Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jihočeský kraj má protnout více než 150 kilometrů dlouhá cyklostezka

 
středa, 21. srpna 2019, 06:55

Vedení Českých Budějovic se spolu s dalšími jihočeskými městy domluvilo na společném postupu při dostavbě cyklostezky přes velkou část kraje. Trasa povede z Týna nad Vltavou na Českobudějovicku do Nové Pece na Prachaticku u Lipna nad Vltavou. Stezka bude dlouhá více než 153 kilometrů a některé její části jsou už hotové. Náklady na projekt jsou ve stovkách milionů korun.

„Jedná se o memorandum, které by mělo následně podepsat 16 obcí ležících na trase, kudy by hypoteticky měla vést cyklostezka. Toto memorandum je dnes jednoduchá smlouva, která obce zatím k ničemu nezavazuje. Nastavuje ale společný postup jednotlivých obcí při realizaci a komunikaci s Jihočeským krajem," řekl náměstek primátora Viktor Lavička. Dodal, že do memoranda jsou zahrnuté i obce, do nichž stavba cyklostezky zasahuje pouze okrajově či České Budějovice, i když v nich už je cyklostezka postavená.

Hotovo by mohlo být nejdéle do sedmi let

Nové úseky okolo Lipna nad Vltavou by se mohly začít stavět už příští rok. Podle náměstka primátora Viktora Vojtka (STAN) by do pěti až sedmi let měla být velká část stezky hotová či ve výstavbě. Nejobtížnější částí je podle něj úsek mezi Zlatou Korunou na Českokrumlovsku a Boršovem na Českobudějovicku, a to kvůli technickým podmínkám a životnímu prostředí.

Cyklostezka povede okolo Vltavy a má pokrýt většinu přilehlých turistických lokalit. Do budoucna by vedení města stálo o to, aby vznikly cyklostezky i podél dalších jihočeských řek, nebo aby trasy propojily České Budějovice s okolními satelitními městy.

Napsal(a) ČTK
 


 

Kam dál?

Město by mělo příští rok za provoz letiště zaplatit 72 milionů korun....

úterý, 20. srpna 2019, 20:01

Budějce by měly příští rok platit na provoz letiště v Plané 72 milionů korun. Je to téměř o 50 milionů korun více než letos....

Většinu Česka čeká silný déšť, v platnosti je výstraha

úterý, 20. srpna 2019, 18:56

Silný déšť hrozí od dnešního odpoledne do středečního rána na většině území Čech a na severozápadě Moravy a Slezska. Místy může...

VIDEO: Městská policie poměřila své síly s ochrankou prezidenta i...

úterý, 20. srpna 2019, 15:09

Páteční den patřil na náplavce u Dlouhého mostu silákům. Uskutečnil se tam první ročník Crossfit challenge městské policie....

POLITICKÁ KORIDA: O vizuálním smogu se baví i politická scéna. Názory...

úterý, 20. srpna 2019, 06:57

Vizuální smog. Spojení, které možná někteří lidé ani neznají nebo ho ignorují. Podle odborníků nás ale denně ovlivňuje. Regulace...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Pražský Modřanský Biograf se 18. září v 18:30 stane další zastávkou turné celovečerního dokumentu Dospělým ze dne na den, který natočil Igor Chaun. Nezisková organizace Mimo domov snímkem přibližuje napínavé příběhy mladých lidí, kteří opouštějí dětské domovy a jsou na prahu dospělosti postaveni před těžká životní rozhodnutí. Promítání je určeno široké veřejnosti a vstupné je dobrovolné.

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou zejména na internetu. Pro uživatele díky zavádění nových technologických standardů přinese možnost pohodlného placení s ověřením pomocí biometrie a v budoucnu i jednodušší nákupy v aplikacích obchodníků bez komplikovaných přesměrování mezi aplikacemi. Plné využití všech těchto výhod bude dosaženo postupně. Nicméně již počáteční opatření zajišťují držitelům karet Mastercard, že i nadále budou moci pohodlně a s vyšším bezpečím platit za své nákupy. Platby kartou tak zůstávají stále tím nejpohodlnějším způsobem placení.

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce Králové doveze své album, které vydá na začátku příštího roku. ČTK o tom dnes za pořadatele festivalu informovala Silvie Marková. Společně s Green Day dorazí američtí rockeři Fall Out Boy, kteří budou mít na Rock for People českou premiéru, a držitelé Grammy, americká kapela Weezer.