Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Do školky na Větrné se dnes vrací děti. Stavební práce budou pokračovat až do září

 
pondělí, 12. srpna 2019, 07:07

Dva měsíce letních prázdnin jsou dvěma měsíci volna nejen pro děti, ale i celý školní personál – omyl. Například Mateřská škola Větrná v Českých Budějovicích neosiřela a v tomto období už ani neosiří. Od dnešního dne jsou zde totiž znovu děti. Pracovat se ale bude až do posledního dne prázdnin.

„V prvním prázdninovém týdnu jsme zde byli všichni, kompletně celý školní tým, včetně kuchařek. Tři třídy bylo nutné vystěhovat kvůli opravám. Všechno stěhovaly ženy, od nábytku po poslední tužku,“ uvedla ředitelka Mateřské školy Větrná v Českých Budějovicích Kamila Finková.

V druhém červencovém týdnu do školky nastoupila stavební firma, která realizovala nutné opravy a rekonstrukce části budov, na jejichž realizaci letos město České Budějovice uvolnilo přibližně jeden milion korun v rámci postupné modernizace celého objektu školy, který by se měl pravděpodobně už příští rok dočkat kompletního zateplení. Nyní ve zmíněných třech třídách probíhá výměna radiátorů sanace stěn a podlah.

Začátek srpna už byl ve Větrné spolu s pokračujícími stavebními pracemi také ve znamení příprav části tříd, školní kuchyně a dalšího zázemí, na prázdninový provoz, který začal dnes. Škola zajistila z důvodu bezpečnosti obě části objektu tak, aby se děti do prostor, v nichž stále pracuje stavení firma, nedostaly a opačně.

„Stávající stav je takový, že nyní funguje přibližně polovina školy v podstatě normálně a v polovině se stále pohybují řemeslníci. Po jejich odchodu bude ovšem za provozu nutné i tuto část nastěhovat a připravit na zahájení nového školního roku 2. září, což znamená, že pracovat se zde bude prakticky do poslední chvíle,“ zdůraznila Finková.

Tisková zpráva
 


 

Kam dál?

Aktualizováno 13. srpna 2019, 14:24

Město bude prodávat nalezená kola. Nejlevnější bude za stovku

pátek, 26. července 2019, 15:09

Město bude už zítra prodávat nalezená cyklistická kola. Na některé budete moci ihned nasednout a odjet, jiná se hodí spíše na...

FOTO: Nebeská show nad jihem Čech. Duhu jste zachytili na mnoha...

neděle, 11. srpna 2019, 18:59

Do redakce nám přišlo nespočet krásných fotek. Každému z vás se podařilo duhu vyfotit v mnoha barevných kombinacích. Zachytili...

Do konce srpna teploty pozvolna klesnou, v září se slabě oteplí

neděle, 11. srpna 2019, 11:12

V Česku se bude do konce srpna pozvolna ochlazovat, slabě se oteplí až na začátku září. Celkově by měly být následující čtyři...

Výskyt klíšťat na dětských táborech je oproti loňsku nižší, letos...

sobota, 10. srpna 2019, 12:49

Krajská hygienická stanice provedla přes sto kontrol hygieny dětí na dětských táborech. Celkem bylo uděleno sedm sankcí. Bylo...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Vedení ČSSD odmítlo odchod z vlády Andreje Babiše

Předsednictvo ČSSD dnes nepodpořilo odchod strany z vlády. Pro opuštění kabinetu hlasovalo 11 ze 42 přítomných představitelů vedení sociální demokracie. Po jednání předsednictva to novinářům řekl předseda sociální demokracie Jan Hamáček. Pro odchod z koaliční vlády s hnutím ANO podle něj nehlasoval nikdo z užšího stranického vedení.

O2 chce od státu 106 milionů za služby pro postižené a budky

Největší tuzemská telekomunikační firma O2 požaduje od státu 106 milionů korun za poskytování univerzální služby a levnějšího volání pro zdravotně postižené za loňský rok. Nárokované částky prověří Český telekomunikační úřad (ČTÚ). Úřad to uvedl na svém webu.

Móda Orsay je díky Priceless Specials dostupnější, cashback zvýšen na dvojnásobek

Módní oblečení značky Orsay uhrazené platební kartou Mastercard nebo Maestro je od 22. srpna až do poloviny září mimořádně dostupnější. Stačí být členem věrnostního program Priceless Specials a získat dvojnásobně navýšený cashback v hodnotě 10 procent z každého nákupu u Orsay, partnera programu.