Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Město možná prodá svůj podíl na letišti. O budoucnosti společnosti jednalo s krajem

 
středa, 21. srpna 2019, 19:34

Město možná prodá svůj podíl v akciové společnosti Letiště České Budějovice. Podle primátora Jiřího Svobody je to nejpravděpodobnější varianta, jak vyřešit situaci kolem společnosti. Už v pondělí město uvedlo, že finance, které by měly do letiště příští rok jít, jsou příliš vysoké.

Zástupci města a kraje se dnes sešli na první oficiální schůzce. Jednání podle náměstka hejtmanky Josefa Knota (TOP 09) dopadlo v zásadě dobře. „Ta schůzka byla z mého pohledu konstruktivní. My jsme si vyříkali postoj k tomu, jakým způsobem dál s letištěm. Mluvili jsme o tom, jestli je jedna nebo druhá strana ochotná koupit nebo prodat padesátiprocentní majetkový podíl. To, na čem jsme se do jisté míry shodli je, že by se ten padesátiprocentní podíl zcelil. To znamená, že jsme navrhli, aby Jihočeský kraj koupil podíl, který vlastní město,“ popsal Knot. Upozornil ale, že to není definitivní řešení.

Podle primátora Jiřího Svobody jsou otevřené všechny varianty. „Je možné, že vše zůstane stejné, že město svůj podíl zmenší, nebo že ho prodá,“ řekl Svoboda s tím, že varianta prodeje je podle něj nejpravděpodobnější. „Je to ale pochopitelně také otázka ceny,“ dodal.

Na všem by se měli před dalším jednáním domluvit představitelé a zástupci jednotlivých klubů na městě. „Musíme si ujednotit názor a shodnout se na tom, kterou variantu budeme preferovat,“ řekl Svoboda. Další jednání by podle něj mělo proběhnout 9. září.

Prodej podílu doporučil i poradce

Vyřešit vše prodejem jednoho z podílů navrhnul podle Knota i poradce, kterého si kraj pro hledání strategického partnera vybral. „Bylo nám doporučeno, abychom ten podíl zcelili, protože to bude zajímavější pro budoucí investory,“ řekl. Deadline pro výběr strategického partnera je na říjen letošního roku.

Navyšující se finance

O nutnosti řešení situace svědčí i fakt, že finance, které by mělo do letiště město investovat, se neustále zvyšují. Letos dalo do akciové společnosti 25 milionů korun, příští rok by to mělo být 72 milionů korun.  „Částka, kterou máme v příštím roce hradit, je složena z příspěvku na investice, což činí přibližně 24 milionů korun. Zbytek by pak šel na provozní prostředky," uvedl v úterý Svoboda.

Město by mělo příští rok za provoz letiště zaplatit 72 milionů korun. Částka je podle koalice neúnosná

úterý, 20. srpna 2019, 20:01SpolečnostČeskobudějovicko
 

Budějce by měly příští rok platit na provoz letiště v Plané 72 milionů korun. Je to téměř o 50 milionů korun více než letos. Radniční koalici se zdá navýšení částky neúnosné, a proto o ní chce jednat s Jihočeským krajem. Primátor Jiří Svoboda...

 

Nárůst výše příspěvku města způsobila hlavně blížící se certifikace letiště, která umožní ostrý mezinárodní provoz. V souvislostí s tím společnost musí koupit další techniku a přibrat zaměstnance.

Vizitka autora

 

Elmira Talířová

Šéfredaktorka portálu Budějcká Drbna

kontakt: talirova@budejckadrbna.cz

Budějcká Drbna je v prvním z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
 


 

Kam dál?

Aktualizováno 24. srpna 2019, 17:28

Konec trápení s kulatými zády. Prohlédněte si na Zemi živitelce...

středa, 21. srpna 2019, 14:03

Nábytek, který roste společně s vašimi dětmi. . . Zní to idylicky, že? V případě nábytku Amadeus se jedná o realitu! Přesvědčit...

FOTO: Lidé si v Budějcích připomněli události srpna roku 1968 a 1969

středa, 21. srpna 2019, 19:31

Na náměstí v Budějcích se dnes sešli lidé, kteří si připomněli 50. výročí protestů ze srpna 1969 i okupaci z předchozího roku....

Agentes IT: My se žen nebojíme

středa, 21. srpna 2019, 16:51

Ženy v IT. . . Stále se dá mluvit o něčem, co není příliš běžné. Najdou se však firmy, kde jich pracuje hned několik, a v mužské...

Místo jedné haly dvě. Město uvažuje o stavbě dalšího sportoviště

středa, 21. srpna 2019, 15:29

V Budějcích by mohly během tří let stát dvě sportovní haly. Město po problémech, které se kolem stavby nového multifunkčního...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Pražský Modřanský Biograf se 18. září v 18:30 stane další zastávkou turné celovečerního dokumentu Dospělým ze dne na den, který natočil Igor Chaun. Nezisková organizace Mimo domov snímkem přibližuje napínavé příběhy mladých lidí, kteří opouštějí dětské domovy a jsou na prahu dospělosti postaveni před těžká životní rozhodnutí. Promítání je určeno široké veřejnosti a vstupné je dobrovolné.

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou zejména na internetu. Pro uživatele díky zavádění nových technologických standardů přinese možnost pohodlného placení s ověřením pomocí biometrie a v budoucnu i jednodušší nákupy v aplikacích obchodníků bez komplikovaných přesměrování mezi aplikacemi. Plné využití všech těchto výhod bude dosaženo postupně. Nicméně již počáteční opatření zajišťují držitelům karet Mastercard, že i nadále budou moci pohodlně a s vyšším bezpečím platit za své nákupy. Platby kartou tak zůstávají stále tím nejpohodlnějším způsobem placení.

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce Králové doveze své album, které vydá na začátku příštího roku. ČTK o tom dnes za pořadatele festivalu informovala Silvie Marková. Společně s Green Day dorazí američtí rockeři Fall Out Boy, kteří budou mít na Rock for People českou premiéru, a držitelé Grammy, americká kapela Weezer.