Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jihočeští hasiči Kubiš a Brousil slaví další úspěch. Účastnili se závodu Firefighter Combat Callenge

 
sobota, 20. července 2019, 16:06

Jihočeští hasiči David Kubiš a Michal Brousil se mohou pochlubit dalším úspěchem. Oba reprezentují Jihočeský kraj i Českou republiku v disciplínách TFA, tentokrát se ale zúčastnili závodu Firefighter Combat Callenge. Brousil obsadil v Jihlavě druhé a třetí místo, Kubiš skončil sedmý.

Dvoudenní soutěž Firefighter Combat Challenge se konala v Jihlavě. Jednalo se o třetí ročník mezinárodní soutěže, které se každoročně účastní téměř stovka závodníků z několika evropských států. Jihočeští borci a jejich čeští kolegové tak porovnávali svou výkonnost s hasiči z Polska, Německa, Rakouska či Slovinska.

Závod Firefighter Combat Callenge probíhá odlišně od klasického závodu v disciplínách TFA. Závod se zde neběží intervalově a není rozdělen do čtyř úseků. Naopak závodníci musí celou trať, složenou z několika disciplín, absolvovat v kuse. „Vybíhají nejprve se zátěží po schodech na lešení, kde zátěž odhazují a vytahují na laně smotané hadice. Po seběhu z lešení dolů, kdy musí nohama stoupnout na každý schod, je čeká kaiserbox. Slalomem přebíhají celou trať až k zavodněné hadici, kterou natahují a vodním proudem "sestřelují" terč. Poslední disciplínou je pak přesun osmdesátikilové figuríny na několik desítek metrů až do cíle," popsala mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.

Přestože se jihočeští sportovci na Firefighter Combat Challenge nespecializují, ukázali všem, že i tento typ závodu umí. Michal Brousil skončil v individuálním závodu ve své věkové kategorii na druhém místě, v celkovém hodnocení pak na třetím. David Kubiš obsadil místo sedmé. Druhý den závodu se pak Jihočeši zúčastnili soutěže v tandemu, kde se umístili na 10. místě, a ve štafetě byli čtvrtí.

Vizitka autora

 

Elmira Talířová

Šéfredaktorka portálu Budějcká Drbna

kontakt: talirova@budejckadrbna.cz

Budějcká Drbna je v prvním z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto hzsjk.cz
 


 

Kam dál?

Hygienici uložili na jihu Čech dětským táborům čtyři pokuty

sobota, 20. července 2019, 14:22

Hygienici v Jihočeském kraji uložili kvůli nedostatkům na dětských letních táborech v této sezoně čtyři pokuty. Celkem za ně...

České Budějovice objektivem Milana Bindera a perem Martina Maršíka:...

sobota, 20. července 2019, 10:12

V dnešním díle se vrátíme ke smutnému dni, od kterého uteklo již téměř 75 let. Vrátíme se k náletu na České Budějovice, který...

Obce žádají vládu, aby na silnicích I. tříd nezaváděla mýto

sobota, 20. července 2019, 09:33

Svaz měst a obcí Jihočeského kraje odmítá mýto na 900 km silnic I. třídy. Starostka Cehnic na Strakonicku Helena Sosnová...

Nerad odmítám lidi, ale den má bohužel jen 24 hodin, říká budějcký...

sobota, 20. července 2019, 08:00

Na trénování "obyčejných lidí" už mu nezbývá čas. Spolu se svým týmem se plně věnuje profesionálním sportovcům. Pod rukama už mu...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

VIDEO: Na Sibiři hasiči dál bojují s plameny, většinu však nechávají být

Ruští hasiči během posledních čtyřiadvaceti hodin uhasili lesní požáry na ploše téměř 27 tisíc hektarů. Současně se pokouší uhasit desítky dalších požárů na ploše 85 396 hektarů, zejména na Sibiři a na Čukotce. Oznámila to dnes agentura TASS s odvoláním na údaje od specializované státní agentury Avialesoochrana, zabývající se leteckou ochranou lesů.

ČSSD trvá na Šmardovi, kandidáta na ministra měnit nehodlá

Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes vicepremiérovi Janu Hamáčkovi (ČSSD) zopakoval, že stojí o to, aby sociální demokracie vyměnila svého kandidáta na ministra kultury Michala Šmardu (ČSSD) za někoho jiného. Hamáček po schůzce s ministerským předsedou novinářům řekl, že ČSSD trvá na dodržování ústavy a koaliční smlouvy a kandidáta nemá důvod měnit. Nechtěl upřesnit, dokdy by mohla ČSSD vyčkávat.

Limit doplatků na léky pro invalidní důchodce bude 500 korun

Ochranný limit doplatků na léky na recept bude od roku 2020 pro invalidní důchodce 3. stupně 500 korun stejně jako pro seniory nad 70 let. Dosud dostávali zpět až částku nad 5000 korun jako ostatní zdraví dospělí. Na twitteru to uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Národní rada osob se zdravotním postižením snížení ochranného limitu žádala už loni v květnu loňského roku.