Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Mateřské školy na jihu Čech zůstávají v provozu i v létě

 
středa, 17. července 2019, 15:27

Rodiče dětí předškolního věku mohou i přes léto v jihočeských městech využít služeb mateřských škol. Větší města mají naplánovaný prázdninový provoz tak, že je vždy otevřená minimálně jedna školka.

Budějce byly pro zajištění dostatečné kapacity mateřských škol rozdělené do tří oblastí podle dojezdové vzdálenosti. „V každé z nich bude otevřena vždy jedna školka, která bude vybrána na základě počtu přihlášených dětí tak, aby počet zájemců odpovídal její kapacitě," řekl náměstek primátora Viktor Vojtko. Vždy jsou tak ve městě otevřené tři školky najednou.

V Táboře se v červenci a srpnu vystřídá několik mateřských škol, vždy budou v provozu alespoň dvě. Od 26. srpna začnou fungovat všechny školky ve městě. Dnes to sdělila Petra Říhová z táborského odboru školství, mládeže a tělovýchovy.

V Prachaticích, kde je pět mateřských škol, je o prázdninách otevřena jedna. „Po celou dobu hlavních prázdnin bude v provozu pracoviště Skalka 180, kde je kapacita 130 dětí. Aktuální docházka je kolem osmdesáti dětí, to jsou tři třídy,“ řekl referent oddělení školství prachatického městského úřadu Jiří Šobr.

Jindřichův Hradec nabízí přes léto rodičům možnost umístit své děti do mateřské školy nebo jejího odloučeného pracoviště. V Českém Krumlově se budou v provozu jednotlivé školky střídat, vždy bude otevřená alespoň jedna či dvě najednou.

Umístit dítě do mateřské školy mohou také rodiče ve Strakonicích a Písku. V obou městech o prázdninách funguje vždy jedna mateřská škola. Během léta se jednotlivá zařízení střídají.

Napsal(a) ČTK | Foto Jan Luxík
 


 

Kam dál?

V hotelu na Strakonicku se propadla terasa. Bylo na ní 15 dětí

středa, 17. července 2019, 15:03

Strakoničtí policisté vyšetřují případ obecného ohrožení z nedbalosti, ke kterému došlo včera v podvečer v hotelu jednoho...

Při kontrole na Vltavě porušilo zákoník práce 6 ze 13 firem

středa, 17. července 2019, 10:04

Oblastní inspektorát práce pro Jihočeský kraj a Vysočinu zkontroloval při akci Vltava 13 zaměstnavatelů, kteří poskytují služby...

SOUTĚŽ: Návštěvu krásné hornorakouské výstavy Bio.Garten.Eden můžete...

úterý, 16. července 2019, 18:49

Ráj. Toto slovo nejspíš napadne každého, kdo vyrazí do hornorakouského městečka Aigen-Schlägl, kde je otevřena zemská zahradní...

V Jihočeském kraji je další Oranžové hřiště. Tentokrát je určeno pro...

úterý, 16. července 2019, 16:09

Přibližně šest kilometrů severovýchodně od Českých Budějovic vzniklo za podpory Nadace ČEZ v centru obce Hůry nové multifunkční...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

VIDEO: Na Sibiři hasiči dál bojují s plameny, většinu však nechávají být

Ruští hasiči během posledních čtyřiadvaceti hodin uhasili lesní požáry na ploše téměř 27 tisíc hektarů. Současně se pokouší uhasit desítky dalších požárů na ploše 85 396 hektarů, zejména na Sibiři a na Čukotce. Oznámila to dnes agentura TASS s odvoláním na údaje od specializované státní agentury Avialesoochrana, zabývající se leteckou ochranou lesů.

ČSSD trvá na Šmardovi, kandidáta na ministra měnit nehodlá

Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes vicepremiérovi Janu Hamáčkovi (ČSSD) zopakoval, že stojí o to, aby sociální demokracie vyměnila svého kandidáta na ministra kultury Michala Šmardu (ČSSD) za někoho jiného. Hamáček po schůzce s ministerským předsedou novinářům řekl, že ČSSD trvá na dodržování ústavy a koaliční smlouvy a kandidáta nemá důvod měnit. Nechtěl upřesnit, dokdy by mohla ČSSD vyčkávat.

Limit doplatků na léky pro invalidní důchodce bude 500 korun

Ochranný limit doplatků na léky na recept bude od roku 2020 pro invalidní důchodce 3. stupně 500 korun stejně jako pro seniory nad 70 let. Dosud dostávali zpět až částku nad 5000 korun jako ostatní zdraví dospělí. Na twitteru to uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Národní rada osob se zdravotním postižením snížení ochranného limitu žádala už loni v květnu loňského roku.