Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Školy nezůstanou prázdné ani o prázdninách. Školáky vystřídají řemeslníci

 
pátek, 5. července 2019, 10:01

Školáci vyklidili lavice, opustili areál školy a místo nich nastoupili řemeslníci. Do prací se pustí v šesti školách. Například u Základní školy Oskara Nedbala vzniká nový atletický koridor. Obsahuje čtyři dráhy, prostory pro skoky do výšky i do dálky včetně skladů sportovního nářadí.

Ve velkém se opravuje i v Základní škole Bezdrevská, kde se budují technické a přírodovědně učebny. Jedná se o nástavbu jednoho patra na stávající objekt. Po provedení stavebních úprav bude mít škola čtyři nové učebny, které budou sloužit pro výuku technických a přírodovědných předmětů.

Kapacita nových učeben je podle zadání navržena pro 80 žáku. Každá z učeben je určena pro 20 žáků. Součástí dostavby je kromě samotných učeben také vytvoření odpovídajícího sociálního a provozního zázemí. „Investice představuje 24,7 milionů korun. Zateplení, výměna oken a další práce čekají Mateřskou školu Papírenská za 22,2 miliony a ZŠ Emy Destinnové za 16,2 miliony korun,“ říká náměstek primátora Petr Holický. Základní škola Emy Destinnové se dočká i sportovní a přírodovědecké zahrady.

Základka Oskara Nedbala dostane nový atletický koridor a školní hřiště. Jeho součástí budou lemovací čáry sportovišť, demontovatelné sloupky pro volejbal, desky pro košíkovou, branky pro házenou. Uprostřed plochy budou zatahovací sítě. Pro možnost rozdělení sportovní plochy na dvě poloviny budou uprostřed plochy napínací sítě.

Ne všechny opravy se stihnou do začátku nového školního roku. Některé mají termín až ke konci letošního roku. 

Vizitka autora

 

Adéla Cinklová

Redaktorka portálu Budějcká Drbna

kontakt: cinklova@budejckadrbna.cz

Budějcká Drbna je v prvním z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
 


 

Kam dál?

Meteorologové vydali další výstrahu. Hrozí požáry

pátek, 5. července 2019, 08:12

Od dnešního dne je v platnosti výstraha na nebezpečí vzniku požárů. Ta bude do odvolání platit pro celou Českou republiku. V...

Pití alkoholu v ulicích Budějc? Pokuta může být až sto tisíc

čtvrtek, 4. července 2019, 14:02

Nastávající horké letní dny přímo vybízejí osvěžit se vychlazeným pivem nebo letním drinkem. Pokud jste dosáhli plnoletosti, nic...

U letiště v Plané vznikne víceúčelové centrum

čtvrtek, 4. července 2019, 10:01

Krajští zastupitelé schválili na 22. zasedání, které se konalo ve čtvrtek 27. června, návrh studie k využití části bývalých...

Prodloužený víkend bude přát vodákům. Kempy hlásí plno

čtvrtek, 4. července 2019, 08:41

Následující prodloužený víkend bude přát vodákům. Počasí má být na plavbu ideální. O tom, že na trase Vyšší Brod – Český Krumlov...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

O2 chce od státu 106 milionů za služby pro postižené a budky

Největší tuzemská telekomunikační firma O2 požaduje od státu 106 milionů korun za poskytování univerzální služby a levnějšího volání pro zdravotně postižené za loňský rok. Nárokované částky prověří Český telekomunikační úřad (ČTÚ). Úřad to uvedl na svém webu.

Móda Orsay je díky Priceless Specials dostupnější, cashback zvýšen na dvojnásobek

Módní oblečení značky Orsay uhrazené platební kartou Mastercard nebo Maestro je od 22. srpna až do poloviny září mimořádně dostupnější. Stačí být členem věrnostního program Priceless Specials a získat dvojnásobně navýšený cashback v hodnotě 10 procent z každého nákupu u Orsay, partnera programu.

ODBORNICE: Vzdělávání nadaných v ČR je potřeba zlepšit

V ČR stále moc nefunguje podpora rozvoje nadaných dětí. Legislativa s podporou jejich vzdělávání sice počítá, ale školy s těmito žáky často neumí pracovat. Pro zlepšení situace by byla potřeba větší informovanost společnosti o této problematice a lepší vzdělávání pedagogů. Na dnešní mezinárodní konferenci Potřeba změny ve vzdělávání nadaných to řekla předsedkyně Společnosti pro talent a nadání Eva Vondráková.