Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Běh Českou Kanadou přinesl nemocné Nicolce téměř 140 tisíc korun

 
pondělí, 17. června 2019, 11:38

Sto šedesát závodníků vyrazilo o víkendu na trať Běhu Českou Kanadou. Díky jejich účasti a dalším dobrovolným příspěvkům pořadatelé vybrali pro devítiletou Nicolku Němcovou z Jindřichova Hradce částku 139 655 korun. Podle maminky Dany by drahá a náročná rehabilitace mohla Nicolce pomoci dokonce i k samostatné chůzi.

Horké letní počasí, skvělá atmosféra a sportovní výkony pro dobrou věc. Tak by se dal shrnout čtvrtý ročník Běhu Českou Kanadou, díky kterému se podařilo pro nemocnou Nicolku z Jindřichově Hradce získat téměř 140 tisíc korun. Benefiční běh, na jehož organizaci se podílela více jak čtyřicítka místních dobrovolníků, se stal v Nové Bystřici již oblíbenou a podporovanou tradicí. Kromě běžců, místních organizací a firem Nicolku podpořila i Nadace ČEZ s mobilní aplikací EPP – Pomáhej pohybem, která věnuje Nicolce 51 655 korun.

Devítileté Nicolce byla diagnostikována vzácná neurologická vada, je inkontinentní, nemluví, chodí jen s oporou a vyžaduje 24hodinovou péči. Její maminka Dana vysvětluje: „Výtěžek ze závodu použijeme na rehabilitační pobyt v Therasuin centru v Plzni, který Nicolce pomůže ve fyzickém rozvoji.“

 „Je skvělé, že jsme již počtvrté v řadě měli možnost podpořit někoho ze svého okolí, kdo pomoc opravdu potřebuje. V minulosti podpořené rodiny nás přišly na oplátku povzbudit svou přítomností přímo na sobotní závod. Běh Českou Kanadou má tak trošku rodinnou atmosféru. Běžci se k nám vrací, účastní se stále více lidí. Závodí však i trénovaní sportovci a není zde nouze o výjimečné sportovní výkony. Pro nás jsou však vítězové všichni, kteří přijdou podpořit dobrou věc,“ zhodnotil charitativní běh hlavní pořadatel závodu Tomáš Kamas.

Trať na 10,5 kilometrů ovládl mezi muži Antonín Semerád (37:22), mezi ženami zvládla stejný úsek nejrychleji Agáta Jeníšová (55:35). Trať na 6,5 km uběhl nejrychleji Filip Michálek (23:33) a mezi ženami Kateřina Schmelz (30:08)

Tisková zpráva
 


 

Kam dál?

VIDEO: Klip je na světě. Tomáš Klus nazpíval s Arpidou píseň Marie

pondělí, 17. června 2019, 10:02

Videoklip k písni Marie je na světě. Známou písničku Tomáše Kluse nazpíval zpěvák společně s hudebním uskupením K.R.B z Centra...

Vltava by měla být pulzující tepnou spojující regiony. Její splavnění...

pondělí, 17. června 2019, 07:12

Vltava by se měla v nejbližších letech stát turistickou tepnou. Alespoň takové plány na splavnění řeky má Jihočeský a Středočeský...

Královská školka České Budějovice s vlastní solnou jeskyní oslavila v...

neděle, 16. června 2019, 20:32

První narozeniny oslavila v květnu Královská školka, kterou otevřeli manželé Jana a Václav Královi v českobudějovické městské...

U Záblatí se po 400 letech znovu rozřinčely zbraně

neděle, 16. června 2019, 18:03

Dusot kopyt, řinčení zbraní, výstřely z mušket a děl, dým. Zkrátka bitevní vřava se vším všudy. Tak vypadala v sobotu odpoledne...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

CK Neckermann má v cizině 1100 českých klientů, návrat zajistí

Cestovní kancelář Neckermann, která je v Česku součástí zkrachované britské kanceláře Thomas Cook, má v zahraničí k dnešnímu dni zhruba 1100 českých klientů. O tyto klienty se postará a zajistí jim bezpečný návrat do České republiky jejich plánovaným letem. V tiskovém prohlášení to dnes uvedl šéf marketingu CK Neckermann Jan Šrámek.

Začínají Dny českého piva. Po celé republice můžete ochutnat svatováclavské speciály

Povstaňte, jdeme na pivo! Tak zní heslo už sedmého ročníku Dnů českého piva. Slavnosti oblíbeného zlatavého moku se konají po celé republice a nabídnou bohatý program, ale i speciálně navařené svatováclavské pivo. Akce začíná 24. září a trvá až do 30. září.

Některé budovy v centru Prahy přes noc pokryly graffiti

Některé budovy v centru Prahy, například Tančící dům, Obchodní dům Kotva a Dům módy na Václavském náměstí pokrylo přes noc graffiti. Akce má upozornit na nedostatek legálních ploch pro street art. Zhruba 20 streetartovým umělcům dala k dispozici přes 190 metrů čtverečních plochy svých domů společnost Pražská správa nemovitostí (PSN). Většina maleb je dočasná, trvalý zásah do podoby historických či památkově chráněných budov je totiž omezený. Novinářům to v tiskové zprávě sdělila za PSN Tereza Pavézková.