Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Běh Českou Kanadou přinesl nemocné Nicolce téměř 140 tisíc korun

 
pondělí, 17. června 2019, 11:38

Sto šedesát závodníků vyrazilo o víkendu na trať Běhu Českou Kanadou. Díky jejich účasti a dalším dobrovolným příspěvkům pořadatelé vybrali pro devítiletou Nicolku Němcovou z Jindřichova Hradce částku 139 655 korun. Podle maminky Dany by drahá a náročná rehabilitace mohla Nicolce pomoci dokonce i k samostatné chůzi.

Horké letní počasí, skvělá atmosféra a sportovní výkony pro dobrou věc. Tak by se dal shrnout čtvrtý ročník Běhu Českou Kanadou, díky kterému se podařilo pro nemocnou Nicolku z Jindřichově Hradce získat téměř 140 tisíc korun. Benefiční běh, na jehož organizaci se podílela více jak čtyřicítka místních dobrovolníků, se stal v Nové Bystřici již oblíbenou a podporovanou tradicí. Kromě běžců, místních organizací a firem Nicolku podpořila i Nadace ČEZ s mobilní aplikací EPP – Pomáhej pohybem, která věnuje Nicolce 51 655 korun.

Devítileté Nicolce byla diagnostikována vzácná neurologická vada, je inkontinentní, nemluví, chodí jen s oporou a vyžaduje 24hodinovou péči. Její maminka Dana vysvětluje: „Výtěžek ze závodu použijeme na rehabilitační pobyt v Therasuin centru v Plzni, který Nicolce pomůže ve fyzickém rozvoji.“

 „Je skvělé, že jsme již počtvrté v řadě měli možnost podpořit někoho ze svého okolí, kdo pomoc opravdu potřebuje. V minulosti podpořené rodiny nás přišly na oplátku povzbudit svou přítomností přímo na sobotní závod. Běh Českou Kanadou má tak trošku rodinnou atmosféru. Běžci se k nám vrací, účastní se stále více lidí. Závodí však i trénovaní sportovci a není zde nouze o výjimečné sportovní výkony. Pro nás jsou však vítězové všichni, kteří přijdou podpořit dobrou věc,“ zhodnotil charitativní běh hlavní pořadatel závodu Tomáš Kamas.

Trať na 10,5 kilometrů ovládl mezi muži Antonín Semerád (37:22), mezi ženami zvládla stejný úsek nejrychleji Agáta Jeníšová (55:35). Trať na 6,5 km uběhl nejrychleji Filip Michálek (23:33) a mezi ženami Kateřina Schmelz (30:08)

Tisková zpráva
 


 

Kam dál?

VIDEO: Klip je na světě. Tomáš Klus nazpíval s Arpidou píseň Marie

pondělí, 17. června 2019, 10:02

Videoklip k písni Marie je na světě. Známou písničku Tomáše Kluse nazpíval zpěvák společně s hudebním uskupením K.R.B z Centra...

Vltava by měla být pulzující tepnou spojující regiony. Její splavnění...

pondělí, 17. června 2019, 07:12

Vltava by se měla v nejbližších letech stát turistickou tepnou. Alespoň takové plány na splavnění řeky má Jihočeský a Středočeský...

Královská školka České Budějovice s vlastní solnou jeskyní oslavila v...

neděle, 16. června 2019, 20:32

První narozeniny oslavila v květnu Královská školka, kterou otevřeli manželé Jana a Václav Královi v českobudějovické městské...

U Záblatí se po 400 letech znovu rozřinčely zbraně

neděle, 16. června 2019, 18:03

Dusot kopyt, řinčení zbraní, výstřely z mušket a děl, dým. Zkrátka bitevní vřava se vším všudy. Tak vypadala v sobotu odpoledne...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Ochota Česka podílet se na řešení migrace se blíží nule, komentuje německý ministr vnitra

Připravenost Česka podílet se na společném evropském řešení migrace se podle německého ministra vnitra Horsta Seehofera blíží nule. Tento dojem si odvezl ze své nedávné návštěvy Prahy. Řekl to na tiskové konferenci v Berlíně, kde se také jasně přihlásil k povinnosti zachraňovat migranty ze Středozemního moře.

Okamurovi bych pomočil hrob, Soukup je narcista v nejextrémnější podobě, říká řeporyjský starosta Pavel Novotný

Pavla Novotného netřeba představovat. „Dělník bulváru na odpočinku“, jak se na Facebooku nazývá, už nepůsobí vrásky na čele celebrit. Od loňského roku vede pražskou městskou část Řeporyje jako starosta. Sám přiznává, že nyní zažívá jedno z nejšťastnějších životních období. Ruce pryč od bulváru ale nedává. Nutkání věnovat se žurnalistice stále přetrvává.

Fond životního prostředí pozastavil Agrofertu národní dotaci

Kvůli možnému střetu zájmů bývalého vlastníka Agrofertu premiéra Andreje Babiše (ANO) pozastavil náměstek Státního fondu životního prostředí Leo Steiner národní dotace pro podnik holdingu Agrofert - lihovar v Kutné Hoře. Píšou o tom dnešní Hospodářské noviny. Rozhodnutí se netýká evropských dotací, ale těch českých. Mluvčí Agrofertu Karel Hanzelka sdělil, že o pozastavení proplacení společnost nemá informace.