Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Cyklopumpy v Budějcích jsou terčem vandalů. Tentokrát řádili v Plzeňské ulici

 
středa, 24. července 2019, 11:54

Ukradená hadice, koncovka nebo prokopnutá cedule. Cyklopumpy v Budějcích se velmi často stávají terčem vandalů. Naposled někdo poničil tu u dětského hřiště v Plzeňské ulici. Oprava stála sedm tisíc korun.

V Budějovicích jsou dvě cyklopumpy. Jedna z nich od roku 2016 v sousedství plaveckého stadionu, druhá, osazená o rok později na trase cyklostezky u dětského hřiště v Plzeňské ulici ve směru na Hlubokou nad Vltavou.

„Za každou z nich město zaplatilo bezmála čtyřicet tisíc korun. Kladné ohlasy byly v převaze a naše úvahy směřovaly k možnosti osazení dalších, což se z dnešního pohledu jeví jako mírná pošetilost. Vystavený účet mluví jasně. Třikrát byla ukradená hadice i s koncovkou, jednou pak zmizela koncovka a nerezová součást pístu, prokopnutá byla reklamní cedule na cyklopumpě u plovárny. A občané nešetřili ani druhou v Plzeňské ulici, kde byla odříznutá a ukradená hadice včetně koncovky i samotná koncovka. Škoda byla přes sedm tisíc korun. A nejaktuálnější foto pumpy u řeky, kde zase někdo odřezal koncovku je smutnou realitou dnešního dne. Kladu si otázku, kdo a proč to dělá? Kde se v lidech bere ta potřeba ničit, protože se s tím bohužel setkáváme pravidelně také u soch osazených v rámci Umění ve městě. Odpověď zatím neznám,“ říká náměstek primátora Ivo Moravec, s tím, že město nechá pumpu opravit.

Vizitka autora

 

Elmira Talířová

Šéfredaktorka portálu Budějcká Drbna

kontakt: talirova@budejckadrbna.cz

Budějcká Drbna je v prvním z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto c-budejovice.cz
 


 

Kam dál?

Hospodaření Lesů České republiky podle vědců zlikvidovalo tisíce...

středa, 24. července 2019, 07:02

Hospodaření státního podniku Lesy České republiky zlikvidovalo tisíce přísně chráněných motýlů v chráněném území v jihomoravské...

V Bavorsku a Rakousku žádají zásah proti kůrovci na Šumavě

úterý, 23. července 2019, 16:04

Představitelé některých lesnických organizací v Bavorsku a v Rakousku požadují razantnější zásah proti kůrovci na Šumavě. Podle...

Česko čekají velká vedra, ve středu bude až 35 stupňů

úterý, 23. července 2019, 14:57

Většinu území Česka čekají v následujících dnech tropické teploty, které postupně porostou. Dnes odpoledne místy překročí 31...

Teplárna dokončila přípojku páry do nemocnice. Poslouží nové prádelně

úterý, 23. července 2019, 13:23

Budějcká teplárna dokončila novou přípojku středotlaké páry do Nemocnice České Budějovice, která poslouží nové prádelně....

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Fiala navrhl schůzku opozice kvůli posledním Zemanovým výrokům

Předseda ODS Petr Fiala navrhl šéfům ostatních opozičních stran s výjimkou SPD schůzku před úterním jednáním Sněmovny. Chce s nimi řešit společný postup s ohledem na postoj prezidenta Miloše Zemana ke kauze Čapí hnízdo. Prezident ve čtvrtek řekl, že pokud nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman obnoví trestní stíhání premiéra Andreje Babiše (ANO), využije svého ústavního práva abolice a trestní stíhání zastaví.

Teplota na Šumavě klesla k minus osmi stupňům, v platnosti je další výstraha

Česká republika má za sebou další mrazivé ráno. Na Šumavě se rtuť teploměru zastavila na minus osmi stupních. Český hydrometeorologický ústav vydal včera před mrazem výstrahu - může totiž způsobit škody na nesklizených zemědělských plodinách.

Babiš považuje za zbytečnou diskusi, zda by podepsal abolici

Premiér Andrej Babiš (ANO) považuje za zbytečnou diskusi, zda by pode požadavků ústavy podepsal případné rozhodnutí prezidenta Miloše Zemana, kterým by hlava státu zastavila Babišovo stíhání v případu Čapího hnízda. Zeman ve čtvrtek oznámil, že by o takzvané abolici rozhodl, pokud by bylo pravomocně zastavené stíhání obnoveno. Babiš řekl rádiu Impuls, že by jen komentoval nesmyslné spekulace, protože trestní stíhání bylo zastaveno a žádný trestný čin se nestal.