Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Strakonický voják si na soutěži v Rakousku vystřílel čtvrté místo

 
pátek, 12. července 2019, 15:02

Čtveřice strakonických vojáků se zúčastnila na vojenské základně Langenlebarn v Rakousku mezinárodní střelecké soutěže s názvem 31. Internationaler Schießwettkampf 2019. Nejlépe si vedl četař Jiří Hudec, který v konkurenci 213 závodníků obsadil čtvrté místo.

Pouhý jeden bod mu chyběl na třetí příčku v závodě, který zahrnoval mířenou střelbu z pistole Glock 17 na 25 metrů a mířenou střelbu z útočné pušky Steyr AUG na 200 metrů. „Podobné umístění jsem v tak silné konkurenci vůbec nečekal, ale samozřejmě si přál dopadnout co nejlépe,“ uvedl třicetiletý voják, který slouží u strakonického útvaru jako řidič.

Maximum bylo sto bodů

Soutěžící mohli v každé kategorii dosáhnout maximálně sta bodů. Četař Hudec nastřílel z pistole celkem 91 bodů, s útočnou puškou pak jeho skóre činilo 95. „Pistoli Glock 17 dobře znám, s útočnou puškou Steyr AUG ale moc zkušeností nemám. Pomohly mi tři nástřely, které předcházely samotné soutěžní střelbě. Mohl jsem si zbraň díky nim vyzkoušet,“ vysvětlil četař Jiří Hudec.

Přípravu na soutěž rozhodně nepodcenil. „Procvičoval jsem střelbu na 25 metrů ze zmíněné pistole Glock 17, kterou vlastním společně se zbrojním průkazem. Pravidelně s ní chodím trénovat na střelnici ve svém volném čase. Zbraně a střelba patří mezi mé koníčky,“ prozradil strakonický voják.

V Rakousku soutěžil potřetí

Četař Hudec se mezinárodní soutěže v Rakousku zúčastnil již potřetí. Přínosem je podle něj nejen srovnání střeleckých schopností s ostatními národy, ale i angličtina a němčina, kterou si během závodů procvičí. Na letošní soutěž dorazili kromě domácích Rakušanů také střelečtí nadšenci z České republiky, Německa, Slovenska a Slovinska. Kromě profesionálních vojáků, kteří tvořili zhruba polovinu soutěžících, se zapojili i aktivní záložáci, civilisté a zástupci dalších bezpečnostních složek.

Strakonickým vojákům se na mezinárodní střelecké soutěži v Rakousku tradičně daří. V loňském roce zde ve střelbě z útočné pušky obsadil první místo četař Jiří Hoffman, který rovněž slouží u 25. protiletadlového raketového pluku ve Strakonicích.

Napsal(a) Jana Samcová | Foto Jana Samcová
 


 

Kam dál?

Náměstek primátora poděkoval dvěma strážníkům. Zachránili život...

pátek, 12. července 2019, 12:21

Erik Heike a Jan Plánský. Tak se jmenují dva strážníci městské policie, kterým dnes na radnici poděkoval náměstek primátora Juraj...

Tábor připravuje stavbu víceúčelové sportovní haly. Vyjít by měla na...

pátek, 12. července 2019, 07:16

Tábor připravuje stavbu víceúčelové sportovní haly, jejíž odhadovaná cena je 168 milionů korun. Město vypíše na projekt zakázku....

Alšovka představí jednu z největších výstav Kamila Lhotáka. Vznikne i...

čtvrtek, 11. července 2019, 17:49

Alšova jihočeská galerie připravuje pro výstavní sezónu 2019 jako hlavní projekt výstavu s názvem „Kamil Lhoták a jeho svět“,...

Za alkohol a cigarety si možná připlatíme. Sněmovna podpořila zvýšení...

čtvrtek, 11. července 2019, 15:04

Spotřební daně z lihu, cigaret a dalších tabákových výrobků se zřejmě zvýší. Sněmovna v úvodním kole podpořila vládní daňový...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi na západoněmecké ambasádě v Praze, přes níž se od jara pokoušely dostat na Západ tisíce východních Němců. Podle historika Oldřicha Tůmy z Ústavu pro soudobé dějiny tím uspíšila pád berlínské zdi. Praha a východní Berlín byly přitom do poslední chvíle blízcí spojenci, kteří si přáli udržení statu quo.

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá. Nejlépe z hodnocení vycházejí stejně jako v předchozích letech gymnázia a základní školy. Na opačném konci žebříčku jsou odborné školy, přesto se jejich hodnocení od loňského roku mírně zlepšilo. Vyplynulo to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), které jeho výsledky poskytlo.

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.