Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Záchranná služba má v Budějcích čtvrté výjezdové místo

 
úterý, 25. června 2019, 15:01

Jihočeská záchranná služba má v Českých Budějovicích čtvrté výjezdové místo. Po stanovištích v ulici Boženy Němcové, na Pražské třídě a na letišti Planá zahájila provoz na sídlišti Vltava. Nové stanoviště bude primárně obsluhovat výjezdy v severozápadní části města. Na Vltavě budou záchranáři sloužit v nepřetržitém provozu. Novinářům to řekl ředitel jihočeských záchranářů Marek Slabý.

Uvedl, že z hlediska pokrytí nebylo nové stanoviště nezbytně nutné. „Ale jsme zde blízko občanům. Díky tomuto stanovišti navíc přestaneme ohrožovat provoz Na Dlouhé louce, přes kterou jsme sem jezdili ze stanoviště na Boženě Němcové. A u obyvatel sídlišť budeme u pacientů v řádech minut. Takže ten přínos je po více stránkách,“ uvedl Slabý.

Nové stanoviště se nachází v blízkosti tří největších českobudějovických sídlišť. Jde o Vltavu, Máj a Šumavu. Dohromady v těchto lokalitách žije přibližně třetina obyvatel města.

Jihočeská záchranná služba v minulosti uvažovala o tom, že by zřídila výjezdové místo také ve čtvrti Suché Vrbné. Slabý dnes uvedl, že tato varianta je nyní nepravděpodobná. „Od toho jsme skutečně upustili, protože je tam (do Suchého Vrbného) výborná dosažitelnost z hlavní základny v ulici Boženy Němcové. Ta posádka by tam byla tak trochu schovaná a není nutné ani hospodárné ji tam přesouvat," řekl.

Jihočeská záchranná služba má v kraji 32 pozemních stanovišť a jednu leteckou základnu v Bechyni. „Zvažujeme, že tu síť ještě rozšíříme," řekla dnes jihočeská hejtmanka Ivana Stráská. Nové výjezdové místo by mělo vzniknout koncem příštího roku u Veselí nad Lužnicí na Táborsku.

Napsal(a) ČTK | Foto Radek Šíma
 


 

Kam dál?

Pozor, děti v autech jedou na prázdniny

úterý, 25. června 2019, 10:03

V letních měsících jsou děti na silnicích nejohroženější. Nebezpečí jim hrozí i v roli spolucestujících v autě. Co si tedy...

Scooter má za sebou koncert v Budějcích. Nespokojení lidé chtějí...

úterý, 25. června 2019, 07:07

Davy proudící na výstaviště a vidina dechberoucí show. Fanoušci ale vystoupení legendární kapely vidí trošku jinak. Pod událostí...

Temelín má za sebou prověrku. Na výsledek čeká

pondělí, 24. června 2019, 14:25

Pět dní trvala první fáze pařížsko-moskevské mise WANO (Sdružení provozovatelů jaderných elektráren). Čtyři experti se zaměřili...

Nadprůměrně teplo bude i před prázdninami, trvaleji pršet nemá

neděle, 23. června 2019, 16:16

Poslední červnový týden přinese nadprůměrné teploty. Spíš tepleji než obvykle bude i v prvních třech týdnech prázdnin. Množství...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Dnes uvidíme částečné zatmění Měsíce, na obloze se objeví i Jupiter a Saturn

Dnes půl hodiny před půlnocí nastane hlavní fáze částečného zatmění Měsíce. Do plného zemského stínu bude v tu chvilku ponořeno téměř sedm desetin měsíčního kotouče. Celý úkaz ale začne ještě o něco dřív – přibližně dvě minuty po desáté hodině večer. Celý průběh částečného zatmění je sledovatelný pouhým okem. Potřeba bude pouze pěkné počasí.

Zákaz vstupu do Krkonoš? Na přemíru odpadků a nevychované turisty si stěžuje vládce hor

Od 1. srpna nebudou moci lidé vstoupit do Krkonoše. Alespoň tak by si to přál vládce hor Krakonoš, jehož dopis dnes uveřejnilo Ministerstvo životního prostředí (MŽP).

Politolog: Spor o výměnu ministra se může protáhnout do podzimu

Není vyloučeno to, že se spor o výměnu ministra kultury protáhne až do podzimu, míní Lubomír Kopeček z Masarykovy univerzity v Brně. Podle něj by se pak mohl rozpor protnout s některými dalšími problémy vlády a premiéra Andreje Babiše (ANO), týkajících se například rozepří mezi ČSSD a ANO kvůli státnímu rozpočtu nebo auditu Evropské komise ohledně střetu zájmů předsedy vlády. Podle Josefa Mlejnka z katedry politologie Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy musí ČSSD v otázce výměny ministra zatlačit i na Babiše.