Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Táborská zoo získala pár ohroženého druhu jeřába mandžuského

 
pátek, 26. července 2019, 13:54

Táborská zoologická zahrada získala pár jeřábů mandžuských. Je to v přírodě značně ohrožený druh. Zoo jeřáby mandžuské doposud nechovala a zapojila se tím do evropského záchovného programu tohoto druhu. Pár tvoří samec ze zoologické zahrady v Olomouci a samice z pražské zoo.

„Jeřábi mandžuští plně zapadají do koncepce naší zahrady, kde se snažíme chovat zejména v přírodě ohrožené druhy,“ uvedl ředitel táborské zoologické zahrady Evžen Korec.

Ve volné přírodě v současnosti žije méně než 3000 jedinců jeřába mandžuského, čímž se řadí mezi nejohroženější druhy ptáků. Hnízdí na Sibiři a na zimu putují na jih do Koreje, Číny, Japonska a na Tchaj-wan. V přírodě jeřábů mandžuských ubývá, protože mizí přirozené mokřady, kde tito ptáci žijí.

Podle hlavního zoologa táborské zahrady Ondřeje Kotta hrají jeřábi mandžuští významnou roli v mytologii a výtvarném umění velké části východní Asie. „V Japonsku jsou chráněni jakožto národní kulturní bohatství a například v taoismu jsou symbolem nesmrtelnosti," uvedl.

Zoo Tábor chová více než 310 zvířat a zaměřuje se především na ohrožené druhy. Jde o největší zoologickou zahradu v Jihočeském kraji. Lidé mohou v areálu vidět osm desítek druhů zvířat. Zoo má podle svých představitelů například nejcennější chovnou skupinu zubrů v českých zoo.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com

Štítky příroda, zoo, Tábor,

 


 

Kam dál?

Stádo ovcí se včera vydalo na výlet do ulic Budějc

pátek, 26. července 2019, 09:56

Hlídka strážníků městské policie vyjížděla včera v devět hodin večer k ovcím, které utekly z ohrady Zemědělské fakulty Jihočeské...

Dálnice směrem na jih čeká kvůli rekreantům největší nápor roku

pátek, 26. července 2019, 07:07

Dálnice vedoucí ze střední Evropy do Středomoří čeká kvůli statisícům rekreantů mířícím na dovolenou o tomto víkendu největší...

Na Lipně budou soutěžit nejlepší čeští dálkoví plavci a příchozí...

čtvrtek, 25. července 2019, 16:41

Nejlepší plavci České republiky a také příchozí veřejnost změří své síly již ve 15. ročníku Mezinárodního závodu v dálkovém...

Propašovaní medvědi, kteří neměli dovozní povolení, našli nový domov...

čtvrtek, 25. července 2019, 15:09

Medvědice Marie ze zámku v Českém Krumlově má od dnešního rána nové parťáky. Stali se jimi dva propašovaní medvědí sourozenci...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Fischer apeloval na Čínu, aby se v Hongkongu zdržela násilí

Předseda senátního zahraničního výboru Pavel Fischer (nestraník) apeloval na Čínu, aby se v situaci kolem protestů v Hongkongu zdržela násilí a hledala smír. Uvedl to v otevřeném dopisu, který dnes odeslal čínskému velvyslanci v Praze Čang Ťien-minovi. Možné nasazení armády proti demonstrantům srovnal s invazí vojsk Varšavské smlouvy do Československa v roce 1968.

V Jablonci odvolali náměstka a člena rady města, koalice se rozpadla

Ve čtvrtek probíhalo na jablonecké radnici mimořádné zastupitelstvo. Při něm došlo k rozpadu současné koalice, a to zejména kvůli sporu o střet zájmů primátora Milana Kroupy. Zároveň se jedná o první případ rozpadu koalice na úrovni statutárních měst od loňských voleb.

(NE)OBYČEJNÍ: Jsem amatér, fotím si jen pro radost, říká známý Budějčák Tomáši Fotím Nakaši

Snad každý v Budějcích zná jeho fotografie z jižních Čech. Jeho snímky získávají na Facebooku stovky lajků. Řeč není o nikom jiném, než o Budějčákovi, který si říká „Tomáši Fotím Nakaši“. Na kaši prý nefotí a z fotek bude i letos tvořit kalendář.