Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Budějce chtějí obnovit park u Dukelské ulice, stromy zůstanou

 
čtvrtek, 18. července 2019, 09:08

Budějce chtějí zásadně upravit jeden z největších parků ve městě, v Dukelské ulici. Vedení města vypsalo na projekt veřejnou zakázku v podobě architektonické soutěže. Jakou podobu bude park mít, určí čtyřčlenná komise výběrem z návrhů od oslovených architektonických kanceláří. Jednou z možností je, že zmizí zábradlí, které odděluje park a řeku Malši. Novinářům to sdělil náměstek primátora Ivo Moravec.

„Nelíbí se mi, jak tam jsou řešené chodníky. Je otázka, jak si s tím poradí architekti a urbanisté, protože jsme také omezeni finančními prostředky. Jde o to, aby se pokusili do svých vizí zakomponovat to, co tam je. Také se mi nelíbí, jak je park oddělený od vody,“ řekl Moravec.

„Rád bych tady viděl dětské hřiště a kavárnu. Rozhodně bych se vyvaroval kytkám. Když vidím zahradnice na Senovážném náměstí je mi jich líto. Nemyslím si, že kytky patří do města,“ uvedl na veřejném setkání, které se konalo 10. června, jeden ze zúčastněných.

Žádné stavební změny se ale nechystají. Park je totiž součástí schváleného biokoridoru. Město tedy nepočítá s žádnými zásahy do zeleně, ani s novými stavbami.

Podle Moravce by mělo být hotovo nejdéle v roce 2021, za ideálních podmínek o rok dříve. Samotná revitalizace by neměla přesáhnout částku 20 milionů korun. Návrhy na podobu a řešení nového parku bude město přijímat do konce srpna, poté vybere nejlepšího uchazeče. Toho neurčí jen cenová nabídka, ale také kvalita jeho návrhu.

Architekti mají na vyhodnocení návrhů čas do konce srpna. Na přelomu září a října proběhne prezentace tří vybraných návrhů.

Napsal(a) Adéla Cinklová, ČTK | Foto Jan Luxík
 


 

Kam dál?

Nezlomní. Obecní dům v Praze zahájil jedinečnou výstavu, která...

středa, 17. července 2019, 16:51

Ojedinělou výstavu připravili k třicátému výročí Sametové revoluce Zuzana a Eugen Brikciusovi ve spolupráci s Alšovou jihočeskou...

Mateřské školy na jihu Čech zůstávají v provozu i v létě

středa, 17. července 2019, 15:27

Rodiče dětí předškolního věku mohou i přes léto v jihočeských městech využít služeb mateřských škol. Větší města mají naplánovaný...

V hotelu na Strakonicku se propadla terasa. Bylo na ní 15 dětí

středa, 17. července 2019, 15:03

Strakoničtí policisté vyšetřují případ obecného ohrožení z nedbalosti, ke kterému došlo včera v podvečer v hotelu jednoho...

Při kontrole na Vltavě porušilo zákoník práce 6 ze 13 firem

středa, 17. července 2019, 10:04

Oblastní inspektorát práce pro Jihočeský kraj a Vysočinu zkontroloval při akci Vltava 13 zaměstnavatelů, kteří poskytují služby...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

VIDEO: Na Sibiři hasiči dál bojují s plameny, většinu však nechávají být

Ruští hasiči během posledních čtyřiadvaceti hodin uhasili lesní požáry na ploše téměř 27 tisíc hektarů. Současně se pokouší uhasit desítky dalších požárů na ploše 85 396 hektarů, zejména na Sibiři a na Čukotce. Oznámila to dnes agentura TASS s odvoláním na údaje od specializované státní agentury Avialesoochrana, zabývající se leteckou ochranou lesů.

ČSSD trvá na Šmardovi, kandidáta na ministra měnit nehodlá

Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes vicepremiérovi Janu Hamáčkovi (ČSSD) zopakoval, že stojí o to, aby sociální demokracie vyměnila svého kandidáta na ministra kultury Michala Šmardu (ČSSD) za někoho jiného. Hamáček po schůzce s ministerským předsedou novinářům řekl, že ČSSD trvá na dodržování ústavy a koaliční smlouvy a kandidáta nemá důvod měnit. Nechtěl upřesnit, dokdy by mohla ČSSD vyčkávat.

Limit doplatků na léky pro invalidní důchodce bude 500 korun

Ochranný limit doplatků na léky na recept bude od roku 2020 pro invalidní důchodce 3. stupně 500 korun stejně jako pro seniory nad 70 let. Dosud dostávali zpět až částku nad 5000 korun jako ostatní zdraví dospělí. Na twitteru to uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Národní rada osob se zdravotním postižením snížení ochranného limitu žádala už loni v květnu loňského roku.