Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Strakonický voják si na soutěži v Rakousku vystřílel čtvrté místo

 
pátek, 12. července 2019, 15:02

Čtveřice strakonických vojáků se zúčastnila na vojenské základně Langenlebarn v Rakousku mezinárodní střelecké soutěže s názvem 31. Internationaler Schießwettkampf 2019. Nejlépe si vedl četař Jiří Hudec, který v konkurenci 213 závodníků obsadil čtvrté místo.

Pouhý jeden bod mu chyběl na třetí příčku v závodě, který zahrnoval mířenou střelbu z pistole Glock 17 na 25 metrů a mířenou střelbu z útočné pušky Steyr AUG na 200 metrů. „Podobné umístění jsem v tak silné konkurenci vůbec nečekal, ale samozřejmě si přál dopadnout co nejlépe,“ uvedl třicetiletý voják, který slouží u strakonického útvaru jako řidič.

Maximum bylo sto bodů

Soutěžící mohli v každé kategorii dosáhnout maximálně sta bodů. Četař Hudec nastřílel z pistole celkem 91 bodů, s útočnou puškou pak jeho skóre činilo 95. „Pistoli Glock 17 dobře znám, s útočnou puškou Steyr AUG ale moc zkušeností nemám. Pomohly mi tři nástřely, které předcházely samotné soutěžní střelbě. Mohl jsem si zbraň díky nim vyzkoušet,“ vysvětlil četař Jiří Hudec.

Přípravu na soutěž rozhodně nepodcenil. „Procvičoval jsem střelbu na 25 metrů ze zmíněné pistole Glock 17, kterou vlastním společně se zbrojním průkazem. Pravidelně s ní chodím trénovat na střelnici ve svém volném čase. Zbraně a střelba patří mezi mé koníčky,“ prozradil strakonický voják.

V Rakousku soutěžil potřetí

Četař Hudec se mezinárodní soutěže v Rakousku zúčastnil již potřetí. Přínosem je podle něj nejen srovnání střeleckých schopností s ostatními národy, ale i angličtina a němčina, kterou si během závodů procvičí. Na letošní soutěž dorazili kromě domácích Rakušanů také střelečtí nadšenci z České republiky, Německa, Slovenska a Slovinska. Kromě profesionálních vojáků, kteří tvořili zhruba polovinu soutěžících, se zapojili i aktivní záložáci, civilisté a zástupci dalších bezpečnostních složek.

Strakonickým vojákům se na mezinárodní střelecké soutěži v Rakousku tradičně daří. V loňském roce zde ve střelbě z útočné pušky obsadil první místo četař Jiří Hoffman, který rovněž slouží u 25. protiletadlového raketového pluku ve Strakonicích.

Napsal(a) Jana Samcová | Foto Jana Samcová
 


 

Kam dál?

Náměstek primátora poděkoval dvěma strážníkům. Zachránili život...

pátek, 12. července 2019, 12:21

Erik Heike a Jan Plánský. Tak se jmenují dva strážníci městské policie, kterým dnes na radnici poděkoval náměstek primátora Juraj...

Tábor připravuje stavbu víceúčelové sportovní haly. Vyjít by měla na...

pátek, 12. července 2019, 07:16

Tábor připravuje stavbu víceúčelové sportovní haly, jejíž odhadovaná cena je 168 milionů korun. Město vypíše na projekt zakázku....

Alšovka představí jednu z největších výstav Kamila Lhotáka. Vznikne i...

čtvrtek, 11. července 2019, 17:49

Alšova jihočeská galerie připravuje pro výstavní sezónu 2019 jako hlavní projekt výstavu s názvem „Kamil Lhoták a jeho svět“,...

Za alkohol a cigarety si možná připlatíme. Sněmovna podpořila zvýšení...

čtvrtek, 11. července 2019, 15:04

Spotřební daně z lihu, cigaret a dalších tabákových výrobků se zřejmě zvýší. Sněmovna v úvodním kole podpořila vládní daňový...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Dnes uvidíme částečné zatmění Měsíce, na obloze se objeví i Jupiter a Saturn

Dnes půl hodiny před půlnocí nastane hlavní fáze částečného zatmění Měsíce. Do plného zemského stínu bude v tu chvilku ponořeno téměř sedm desetin měsíčního kotouče. Celý úkaz ale začne ještě o něco dřív – přibližně dvě minuty po desáté hodině večer. Celý průběh částečného zatmění je sledovatelný pouhým okem. Potřeba bude pouze pěkné počasí.

Zákaz vstupu do Krkonoš? Na přemíru odpadků a nevychované turisty si stěžuje vládce hor

Od 1. srpna nebudou moci lidé vstoupit do Krkonoše. Alespoň tak by si to přál vládce hor Krakonoš, jehož dopis dnes uveřejnilo Ministerstvo životního prostředí (MŽP).

Politolog: Spor o výměnu ministra se může protáhnout do podzimu

Není vyloučeno to, že se spor o výměnu ministra kultury protáhne až do podzimu, míní Lubomír Kopeček z Masarykovy univerzity v Brně. Podle něj by se pak mohl rozpor protnout s některými dalšími problémy vlády a premiéra Andreje Babiše (ANO), týkajících se například rozepří mezi ČSSD a ANO kvůli státnímu rozpočtu nebo auditu Evropské komise ohledně střetu zájmů předsedy vlády. Podle Josefa Mlejnka z katedry politologie Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy musí ČSSD v otázce výměny ministra zatlačit i na Babiše.