Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Otevření plaveckého stadionu brzdí komplikace, návštěvníci si musejí počkat do druhé poloviny září

 
sobota, 24. srpna 2019, 09:52

Otevření vnitřního plaveckého bazénu komplikují nedostatky, které odhalila právě probíhající rekonstrukce sprch. Kvůli poškozené stropní desce se tak prodlouží termín dokončení oprav. Veřejnost by do bazénu mohla začít chodit nejpozději 23. září.

Původní termín otevření byl naplánován na 9. září, už teď je ale jasné, že se termín otevření posune. V průběhu oprav sprch byla zjištěna nesoudržnost stropní desky v části sprch a ve stropní desce byla následně zjištěna degradací zasažená její výztuž, a to v podstatně větším rozsahu, než jaký byl předpokládán při přípravě opravy.

Po zjištění tohoto problému bylo rozhodnuto o okamžitém provedení sanace. „Technologické postupy u oprav tohoto typu vyžadují časově náročné technologické přestávky, a aby byla sanace provedena správně, prodlouží se termín dokončení oprav sprch v hlavní budově plaveckého stadionu,“ uvedla tisková mluvčí města Jitka Welzlová.

Podle ředitele Sportovních zařízení města České Budějovice Tomáše Nováka nedojde k rušení výukových kurzů plavání, které v plaveckém stadionu pro žáky základních a mateřských škol probíhají vždy v dopoledních hodinách pracovních dnů. „Pro výuku plavání budou využívány sprchy dětského bazénu. Provozovatel připravuje zároveň model „provizorního“ využívání plaveckého stadionu pro trénující sportovce, aby mohli začít trénovat také už 9. září. V příštím týdnu začnou jednání se zástupci sportovních oddílů,“ uvedl Novák.

V minulých letech se kromě jiného opravovala vana velkého bazénu, kterou prosakovala voda do strojovny. Kromě oprav, které běžný návštěvník vidí, probíhají opravy v "podpalubí". Ty sice vidět nejsou, ale jsou pro bezproblémové provozování bazénu nezbytné, a tak se kompletně vyměnila oběhová čerpadla bazénové vody, opravoval se sytém vytápění jak velkého tak dětského bazénu, jsou osazeny nové bojlery a v letošním roce byly vyměněny původní pískové filtry. 

Vizitka autora

 

Adéla Cinklová

Redaktorka portálu Budějcká Drbna

kontakt: cinklova@budejckadrbna.cz

Budějcká Drbna je v prvním z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
 


 

Kam dál?

Aktualizováno 24. srpna 2019, 17:28

Konec trápení s kulatými zády. Prohlédněte si na Zemi živitelce...

středa, 21. srpna 2019, 14:03

Nábytek, který roste společně s vašimi dětmi. . . Zní to idylicky, že? V případě nábytku Amadeus se jedná o realitu! Přesvědčit...

ČOI zakázala fén od Sencoru. Při testech se roztavil plastový kryt

sobota, 24. srpna 2019, 08:36

Jeden druh vysoušeče vlasů od značky Sencor je podle České obchodní inspekce nebezpečný. Při laboratorní zkoušce se plastový kryt...

Jihočeská univerzita nabídne kurz pro nemocniční kaplany

pátek, 23. srpna 2019, 19:03

Teologická fakulta Jihočeské univerzity otevře na podzim dvousemestrální kurz pro zájemce o práci nemocničního kaplana. Jeho...

Aktualizováno 23. srpna 2019, 17:33

Veterináři našli při kontrole bio vajec od jihočeského producenta...

pátek, 23. srpna 2019, 13:15

Veterináři zjistili při mimořádné kontrolní akci bio produktů u jihočeského producenta ekologických vajec zbytky toxického...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Fiala navrhl schůzku opozice kvůli posledním Zemanovým výrokům

Předseda ODS Petr Fiala navrhl šéfům ostatních opozičních stran s výjimkou SPD schůzku před úterním jednáním Sněmovny. Chce s nimi řešit společný postup s ohledem na postoj prezidenta Miloše Zemana ke kauze Čapí hnízdo. Prezident ve čtvrtek řekl, že pokud nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman obnoví trestní stíhání premiéra Andreje Babiše (ANO), využije svého ústavního práva abolice a trestní stíhání zastaví.

Teplota na Šumavě klesla k minus osmi stupňům, v platnosti je další výstraha

Česká republika má za sebou další mrazivé ráno. Na Šumavě se rtuť teploměru zastavila na minus osmi stupních. Český hydrometeorologický ústav vydal včera před mrazem výstrahu - může totiž způsobit škody na nesklizených zemědělských plodinách.

Babiš považuje za zbytečnou diskusi, zda by podepsal abolici

Premiér Andrej Babiš (ANO) považuje za zbytečnou diskusi, zda by pode požadavků ústavy podepsal případné rozhodnutí prezidenta Miloše Zemana, kterým by hlava státu zastavila Babišovo stíhání v případu Čapího hnízda. Zeman ve čtvrtek oznámil, že by o takzvané abolici rozhodl, pokud by bylo pravomocně zastavené stíhání obnoveno. Babiš řekl rádiu Impuls, že by jen komentoval nesmyslné spekulace, protože trestní stíhání bylo zastaveno a žádný trestný čin se nestal.