Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Vydražený obraz zaplatí Arnymu soustředění před mistrovstvím světa. Je to obrovská pomoc, říká

 
středa, 10. července 2019, 17:41

Celkem 26 tisíc korun získal handicapovaný plavec Arnošt Petráček díky dražbě obrazu od Tomáše Kuthana. Šek s penězi mu dnes v Galerii Mariánská předal autor díla spolu s dražitelem a organizátory probíhající výstavy Umění žít BMW. Částku použije Petráček na přípravu na mistrovství světa v Londýně.

„Arnyho si velmi vážím. V životě dokazuje neskutečné věci, které by spousta lidí nedokázala. Proto jsem se rozhodli věnovat výtěžek z dražby právě jemu,“ vysvětlil autor výstavy Umění žít BMW Miroslav Houška.

Obraz se vydražil za 26 tisíc korun. „Je to obrovská finanční pomoc. Můžu si pokrýt soustředění ve Strakonicích a ve Znojmě. V dnešní době je opravdu těžké sehnat finanční prostředky na sport, natož potom na sport handicapovaných. Proto jsem za každou takovou pomoc opravdu vděčný,“ přiznává Arnošt Petráček.

V současně době se tři týdny připravuje na reprezentačním soustředění ve Strakonicích, poté navazuje další soustředění ve Znojmě a týden v Praze. „Následuje odlet na mistrovství světa v Londýně, kde se budu snažit vyplavat první nebo druhé místo na padesát metrů znak, abych si zajistil postup na paralympiádu v Tokiu,“ prozrazuje plány.

ČTĚTE TAKÉ: Petráček je druhým nejlepším handicapovaným sportovcem roku. Připravuje se na mistrovství světa

Příprava je podle Petráčka velmi náročná. „Kvůli zrušení mistrovství v Malajsii a přesunutí závodu do Londýna, jsme se termínově šoupli zhruba o dva měsíce. Je to tedy nejen fyzicky a psychicky, ale i finančně náročné. Protože je v Budějcích krytý bazén zavřený, musíme shánět působiště jinde v republice,“ vysvětluje Petráček.

V Londýně čeká na Arnyho obrovská konkurence. „V kategorii máme dva soupeře z vyšší kategorie s nižším handicapem, takže soupeři jsou opravdu silní. Závod bude určitě zajímavý a o první tři místa se budeme muset prát," uzavírá plavec.

Vizitka autora

 

Elmira Talířová

Šéfredaktorka portálu Budějcká Drbna

kontakt: talirova@budejckadrbna.cz

Budějcká Drbna je v prvním z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
 


 

Kam dál?

Písecká psychiatrie letos diagnostikovala více pacientů s ADHD

středa, 10. července 2019, 11:06

Psychiatrická nemocnice Písek eviduje nárůst počtu pacientů s nemocí ADHD v dospělém věku. Loni jediné zařízení svého druhu v...

TJ Karate České Budějovice pořádá nábor nových členů

středa, 10. července 2019, 09:51

Budějcký klub s tradicí od roku 1973, který se věnuje sportovnímu karate a sportu obecně odstartoval nábor nových členů. Své děti...

Jihočeští farmáři by přivítali účinnější ochranu ovcí před vlky

středa, 10. července 2019, 08:37

Opatření, která zabraňují vlkům v útocích na ovce, jsou podle některých jihočeských chovatelů nedostatečná. Farmáři by proto...

Zámek Červená Lhota je znovu na vodě, lodičky zatím plout nemohou

úterý, 9. července 2019, 11:28

Památkáři napouštějí rybník kolem renesančního zámku Červená Lhota, který dlouho odbahňovali. Lidé v lodičkách zatím jezdit...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Dnes uvidíme částečné zatmění Měsíce, na obloze se objeví i Jupiter a Saturn

Dnes půl hodiny před půlnocí nastane hlavní fáze částečného zatmění Měsíce. Do plného zemského stínu bude v tu chvilku ponořeno téměř sedm desetin měsíčního kotouče. Celý úkaz ale začne ještě o něco dřív – přibližně dvě minuty po desáté hodině večer. Celý průběh částečného zatmění je sledovatelný pouhým okem. Potřeba bude pouze pěkné počasí.

Zákaz vstupu do Krkonoš? Na přemíru odpadků a nevychované turisty si stěžuje vládce hor

Od 1. srpna nebudou moci lidé vstoupit do Krkonoše. Alespoň tak by si to přál vládce hor Krakonoš, jehož dopis dnes uveřejnilo Ministerstvo životního prostředí (MŽP).

Politolog: Spor o výměnu ministra se může protáhnout do podzimu

Není vyloučeno to, že se spor o výměnu ministra kultury protáhne až do podzimu, míní Lubomír Kopeček z Masarykovy univerzity v Brně. Podle něj by se pak mohl rozpor protnout s některými dalšími problémy vlády a premiéra Andreje Babiše (ANO), týkajících se například rozepří mezi ČSSD a ANO kvůli státnímu rozpočtu nebo auditu Evropské komise ohledně střetu zájmů předsedy vlády. Podle Josefa Mlejnka z katedry politologie Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy musí ČSSD v otázce výměny ministra zatlačit i na Babiše.