Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Síť elektrokol v Jihočeském kraji se opět rozrostla

 
pondělí, 5. srpna 2019, 20:28

Jihočeský kraj ve spolupráci s Jihočeskou centrálou cestovního ruchu nadále pokračuje v projektu „Síť elektrokol na území Jihočeského kraje,“ který byl zahájen v roce 2015. V letošním roce se síť půjčoven rozšířila o Vodňany, kde lze elektrokola zapůjčit ve zdejším informačním centru.

Elektrokolo s pohodlnou sedačkou a nízkým nástupem má dojezdovou vzdálenost okolo 100 kilometrů. Celodenní zapůjčení kola pro starší 55 let a držitele průkazu ZTP vyjde na 200 Kč, ostatní pak na 300 Kč a u většiny půjčoven se cyklisté setkají s platbou zálohy.

V ceně je nabitá baterie, GPS navigace, zámek a spolu s kolem cyklisté obdrží brožurku, která obsahuje několik doporučených tras z okolí jednotlivých půjčoven, mapku, výškové profily tras, fotografie a tipy k návštěvě zajímavých míst i možnosti občerstvení. Veškeré informace jsou k dohledání na webových stránkách projektu www.sitelektrokol.cz. V každé půjčovně je nově možné zakoupit dárkový poukaz na jednodenní zapůjčení elektrokola v hodnotě 300 Kč.

Celkem 54 elektrokol si mohou cyklisté vypůjčit na různých místech v regionu, konkrétně v Bechyni (Městské informační centrum), Borovanech (Informační centrum), Deštné (Městský úřad), Hluboké nad Vltavou (Sportovní areál), Jindřichově Hradci (Penzion Na 15. poledníku), Kaplici (Kulturní a informační centrum), Nové Bystřici (Turistické informační středisko), Nových Hradech (Informační centrum), Písku (Turistické informační centrum), Suchdole nad Lužicí (Infocentrum), Trhových Svinech (Kulturní a informační centrum), Vodňanech (Informační centrum) a Vráži (Lázně Hotel Vráž). Přesné adresy jsou k dohledání na webových stránkách.

Další novinkou je zapojení externího partnera z okolí Krásné Hory nad Vltavou, která je součástí turistické oblasti Toulava. Zájemci si mohou zapůjčit elektrokola v krásném prostředí rodinného Statku Vletice (www.statekvletice.cz). Cena půjčovného je 500 Kč na den a při ubytování na Statku čeká cyklisty příjemná sleva.

Ať už zvolíte jakoukoliv půjčovnu nebo trasu, můžete si být jistí, že jízda na elektrokole vás dostane. I zde totiž platí, že jakmile jízdu na elektrokole vyzkoušíte na vlastní kůži, tak už nebudete chtít jinak.

 


 

Kam dál?

Aktualizováno 13. srpna 2019, 14:24

Město bude prodávat nalezená kola. Nejlevnější bude za stovku

pátek, 26. července 2019, 15:09

Město bude už zítra prodávat nalezená cyklistická kola. Na některé budete moci ihned nasednout a odjet, jiná se hodí spíše na...

V Táboře si připomněli tři vojáky, kteří zahynuli v Afghánistánu

pondělí, 5. srpna 2019, 17:31

Vojáci z táborského mechanizovaného praporu si dnes před polednem slavnostním nástupem připomněli tři své bývalé kolegy, kteří...

Na českém trhu se objevila další nebezpečná nabíječka pro mobily

pondělí, 5. srpna 2019, 16:09

Česká obchodní inspekce zjistila, že na českém trhu byla v nabídce pro spotřebitele nabíječka, která pro ně může znamenat vážně...

VIDEO: Rožmberk má za sebou další zastávku Hradů. Návštěvníky...

pondělí, 5. srpna 2019, 14:58

Rožmberk nad Vltavou se o víkendu otřásl v základech, a to doslova. Tohle místo se totiž stalo další zastávkou festivalů Hrady CZ...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Zeman: Nemocnice ve čtvrtek zveřejní moji zdravotní dokumentaci

Ředitel Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN) Miroslav Zavoral ve čtvrtek zveřejní kompletní zdravotní dokumentaci prezidenta Miloše Zemana. Při odchodu z Poslanecké sněmovny to dnes Zeman řekl novinářům. Zopakoval, že nemá jiný zdravotní problém než bolavé nohy, a na dotaz novináře doplnil, že nemíní kvůli svému zdravotnímu stavu skončit ve funkci.

Zeman dorazil do Sněmovny, podpoří návrh rozpočtu

Prezident Miloš Zeman dorazil dnes dopoledne do Poslanecké sněmovny. Před poslanci hodlá podpořit návrh státního rozpočtu na příští rok, který vláda připravila se schodkem 40 miliard. Opozice návrh kritizuje a navržený deficit označuje za příliš vysoký. Zeman už dříve řekl, že návrh podporuje a pokud v něm Sněmovna při projednávání neudělá zásadní změny, je připraven zákon o státním rozpočtu podepsat.

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.