Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Výskyt klíšťat na dětských táborech je oproti loňsku nižší, letos vedou vši

 
sobota, 10. srpna 2019, 12:49

Krajská hygienická stanice provedla přes sto kontrol hygieny dětí na dětských táborech. Celkem bylo uděleno sedm sankcí. Bylo podáno a prošetřeno 7 podnětů (na stravování dětí, na ubytování, na nemocnost dětí), z toho 5 nebylo prokázaných. Největším problémem je výskyt vší.

V Jihočeském kraji je nahlášeno 290 dětských táborů. Podle pracovníků hygieny není toto číslo konečné. Tábory, které mají méně než třicet dětí, nemají ohlašovací povinnost. Většinou se jedná o skautské tábory.

„Prohřešky řešíme většinou na místě blokovou sankcí pro pořádající osobu. Mezi nejčastější nedostatky patří skladování potravin. Občas se stane, že jsou nějaké nedostatky v ubytování dětí. Letos jsme v jednom stanovém táboře objevili zaplísněné matrace. Situaci jsme na místě vyřešili objednávkou nových matrací a provedením desinfekce,“ uvedli hygienici.

V průběhu této letní sezóny nebyla zatím na táborech řešena žádná epidemie a nevydán zákaz činnosti. Výskyt klíšťat je oproti loňskému roku nižší. Velký problém vidí hygienici v tom, že na tábor přijíždí některé děti zavšivené. V podmínkách, kde se musí voda ohřívat, jde o obrovskou komplikaci. 

Vizitka autora

 

Adéla Cinklová

Redaktorka portálu Budějcká Drbna

kontakt: cinklova@budejckadrbna.cz

Budějcká Drbna je v prvním z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
 


 

Kam dál?

Aktualizováno 13. srpna 2019, 14:24

Město bude prodávat nalezená kola. Nejlevnější bude za stovku

pátek, 26. července 2019, 15:09

Město bude už zítra prodávat nalezená cyklistická kola. Na některé budete moci ihned nasednout a odjet, jiná se hodí spíše na...

Atletický koridor v Oskarce dostal nový plášť a běžecké dráhy. Hotovo...

sobota, 10. srpna 2019, 11:12

Atletický koridor v areálu Základní školy Oskara Nedbala prochází celkovou rekonstrukcí. Atleti se tak mohou těšit na čtyři...

Dobrovolníci budou pomáhat s obnovou šumavských rašelinišť

sobota, 10. srpna 2019, 09:52

Skupina dobrovolníků dnes na Šumavě začne tvořit hráze a zasypávat půdou staré odtokové kanály na odvodněných rašeliništích....

Hejtmanka Stráská dekorovala Zlatou stuhou Čejetice, vítěze...

sobota, 10. srpna 2019, 08:34

Slavnostním vyhlášením výsledků ve vítězné obci Čejetice na Strakonicku vyvrcholilo každoroční klání o Vesnici roku 2019 v...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Vedení ČSSD odmítlo odchod z vlády Andreje Babiše

Předsednictvo ČSSD dnes nepodpořilo odchod strany z vlády. Pro opuštění kabinetu hlasovalo 11 ze 42 přítomných představitelů vedení sociální demokracie. Po jednání předsednictva to novinářům řekl předseda sociální demokracie Jan Hamáček. Pro odchod z koaliční vlády s hnutím ANO podle něj nehlasoval nikdo z užšího stranického vedení.

O2 chce od státu 106 milionů za služby pro postižené a budky

Největší tuzemská telekomunikační firma O2 požaduje od státu 106 milionů korun za poskytování univerzální služby a levnějšího volání pro zdravotně postižené za loňský rok. Nárokované částky prověří Český telekomunikační úřad (ČTÚ). Úřad to uvedl na svém webu.

Móda Orsay je díky Priceless Specials dostupnější, cashback zvýšen na dvojnásobek

Módní oblečení značky Orsay uhrazené platební kartou Mastercard nebo Maestro je od 22. srpna až do poloviny září mimořádně dostupnější. Stačí být členem věrnostního program Priceless Specials a získat dvojnásobně navýšený cashback v hodnotě 10 procent z každého nákupu u Orsay, partnera programu.