Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Záchranná služba má v Budějcích čtvrté výjezdové místo

 
úterý, 25. června 2019, 15:01

Jihočeská záchranná služba má v Českých Budějovicích čtvrté výjezdové místo. Po stanovištích v ulici Boženy Němcové, na Pražské třídě a na letišti Planá zahájila provoz na sídlišti Vltava. Nové stanoviště bude primárně obsluhovat výjezdy v severozápadní části města. Na Vltavě budou záchranáři sloužit v nepřetržitém provozu. Novinářům to řekl ředitel jihočeských záchranářů Marek Slabý.

Uvedl, že z hlediska pokrytí nebylo nové stanoviště nezbytně nutné. „Ale jsme zde blízko občanům. Díky tomuto stanovišti navíc přestaneme ohrožovat provoz Na Dlouhé louce, přes kterou jsme sem jezdili ze stanoviště na Boženě Němcové. A u obyvatel sídlišť budeme u pacientů v řádech minut. Takže ten přínos je po více stránkách,“ uvedl Slabý.

Nové stanoviště se nachází v blízkosti tří největších českobudějovických sídlišť. Jde o Vltavu, Máj a Šumavu. Dohromady v těchto lokalitách žije přibližně třetina obyvatel města.

Jihočeská záchranná služba v minulosti uvažovala o tom, že by zřídila výjezdové místo také ve čtvrti Suché Vrbné. Slabý dnes uvedl, že tato varianta je nyní nepravděpodobná. „Od toho jsme skutečně upustili, protože je tam (do Suchého Vrbného) výborná dosažitelnost z hlavní základny v ulici Boženy Němcové. Ta posádka by tam byla tak trochu schovaná a není nutné ani hospodárné ji tam přesouvat," řekl.

Jihočeská záchranná služba má v kraji 32 pozemních stanovišť a jednu leteckou základnu v Bechyni. „Zvažujeme, že tu síť ještě rozšíříme," řekla dnes jihočeská hejtmanka Ivana Stráská. Nové výjezdové místo by mělo vzniknout koncem příštího roku u Veselí nad Lužnicí na Táborsku.

Napsal(a) ČTK | Foto Radek Šíma
 


 

Kam dál?

Pozor, děti v autech jedou na prázdniny

úterý, 25. června 2019, 10:03

V letních měsících jsou děti na silnicích nejohroženější. Nebezpečí jim hrozí i v roli spolucestujících v autě. Co si tedy...

Scooter má za sebou koncert v Budějcích. Nespokojení lidé chtějí...

úterý, 25. června 2019, 07:07

Davy proudící na výstaviště a vidina dechberoucí show. Fanoušci ale vystoupení legendární kapely vidí trošku jinak. Pod událostí...

Temelín má za sebou prověrku. Na výsledek čeká

pondělí, 24. června 2019, 14:25

Pět dní trvala první fáze pařížsko-moskevské mise WANO (Sdružení provozovatelů jaderných elektráren). Čtyři experti se zaměřili...

Nadprůměrně teplo bude i před prázdninami, trvaleji pršet nemá

neděle, 23. června 2019, 16:16

Poslední červnový týden přinese nadprůměrné teploty. Spíš tepleji než obvykle bude i v prvních třech týdnech prázdnin. Množství...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

CK Neckermann má v cizině 1100 českých klientů, návrat zajistí

Cestovní kancelář Neckermann, která je v Česku součástí zkrachované britské kanceláře Thomas Cook, má v zahraničí k dnešnímu dni zhruba 1100 českých klientů. O tyto klienty se postará a zajistí jim bezpečný návrat do České republiky jejich plánovaným letem. V tiskovém prohlášení to dnes uvedl šéf marketingu CK Neckermann Jan Šrámek.

Začínají Dny českého piva. Po celé republice můžete ochutnat svatováclavské speciály

Povstaňte, jdeme na pivo! Tak zní heslo už sedmého ročníku Dnů českého piva. Slavnosti oblíbeného zlatavého moku se konají po celé republice a nabídnou bohatý program, ale i speciálně navařené svatováclavské pivo. Akce začíná 24. září a trvá až do 30. září.

Některé budovy v centru Prahy přes noc pokryly graffiti

Některé budovy v centru Prahy, například Tančící dům, Obchodní dům Kotva a Dům módy na Václavském náměstí pokrylo přes noc graffiti. Akce má upozornit na nedostatek legálních ploch pro street art. Zhruba 20 streetartovým umělcům dala k dispozici přes 190 metrů čtverečních plochy svých domů společnost Pražská správa nemovitostí (PSN). Většina maleb je dočasná, trvalý zásah do podoby historických či památkově chráněných budov je totiž omezený. Novinářům to v tiskové zprávě sdělila za PSN Tereza Pavézková.