klíšťovou encefalitidou je na Českobudějovicku, Jindřichohradecku a Českokrumlovsku. Lymeská borelióza je nejčastěji hlášena u nemocných z Českobudějovicka, Táborska a Jindřichohradecka.

Klíšťat se nezbavíme ani po prázdninách. Podmínky v září a v říjnu bývají pro jejich aktivitu velmi dobré. Sezónní výskyt těchto onemocnění bude určitě pokračovat i v následujících měsících. 

Vizitka autora

 

Adéla Cinklová

Redaktorka portálu Budějcká Drbna

kontakt: cinklova@budejckadrbna.cz

Budějcká Drbna je v prvním z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Aktualizováno 31. srpna 2019, 10:00

Rekonstrukce Lidické jde do druhé etapy, na řidiče čeká uzavírka

sobota, 24. srpna 2019, 17:12

Lidická třída jde do druhé etapy rekonstrukce. Řidiči budou muset počítat s omezením. Úplné omezení pro řidiče bude platit každý...

Cibule stojí dvojnásobek než loni, zdražil i květák a brambory

neděle, 25. srpna 2019, 12:49

Cibule stojí v obchodech dvojnásobek než loni, o více než polovinu zdražily květák, brambory a zelí. Kromě zeleniny ale...

Otevření hranic na jihu Čech po roce 1989 zpřístupnilo Šumavu

neděle, 25. srpna 2019, 09:52

Otevření hranic se Západem a s tím spojenou vyšší přístupnost Šumavy nebo Novohradských hor přinesl pro Jihočeský kraj převrat v...

Na agrosalonu začala průvodem oslava Národních dožínek

sobota, 24. srpna 2019, 19:06

Příchodem dožínkového průvodu a poděkováním zemědělcům začala v Českých Budějovicích oslava Národních dožínek. Premiér Andrej...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Finanční správa omezí činnost 33 finančních úřadů

Finanční správa omezí v prvním pololetí příštího roku činnost 33 finančních úřadů. Úřady budou služby poskytovat v úřední dny pondělí a středa, tedy minimálně dva dny v týdnu, a budou je zajišťovat alespoň dva pracovníci správy. Finanční správa o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Rozsah služeb pro občany by tak měl podle správy zůstat stejný. Zástupci obcí a samospráv změny kritizují s tím, že plánované kroky omezí služby v regionech a navíc se tím centralizuje státní správa.

Česka pojišťovna a pojišťovna Generali se do konce roku propojí

Česka pojišťovna (ČP) a pojišťovna Generali, které v Česku působí v rámci světové pojišťovací skupiny Generali, propojí své aktivity. Pojistné portfolio pojišťovny Generali se do konce letošního roku stane součástí ČP. Ponese nový název Generali Česká pojišťovna. Nyní Česká pojišťovna vede nezbytná jednání s regulátorem.

PRŮZKUM: Půl pro, půl proti. Češi se v názoru na prohlubování evropské integrace neshodují

Češi jsou rozdělení v názoru na to, zda by se měla dál prohlubovat evropská integrace. Pro větší integraci je 45 procent lidí, tedy stejně jako lidí, kteří další integraci odmítají. Ukazuje to průzkum, který pro projekt Moje Evropa exkluzivně zpracovala agentura Median.