Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Stádo ovcí se včera vydalo na výlet do ulic Budějc

 
pátek, 26. července 2019, 09:56

Hlídka strážníků městské policie vyjížděla včera v devět hodin večer k ovcím, které utekly z ohrady Zemědělské fakulty Jihočeské univerzity. Strážníci ovčí výletníky zahnali zpět a zabezpečili vstup proti dalšímu útěku.

Ovce si to štrádovaly směrem ke Švábovu hrádku, kde je uviděl náhodný kolemjdoucí. Ten na místo přivolal městskou policii. „Strážníci při příjezdu na místo spatřili stádo běžící již zpět do města. Otevřená ohrada ve Studentské ulici navedla strážníky správným směrem,“ uvedla tisková mluvčí strážníků Věra Školková.

Zvířata patří do majetku Zemědělské fakulty Jihočeské univerzity. Hlídka je zahnala zpět do ohrady a zabezpečila branku proti dalšímu útěku. 

Vizitka autora

 

Adéla Cinklová

Redaktorka portálu Budějcká Drbna

kontakt: cinklova@budejckadrbna.cz

Budějcká Drbna je v prvním z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto mpolicie.c-budejovice.cz
 


 

Kam dál?

Dálnice směrem na jih čeká kvůli rekreantům největší nápor roku

pátek, 26. července 2019, 07:07

Dálnice vedoucí ze střední Evropy do Středomoří čeká kvůli statisícům rekreantů mířícím na dovolenou o tomto víkendu největší...

Na Lipně budou soutěžit nejlepší čeští dálkoví plavci a příchozí...

čtvrtek, 25. července 2019, 16:41

Nejlepší plavci České republiky a také příchozí veřejnost změří své síly již ve 15. ročníku Mezinárodního závodu v dálkovém...

Propašovaní medvědi, kteří neměli dovozní povolení, našli nový domov...

čtvrtek, 25. července 2019, 15:09

Medvědice Marie ze zámku v Českém Krumlově má od dnešního rána nové parťáky. Stali se jimi dva propašovaní medvědí sourozenci...

Tropické počasí znamená i vyšší riziko rakoviny kůže

čtvrtek, 25. července 2019, 13:54

Tropické počasí, které se vrátilo do Česka, s sebou přináší i riziko zdravotních problémů. Jedním z nejzávažnějších je rakovina...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Fischer apeloval na Čínu, aby se v Hongkongu zdržela násilí

Předseda senátního zahraničního výboru Pavel Fischer (nestraník) apeloval na Čínu, aby se v situaci kolem protestů v Hongkongu zdržela násilí a hledala smír. Uvedl to v otevřeném dopisu, který dnes odeslal čínskému velvyslanci v Praze Čang Ťien-minovi. Možné nasazení armády proti demonstrantům srovnal s invazí vojsk Varšavské smlouvy do Československa v roce 1968.

V Jablonci odvolali náměstka a člena rady města, koalice se rozpadla

Ve čtvrtek probíhalo na jablonecké radnici mimořádné zastupitelstvo. Při něm došlo k rozpadu současné koalice, a to zejména kvůli sporu o střet zájmů primátora Milana Kroupy. Zároveň se jedná o první případ rozpadu koalice na úrovni statutárních měst od loňských voleb.

(NE)OBYČEJNÍ: Jsem amatér, fotím si jen pro radost, říká známý Budějčák Tomáši Fotím Nakaši

Snad každý v Budějcích zná jeho fotografie z jižních Čech. Jeho snímky získávají na Facebooku stovky lajků. Řeč není o nikom jiném, než o Budějčákovi, který si říká „Tomáši Fotím Nakaši“. Na kaši prý nefotí a z fotek bude i letos tvořit kalendář.