Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Zájemci o práci filmových kaskadérů se zdokonalují v Táboře

 
čtvrtek, 22. srpna 2019, 08:42

Šermovat, střílet z kuše a luku, vrhat nože nebo bojovat na koni, v tom všem se v těchto dnech cvičí účastníci kaskadérského kurzu v Housově mlýně v Táboře. Desetidenní akce připravuje zájemce na práci kaskadérů. Někteří z účastníků už mají zkušenosti s filmovým natáčením. Kurz absolvují dvě desítky mužů a žen.

Podle něj se účastníci seznámí s technikou boje od starověku až po současnost. Kromě toho se zdokonalují i ve znalostech historických souvislostí a poznávání dobových krojů. Nejzdatnější z nich mají šanci, že se v budoucnosti objeví v některým z filmů české nebo zahraniční produkce. Nůsek však uvedl, že ani pro zkušené kaskadéry není natáčení automatickou jistotou.

„Není těžké se dostat do komparzu historického filmu. Ale dostat se před kameru do prvního štábu mezi skutečné herce už podléhá velmi sofistikovanému výběru,“ uvedl Petr Nůsek z pořádající Akademie rytířských umění. Kurzu v Housově mlýnu se většinou účastní mladí lidé, nejstaršímu z nich je 31 let. Polovinu týmu tvoří ženy.

Mezi účastníky je například David Černý, jako dvojník postavy barona Trenka natáčel kaskadérské scény v sérii České televize Marie Terezie. „Výuka směřuje nejen ke zvládnutí základních šermířských a kaskadérských řemesel, ale zároveň utužuje tým. Pomáhá mi to pak zvládnout řadu stresových situací, které s sebou práce s profesionálním filmovým štábem přináší,“ řekl Černý.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com

Štítky film, zábava, správa, Tábor,

 


 

Kam dál?

Aktualizováno 24. srpna 2019, 17:28

Konec trápení s kulatými zády. Prohlédněte si na Zemi živitelce...

středa, 21. srpna 2019, 14:03

Nábytek, který roste společně s vašimi dětmi. . . Zní to idylicky, že? V případě nábytku Amadeus se jedná o realitu! Přesvědčit...

Parkoviště na náplavce nebude. Město ukončilo smlouvu s Povodím Vltavy

čtvrtek, 22. srpna 2019, 07:09

Po několika marných pokusech, vytvořit na náplavce parkoviště, je tato kapitola u konce. Město v pondělí nájemní smlouvu s...

Město možná prodá svůj podíl na letišti. O budoucnosti společnosti...

středa, 21. srpna 2019, 19:34

Město možná prodá svůj podíl v akciové společnosti Letiště České Budějovice. Podle primátora Jiřího Svobody je to...

FOTO: Lidé si v Budějcích připomněli události srpna roku 1968 a 1969

středa, 21. srpna 2019, 19:31

Na náměstí v Budějcích se dnes sešli lidé, kteří si připomněli 50. výročí protestů ze srpna 1969 i okupaci z předchozího roku....

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Zadlužená britská cestovní kancelář Thomas Cook zkrachovala

Jedna z největších cestovních kanceláří na světě, britská firma Thomas Cook kvůli finančním potížím zkrachovala, informovala o tom dnes agentura Reuters. Společnost Thomas Cook patřila mezi nejstarší cestovní kanceláře na světě a jejích služeb využívalo asi 19 milionů klientů ročně. Podle agentury Reuters je nyní na dovolené v zahraničí s touto firmou asi 600 tisíc lidí a bude tak proto nutná velká společná operace vlád i pojišťoven.

Babiš uvedl, že by nepřijal abolici, debata o tom je nesmyslná

Premiér Andrej Babiš (ANO) zopakoval, že by nepřijal abolici, tedy prezidentské zastavení svého trestního stíhání. Prezident Miloš Zeman tento týden uvedl, že by premiérovi abolici udělil v případě, že by nejvyšší státní zástupce rozhodl o obnovení Babišova trestního stíhání kvůli farmě Čapí hnízdo. Babiš pokládá nastolování úvah o abolici za nesmyslné v situaci, kdy pražské městské státní zastupitelství pravomocně rozhodlo o zastavení jeho stíhání.

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.