Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Druhá část záchytného parkoviště je dokončena. Zaparkovat tu teď může přes čtyři sta aut

 
čtvrtek, 1. srpna 2019, 14:57

Další místa k parkování nabídne řidičům druhá část záchytného parkoviště, kterou město v těchto dnech dokončilo. Celkem teď plocha nabízí přes čtyři sta míst ke stání. Předčasně užívat by je mohli lidé do dvou týdnů.

K dosavadním 181 místům jich nově přibylo 257. „Rádi bychom do 14 dní spustili parkoviště v režimu předčasného užívání, aby ho mohlo začít využívat co nejvíce motoristů,“ uvedl náměstek Viktor Lavička, který byl přítomen předání stavby.

ČTĚTE TAKÉ: Modré zóny se rozšíří na Pražské předměstí od listopadu. První dva měsíce budou zdarma

Stavba druhé etapy trvala 120 dní a stála 17,6 milionu korun. Kromě parkovacích míst vznikly také chodníky. Součástí jsou přístřešky pro jízdní kola, oplocení, svislé dopravní značení i odstranění stávajícího ocelového přístřešku.

Napsal(a) Redakce | Foto c-budejovice.cz
 


 

Kam dál?

Aktualizováno 13. srpna 2019, 14:24

Město bude prodávat nalezená kola. Nejlevnější bude za stovku

pátek, 26. července 2019, 15:09

Město bude už zítra prodávat nalezená cyklistická kola. Na některé budete moci ihned nasednout a odjet, jiná se hodí spíše na...

Dětské oddělení budějcké nemocnice má čtyři nová lůžka. Dostalo je od...

čtvrtek, 1. srpna 2019, 08:39

Budějcká nemocnice se od včerejšího dne může pochlubit čtyřmi novými lůžky na dětském oddělení. Dar v hodnotě 250 tisíc korun...

Současná vláda Budvar nikdy neprodá. Je to rodinné stříbro, řekla při...

středa, 31. července 2019, 19:29

Krátce po Andreji Babišovi se na návštěvu Jihočeského kraje vydala také ministryně financí Alena Schillerová. Svou návštěvu...

V Budějcích budou první Kameny zmizelých

středa, 31. července 2019, 15:34

V Českých Budějovicích budou první Kameny zmizelých, které připomínají zavražděné židovské občany města. Pět jich bude v ulici U...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Pražský Modřanský Biograf se 18. září v 18:30 stane další zastávkou turné celovečerního dokumentu Dospělým ze dne na den, který natočil Igor Chaun. Nezisková organizace Mimo domov snímkem přibližuje napínavé příběhy mladých lidí, kteří opouštějí dětské domovy a jsou na prahu dospělosti postaveni před těžká životní rozhodnutí. Promítání je určeno široké veřejnosti a vstupné je dobrovolné.

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou zejména na internetu. Pro uživatele díky zavádění nových technologických standardů přinese možnost pohodlného placení s ověřením pomocí biometrie a v budoucnu i jednodušší nákupy v aplikacích obchodníků bez komplikovaných přesměrování mezi aplikacemi. Plné využití všech těchto výhod bude dosaženo postupně. Nicméně již počáteční opatření zajišťují držitelům karet Mastercard, že i nadále budou moci pohodlně a s vyšším bezpečím platit za své nákupy. Platby kartou tak zůstávají stále tím nejpohodlnějším způsobem placení.

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce Králové doveze své album, které vydá na začátku příštího roku. ČTK o tom dnes za pořadatele festivalu informovala Silvie Marková. Společně s Green Day dorazí američtí rockeři Fall Out Boy, kteří budou mít na Rock for People českou premiéru, a držitelé Grammy, americká kapela Weezer.