Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jihočeská města investují do oprav škol desítky milionů korun

 
úterý, 23. července 2019, 10:49

Výstavbu nových učeben či různé opravy v základních školách naplánovala na léto větší jihočeská města. Jednotlivé rekonstrukce vyjdou na stovky tisíc až desítky milionů korun. V žádném z dotazovaných měst by kvůli opravám neměl začít školní rok později.

Velké rekonstrukce čekají některé základní školy v Českých Budějovicích. „Například v základní škole Bezdrevská budují technické a přírodovědně učebny. Jedná se o nástavbu jednoho patra na stávající objekt. Investice představuje 24,7 milionu korun. U základní školy Oskara Nedbala vzniká nový atletický koridor. Kromě toho tam bude ještě nové školní hřiště se sportovním polyuretanovým vodopropustným povrchem. Vše bude stát 32,7 milionu korun," řekl náměstek primátora Petr Holický (ANO).

V Písku přes prázdniny dokončí přístavbu učeben technik a řemeslných praktik za 22 milionů korun v Základní škole Svobodná. Za stejnou částku se vybavují odborné učebny pro technické vzdělání s využitím digitálních technologií na Základní škole T. Šobra. „Na oba projekty získalo město dotace,“ uvedla mluvčí píseckého městského úřadu Irena Malotová.

Všechny základní a mateřské školy v Jindřichově Hradci čeká přes prázdniny vymalování a oprava nátěrů za jeden milion korun. V Základní škole III opravují podlahu ve školní jídelně a její hygienické zařízení. „Všechny stavební práce budou do zahájení školního roku dokončeny a nikde nedojde k omezení výuky," řekl Petr Kolář z odboru kanceláře starosty.

V Českém Krumlově přes léto řeší havarijní stav vnitřních rozvodů vody v Základní škole Plešivec, rekonstrukce bude stát kolem 130 tisíc korun. Ve stejné škole také dělníci vymění příčku mezi některými třídami kvůli statickému narušení, což vyjde zhruba na 100 tisíc korun. Základní umělecká škola o prázdninách rekonstruuje nebytový prostor, který se dosud komerčně pronajímal. „Nově bude využíván jako učebna pro výuku hry na kytaru," prozradila mluvčí českokrumlovského městského úřad Petra Nestávalová.

O letních prázdninách se pracuje i ve školách v Táboře. Kolem 2,3 milionu korun bude stát oprava fasády odloučeného pracoviště základní a mateřské školy Tábor-Měšice. Ve školách ve městě se také budou opravovat kuchyňky či podlaha nebo vyměňovat svítidla ve třídách a rozvody ústředního topení.

Nejrozsáhlejší stavební práce v Prachaticích čekají základní školu ve Vodňanské ulici. Budou se rekonstruovat půdní prostory, náklady vyjdou na 26 milionů korun. V dalších prachatických školách se má například malovat, měnit podlahová krytina či dokončit výstavba venkovních tříd.

Napsal(a) ČTK | Foto Základní škola Oskara Nedbala
 


 

Kam dál?

Odstranění zábradlí na Sokoláku? Lavina komentářů a hromadné tonutí v...

pondělí, 22. července 2019, 20:20

Ač by se mohlo zdát, že je odstranění části zábradlí u slepého ramene banalitou, opak je pravdou. V Budějcích vyvolala tato akce...

Budějckého bazénu bychom si měli vážit, říká extrémní skokan Bílý...

pondělí, 22. července 2019, 14:06

Budějcký rodák a patriot Honza Bilý se již připravuje na největší tuzemskou i středoevropskou událost sportu cliffdiving, tedy...

FOTO: Kapela Stíny plamenů zatáhla Volyni do špíny a smradu

pondělí, 22. července 2019, 12:58

Stíny plamenů jsou i po zhruba dvaceti letech existence zajímavý úkaz české blackmetalové scény. Úkaz, který svým způsobem...

Město vypsalo za první polovinu roku 117 veřejných zakázek. Více jak...

pondělí, 22. července 2019, 07:03

Celkem 117 veřejných zakázek za necelých 290 milionů korun vypsalo města za první polovinu roku 2019. Přes dvacet zakázek muselo...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Na třídě Svobody a dalších místech v Olomouci se objevily obrysy postav. Symbolizují počet usmrcených chodců

Na chodníku u křižovatky třída Svobody a ulice Aksamitova a třech dalších místech v Olomouci se dnes ráno objevily obrysy postav a speciální pomníček, doplněný hashtagem #113. Ten symbolizuje počet usmrcených chodců při dopravních nehodách v ČR za loňský rok.

Věrnostní program Mastercardu přináší členům unikátní privátní koncert legend Stereo MC‘s

Společnost Mastercard v rámci věrnostního programu Priceless Specials pořádá soutěž o 250 vstupenek na privátní koncert Stereo MC‘s. Šance získat lístky na tuto britskou taneční a hiphopovou legendu budou mít uživatelé karet Mastercard a Maestro registrovaní v programu, kteří odkliknutím speciálního odkazu potvrdí svoji účast v soutěži a provedou alespoň jeden nákup u kteréhokoliv partnerského obchodníka Priceless Specials. Soutěž o vstupenky na Stereo MC´s se koná v období od 20. srpna do 25. září.

Média spekulují o Zaorálkovi jako ministru kultury

Novým ministrem kultury by se podle serverů Seznam Zprávy a Novinky.cz mohl stát někdejší ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD). Nynější předseda sněmovního zahraničního výboru na dotaz, zda by do vlády vstoupil, neodpověděl. Zaorálka vnímá jako dobrého kandidáta poslanec ČSSD Jan Birke, který řekl, že sám nabídku na tuto pozici nedostal.