Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

SOUTĚŽ: Krásnou hornorakouskou výstavu Bio.Garten.Eden se vyplatí navštívit i víckrát. Květiny se obměňují dle sezóny

 
čtvrtek, 15. srpna 2019, 11:43

Desetitisíce květin a rostlin, šest tisíc metrů čtverečních květinových ploch, přes pětadvacet zahrad. . . Sedmý ročník hornorakouské zemské výstavy, který se pod heslem Bio.Garten.Eden koná ve městě Aigen-Schlägl, je vskutku velký. Láká jak celé rodiny, tak i zahradníky a badatele. A to i z Čech, ostatně městečko se nachází hned za hranicemi, proto pokud přemýšlíte, kam na konci prázdnin (nebo i po nich) ještě vyrazit, určitě si tuto nádheru nenechte ujít. Výstava potrvá do neděle 13. října, proto je stále ještě času dost.

Expozice zahrnuje pouze rostliny a květiny, které rostou v dané oblasti, tedy v Regionu Mühlviertel. Naprostým unikátem je pak šumavský hořec, který nikde jinde nenajdete. „Nachází se skutečně jen v této oblasti. Roste na kopcích a bohužel vymírá. Chceme, aby byl zachován, snad tomu i touto výstavou přispějeme,“ říká vedoucí zahradnice Stefanie Penkner.

Prohlídky v češtině
Prohlídky areálu zemské zahradní výstavy v češtině na hodinu a půl.

Setkání s průvodcem je u hlavního vchodu. Cena na osobu 3 EUR (ke vstupu do areálu je třeba mít platnou vstupenku), platba na pokladně v EUR v hotovosti.

K dispozici jsou následující termíny:
pátky  23.8. a 30.8. vždy od 10.30 hodin.

Rezervace nutná nejpozději den předem na telefonu: +420 724 058 343.

Aigen-Schlägl je vzdálen od Českých Budějovic zhruba 1,5 hodiny jízdy autem, nejkratší trasa vede přes hraniční přechod Přední Výtoň – Guglwald.

Výstava je otevřena každý den od 9.00 – 18.00 hodin do neděle 13.10.2019.  Parkování je zdarma na parkovišti u hlavního vchodu (Haupteingang).

Cena za celodenní vstupenku  je 14,50 € dospělí, děti a mládež 6 – 15 let 3 €, děti do 5 let zdarma.

Je také možné si koupit kombinovanou vstupenku, díky které můžete vyrazit i do pivovaru Brauerei Schlägl a přilehlého kláštera.
Obojí skutečně stojí za návštěvu a v kombinaci s výstavou se dá mluvit o celodenním zážitku.

Celá výstava je rozdělena na jednotlivé sezóny, zkrátka podle toho, co zrovna kvete. O důvod víc k opakované návštěvě.

„Velkým tahákem budou na podzim jiřiny, kterých tady budeme mít obrovské množství ve všech provedeních barev a velikostí. Samozřejmě ale máme i víceleté rostliny, jako jsou zejména letničky a keře,“ dodává usměvavá Stefanie Penkner, jejíž tým tvoří šest zahradníků. Každé dva týdny také dojíždí parta deseti lidí, kteří se pouští do větších úprav.

Bio.Garten.Eden je především o klidu. O celodenním relaxu, o útěku od každodenního shonu, o načerpání síly. Je to zároveň prostor, který odráží atmosféru celého regionu.

Na místě se nachází devět „životních“ zahrad, které se zabývají různými fázemi lidského života. Od dětské zahrady po, například, rebelskou zahradu. Oblíbená je i hrací terasa, která není určena jen nejmenším návštěvníkům, odreagovávají se zde celé generace.

Sezóna je rozdělena na tematické týdny, přičemž ty aktuální jsou: byliny a les: (12. srpna – 1. září 2019), chmel a pivo: (2. – 22. září 2019) a žně a člověk: (23. září – 13. října 2019).

Na místě se také konají kulturní akce. Přesný program naleznete na tomto odkazu. Upozorněme například na Böhmerwaldtag – Drei Länder verbunden durch einen Wald (31. srpna), což bude den věnovaný třem zemím. Českou republiku bude zastupovat Lipensko.

Společná Šumava

Zemská zahradní výstava a Lipensko zvou ke společné návštěvě. Držitelé Lipenské karty obdrží při vstupu na výstavu v Aigen-Schlägl vstupenku za 11,60 EUR místo standardního vstupného 14,50 EUR. Návštěvníci se vstupenkou na zemskou zahradní výstavu po jejím předložení mohou navštívit Stezku korunami stromů na Lipně o 1 EUR levněji a to platí i pro návštěvníky se vstupenkou na Stezku korunami stromů pokud přijedou na zemskou zahradní výstavu.

Soutěž o vstupenky do Bio.Garten.Eden

Dva čtenáři, kteří do pondělí 26. srpna do 10 hodin správně odpoví na následující otázku a budou mít štěstí ve slosování, získají po jedné vstupence.

Soutěž skončila! Vstupenky vyhrává Lucie Šulcová a Petr Čaloun. Gratulujeme!

Podmínkou účasti v soutěži je vyplnění jména a kontaktních údajů. Ty budou využity pouze pro potřeby redakce v rámci této soutěže.

Napsal(a) Václav Votruba | PR text
 


 

Kam dál?

Použité vlhčené ubrousky ucpávají kanalizaci. Město chce problém...

čtvrtek, 15. srpna 2019, 09:24

Vlhčené ubrousky jsou běžnou výbavou mnoha domácností. Velmi často ale po použití končí v toaletách, kde následně ucpávají...

Téměř dvě třetiny nových jihočeských bytů jsou v rodinných domech

středa, 14. srpna 2019, 13:29

Za první pololetí roku 2019 začali stavbaři stavět 1128 bytů, meziročně o 173 víc. Za letošní leden až červen dokončili 1009...

VIDEO: Aktivisté zveřejnili nové záběry z českých chovů. Natočili...

středa, 14. srpna 2019, 12:05

Včera spolek OBRAZ - Obránci zvířat zveřejnil video se záběry z českých velkochovů. Přibližuje v nich pozadí živočišného...

Zemědělci i nadále nebudou moci plošně používat jed proti hraboši

úterý, 13. srpna 2019, 17:03

Zemědělci stále nebudou moci plošně používat jed Stutox II proti přemnoženým hrabošům, povolení pro plošnou aplikaci je dál...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Pražský Modřanský Biograf se 18. září v 18:30 stane další zastávkou turné celovečerního dokumentu Dospělým ze dne na den, který natočil Igor Chaun. Nezisková organizace Mimo domov snímkem přibližuje napínavé příběhy mladých lidí, kteří opouštějí dětské domovy a jsou na prahu dospělosti postaveni před těžká životní rozhodnutí. Promítání je určeno široké veřejnosti a vstupné je dobrovolné.

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou zejména na internetu. Pro uživatele díky zavádění nových technologických standardů přinese možnost pohodlného placení s ověřením pomocí biometrie a v budoucnu i jednodušší nákupy v aplikacích obchodníků bez komplikovaných přesměrování mezi aplikacemi. Plné využití všech těchto výhod bude dosaženo postupně. Nicméně již počáteční opatření zajišťují držitelům karet Mastercard, že i nadále budou moci pohodlně a s vyšším bezpečím platit za své nákupy. Platby kartou tak zůstávají stále tím nejpohodlnějším způsobem placení.

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce Králové doveze své album, které vydá na začátku příštího roku. ČTK o tom dnes za pořadatele festivalu informovala Silvie Marková. Společně s Green Day dorazí američtí rockeři Fall Out Boy, kteří budou mít na Rock for People českou premiéru, a držitelé Grammy, americká kapela Weezer.