Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Hygienici uložili na jihu Čech dětským táborům čtyři pokuty

 
sobota, 20. července 2019, 14:22

Hygienici v Jihočeském kraji uložili kvůli nedostatkům na dětských letních táborech v této sezoně čtyři pokuty. Celkem za ně provozovatelé zaplatili 19 tisíc korun. Nedostatky se týkaly skladování syrového masa, podmínek ke skladování potravin, závad v ubytování dětí nebo zásobování pitnou vodou. Hygienici zatím zkontrolovali 67 táborů.

„Situace ohledně nedostatků se nijak neliší od minulých let. Navíc se řada provozovatelů snaží zázemí vylepšit. Budují například modernější sprchy a zázemí, aby zvýšili komfort pro děti," uvedla Marie Nosková z jihočeské hygienické stanice.

Včera se hygienici vydali na kontrolu tábora v Nesměni na Českobudějovicku. Místo rovněž navštívil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO). „Jako dítě jsem také jezdíval na tábory a považuji to za velmi dobrou zkušenost, protože takové pobyty vedou k vyšší míře osamostatnění. Chtěl jsem dnes vidět, jak probíhá kontrola táborů, protože hygienické stanice spadají pod resort zdravotnictví," řekl Vojtěch.

Nosková uvedla, že na letošní prázdniny plánují hygienici stovku kontrol. Nejvíce jich absolvují v červenci. „Srpen už není z pohledu táborů tolik exponovaný jako první měsíc prázdnin," řekla.

Letos se v létě v Jihočeském kraji koná 285 táborů, kam je přihlášeno přibližně 37 800 dětí. Je to nejvíce ze všech regionů v republice. Jde o akce pro minimálně 30 dětí na dobu ne kratší než pět dní.

ČTĚTE TAKÉ: V hotelu na Strakonicku se propadla terasa. Bylo na ní 15 dětí

Hygienici před pár dny kontrolovali i rekreační zařízení v Sedlici na Strakonicku, kde se zřítila terasa hotelu. Záchranáři kvůli tomu ošetřili 15 dětí. Hygienici místo zkontrolovali na podnět policie. Nešlo o klasický tábor, ale o rekraci přátel.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

České Budějovice objektivem Milana Bindera a perem Martina Maršíka:...

sobota, 20. července 2019, 10:12

V dnešním díle se vrátíme ke smutnému dni, od kterého uteklo již téměř 75 let. Vrátíme se k náletu na České Budějovice, který...

Obce žádají vládu, aby na silnicích I. tříd nezaváděla mýto

sobota, 20. července 2019, 09:33

Svaz měst a obcí Jihočeského kraje odmítá mýto na 900 km silnic I. třídy. Starostka Cehnic na Strakonicku Helena Sosnová...

Nerad odmítám lidi, ale den má bohužel jen 24 hodin, říká budějcký...

sobota, 20. července 2019, 08:00

Na trénování "obyčejných lidí" už mu nezbývá čas. Spolu se svým týmem se plně věnuje profesionálním sportovcům. Pod rukama už mu...

V Budějcích přibyly stromy a keře za 850 tisíc korun

pátek, 19. července 2019, 16:51

V Budějcích bylo letos zasazeno přes 120 stromů a více než 400 keřů. Jde o běžnou výsadbu po pokácení suchých nebo nebezpečných...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Zafranović chystá film o Dubčekovi, Brežněva ztvární Depardieu

Slovenský scenárista Karol Hlávka a chorvatský režisér Lordan Zafranović připravují celovečerní film o hlavní osobnosti pražského jara 1968 Alexandru Dubčekovi s názvem Lidská tvář. Zatím není jasné, kdo bude hrát hlavní roli. Jako nejvyšší představitel Sovětského svazu Leonid Brežněv by se měl ve filmu objevit francouzský herec s ruským občanstvím Gérard Depardieu. Novinářům o tom informoval producent Andrej Antonio Leca. Natáčení filmu je plánované na rok 2021, o rok později by měl mít světovou premiéru.

Denně dělám i třináct operací, říká plastický chirurg Měšťák

I třináct operací denně stihne plastický chirurg Jan Měšťák, který v pondělí oslaví 75. narozeniny. Za rok jich udělá kolem pěti stovek, pracuje i v sobotu, řekl v rozhovoru. Nejnáročnější a nejzodpovědnější pro jsou podle něj operace nosů, lidem ale nejvíc mění život.

Cibule stojí dvojnásobek než loni, zdražil i květák či brambory

Cibule stojí v obchodech dvojnásobek než loni, o více než polovinu zdražily květák, brambory a zelí. Kromě zeleniny ale spotřebitelé platí více také za vepřové maso, pečivo a těstoviny. Proti loňskému červenci naopak zlevnily máslo, vejce, cukr a ovoce. Vyplývá to z červencových průměrných cen, které zveřejnil Český statistický úřad. Statistici každý měsíc sledují a zveřejňují ceny šesti desítek potravin.