Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Místo jedné haly dvě. Město uvažuje o stavbě dalšího sportoviště

 
středa, 21. srpna 2019, 15:29

V Budějcích by mohly během tří let stát dvě sportovní haly. Město po problémech, které se kolem stavby nového multifunkčního centra objevily, své původní plány zrušilo. Útvar hlavního architekta teď hledá lokality, kde by mohlo postavit nový komplex.

Nová hala by fungovala paralelně se současnou sportovní halou. „Útvaru hlavního architekta jsem zadal vyhledávací studii, která má za úkol vytipovat dvě lokality, kde by mohla nová větší tělocvična stát,“ uvedl náměstek primátora Viktor Lavička.

Objekt by měl podle Lavičky stát na pozemku města. Měl by mít dostatečnou infrastrukturu a legislativně plnit vše, co je k takovému komplexu potřeba, jako například dostatečný počet parkovacích míst. Zásadní je podle náměstka pro město také napojení na horkovod. „Je to pro Budějce zajímavé, protože napojení na horkovod samozřejmě snižuje náklady,“ vysvětlil Lavička.

Hned, jak bude mít město vyhledávací studii, přejde ke studii prováděcí, ve které si určí, kolik by měla stavba stát nebo pro kolik bude lidí. „Rádi bychom využili lokalitu, která pokryje spádově určitou část sportovních klubů, škol a ostatních sportovců,“ dodal náměstek.

Fiasko kolem multifunkčního centra

Původní plány přitom mluvily o stavbě multifunkčního centra za více než půl miliardy korun na místě současné sportovní haly. Na jaře letošního roku ale město po tlaku opozice výběrové řízení zrušilo. Zároveň kvůli událostem odvolalo náměstka pro dopravu Františka Konečného.

Konečná pro Konečného. Zastupitelé odvolali náměstka pro dopravu

pondělí, 25. března 2019, 14:22PolitikaČeskobudějovicko
 

František Konečný (ANO) byl odvolán z funkce náměstka primátora. Rozhodli tak zastupitelé na svém dnešním jednání. Hlavní důvod, proč koalice náměstka odvolala, na jednání nepadl. S největší pravděpodobností jde o spojitost s nedávnými...

 

Zrušením výběrového řízení to ale nekončí. Podle Mladé fronty společnost Metrostav požaduje od města zaplatit zhruba sedm milionů korun za způsobenou škodu, která firmě vznikla dalším zrušením výběrového řízení z minulého roku. „Požadavek Metrostavu jsme odmítli. Pokud se společnost obrátí na soud, tak se to určitě dozvíme, ale zatím tuto informaci nemám,“ uzavřel kauzu primátor Jiří Svoboda.

Vizitka autora

 

Elmira Talířová

Šéfredaktorka portálu Budějcká Drbna

kontakt: talirova@budejckadrbna.cz

Budějcká Drbna je v prvním z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
 


 

Kam dál?

Aktualizováno 24. srpna 2019, 17:28

Konec trápení s kulatými zády. Prohlédněte si na Zemi živitelce...

středa, 21. srpna 2019, 14:03

Nábytek, který roste společně s vašimi dětmi. . . Zní to idylicky, že? V případě nábytku Amadeus se jedná o realitu! Přesvědčit...

Policisté chystají opatření na Živitelku, v pohotovosti jich bude...

středa, 21. srpna 2019, 12:41

Už zítra na budějckém výstavišti začíná výstava Země živitelka. Na agrosalon každoročně zamíří tisíce lidí. V rámci konání akce...

VIDEO: Česká republika si připomene srpen 1968 a 1969, Milion chvilek...

středa, 21. srpna 2019, 09:21

V Česku se dnes chystají desítky akcí, kterými si lidé připomenou okupaci Československa vojsky Varšavské smlouvy v roce 1968 a...

Jihočeský kraj má protnout více než 150 kilometrů dlouhá cyklostezka

středa, 21. srpna 2019, 06:55

Vedení Českých Budějovic se spolu s dalšími jihočeskými městy domluvilo na společném postupu při dostavbě cyklostezky přes velkou...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Pražský Modřanský Biograf se 18. září v 18:30 stane další zastávkou turné celovečerního dokumentu Dospělým ze dne na den, který natočil Igor Chaun. Nezisková organizace Mimo domov snímkem přibližuje napínavé příběhy mladých lidí, kteří opouštějí dětské domovy a jsou na prahu dospělosti postaveni před těžká životní rozhodnutí. Promítání je určeno široké veřejnosti a vstupné je dobrovolné.

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou zejména na internetu. Pro uživatele díky zavádění nových technologických standardů přinese možnost pohodlného placení s ověřením pomocí biometrie a v budoucnu i jednodušší nákupy v aplikacích obchodníků bez komplikovaných přesměrování mezi aplikacemi. Plné využití všech těchto výhod bude dosaženo postupně. Nicméně již počáteční opatření zajišťují držitelům karet Mastercard, že i nadále budou moci pohodlně a s vyšším bezpečím platit za své nákupy. Platby kartou tak zůstávají stále tím nejpohodlnějším způsobem placení.

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce Králové doveze své album, které vydá na začátku příštího roku. ČTK o tom dnes za pořadatele festivalu informovala Silvie Marková. Společně s Green Day dorazí američtí rockeři Fall Out Boy, kteří budou mít na Rock for People českou premiéru, a držitelé Grammy, americká kapela Weezer.