Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Parkoviště na sídlišti Šumava čeká oprava. Práce začnou v pondělí

 
sobota, 3. srpna 2019, 14:58

Už v pondělí začne ve Větrné ulici na sídlišti Šumava rekonstrukce parkoviště. Kromě toho bude opraven i chodník, upravena zeleň a osazena nová tráva. Práce potrvají zhruba čtyřicet dní.

„Navržené stavební úpravy spočívají v odstranění původních konstrukčních vrstev parkoviště, odstranění silničních obrubníků a osazení nových. Na některých místech dojde k výškové úpravě mříží uličních vpustí. Na opraveném parkovišti vzniknou varovné pásy a dojde tam k napojení na přístupové chodníky k panelovým domům. Součástí stavby je i oprava chodníku. Plochy veřejné zeleně budou vyčištěny od kamenů, dosypány zeminou do vyhovujícího stavu a osety travním semenem,“ říká náměstek primátora Ivo Moravec.

Stavba za více než jeden milion korun začne 5. srpna a potrvá maximálně 40 dní. Omezení budou dočasná, parkování v celém rozsahu plochy bude jen krátkodobé.

Napsal(a) Redakce | Foto c-budejovice.cz
 


 

Kam dál?

Aktualizováno 13. srpna 2019, 14:24

Město bude prodávat nalezená kola. Nejlevnější bude za stovku

pátek, 26. července 2019, 15:09

Město bude už zítra prodávat nalezená cyklistická kola. Na některé budete moci ihned nasednout a odjet, jiná se hodí spíše na...

Jihočeský kraj přestaví v Bechyni Dům služeb na muzeum keramiky

sobota, 3. srpna 2019, 11:25

Jihočeský kraj investuje přibližně 27 milionů korun do přestavby Domu služeb v Bechyni na Táborsku. Místo toho vznikne v...

Mám zdravou a velkou rodinu. Nemůžu chtít víc, říká Michaela Salák

sobota, 3. srpna 2019, 07:54

Říká, že je šťastnou ženu báječného muže. Její život se částečně točí jen kolem hokeje a dětí. Pokud je toho ale hodně, nebojí se...

Kvůli suchu jsou v půli prázdnin splavné jen části velkých řek

pátek, 2. srpna 2019, 17:56

Sucho pokročilo a v Česku jsou v polovině prázdnin splavné jen některé úseky větších řek. I tam ale musí vodáci počítat s...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Některé budovy v centru Prahy přes noc pokryly graffiti

Některé budovy v centru Prahy, například Tančící dům, Obchodní dům Kotva a Dům módy na Václavském náměstí pokrylo přes noc graffiti. Akce má upozornit na nedostatek legálních ploch pro street art. Zhruba 20 streetartovým umělcům dala k dispozici přes 190 metrů čtverečních plochy svých domů společnost Pražská správa nemovitostí (PSN). Většina maleb je dočasná, trvalý zásah do podoby historických či památkově chráněných budov je totiž omezený. Novinářům to v tiskové zprávě sdělila za PSN Tereza Pavézková.

Zadlužená britská cestovní kancelář Thomas Cook zkrachovala

Jedna z největších cestovních kanceláří na světě, britská firma Thomas Cook kvůli finančním potížím zkrachovala, informovala o tom dnes agentura Reuters. Společnost Thomas Cook patřila mezi nejstarší cestovní kanceláře na světě a jejích služeb využívalo asi 19 milionů klientů ročně. Podle agentury Reuters je nyní na dovolené v zahraničí s touto firmou asi 600 tisíc lidí a bude tak proto nutná velká společná operace vlád i pojišťoven.

Babiš uvedl, že by nepřijal abolici, debata o tom je nesmyslná

Premiér Andrej Babiš (ANO) zopakoval, že by nepřijal abolici, tedy prezidentské zastavení svého trestního stíhání. Prezident Miloš Zeman tento týden uvedl, že by premiérovi abolici udělil v případě, že by nejvyšší státní zástupce rozhodl o obnovení Babišova trestního stíhání kvůli farmě Čapí hnízdo. Babiš pokládá nastolování úvah o abolici za nesmyslné v situaci, kdy pražské městské státní zastupitelství pravomocně rozhodlo o zastavení jeho stíhání.