Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V Jihočeském kraji přibylo v prvním čtvrtletí 68 obyvatel

 
sobota, 15. června 2019, 18:03

V Jihočeském kraji v letošním prvním čtvrtletí přibylo 68 obyvatel, což znamená, že v regionu k 31. březnu žilo 642.201 lidí. O přírůstek se zasloužilo přistěhování. Jinak v kraji více lidí zemřelo, než se narodilo. Údaje zveřejnil Český statistický úřad. Počet obyvatel Česka se v prvním čtvrtletí letošního roku zvýšil zhruba o 3000 na téměř 10,653 milionu lidí. Za přírůstkem je opět hlavně přistěhovalectví z ciziny.

Jihočeský kraj je nyní v pořadí podle počtu obyvatel šestý v republice. Více lidí žije v Praze, Středočeském, Jihomoravském, Moravskoslezském a Ústeckém kraji. Nejlidnatější jsou střední Čechy, kde statistici evidují více než 1,37 milionu obyvatel.

V Jihočeském kraji se letos od ledna do konce března narodilo 1620 dětí, což bylo o osm méně než v prvním čtvrtletí loni. Naopak meziročně mírně stoupla úmrtnost. Loni zemřelo v kraji za první tři měsíce 1838 obyvatel, letos jich bylo 1853.

Nejvíce dětí se v kraji narodilo na Českobudějovicku, a to 499. Je to o 24 méně než v loňském prvním čtvrtleté. Zároveň na Českobudějovicku nejvíce lidí zemřelo, jednalo se o 507 lidí.

Do Jihočeského kraje se od ledna do března přistěhovalo 1931 lidí, což je téměř o dvě stovky více než loni. Region za první tři měsíce opustilo 1630 obyvatel. Největší migrační pohyb byl patrný na Českobudějovicku, kam se přistěhovalo 812 lidí, 697 se jich naopak odstěhovalo.

Napsal(a) ČTK | Foto Budějovický Majáles
 


 

Kam dál?

Aktualizováno 15. června 2019, 14:47

Fastfoody u nás změní omáčku a propagují to jako zcela nový produkt,...

sobota, 15. června 2019, 14:57

Na jaké jídlo se vyplatí zajít a čemu se raději vyvarovat? Nejen o tom je tvorba uživatele JdemeŽrát, který pravidelně publikuje...

Cyklobusy budou na jihu Čech jezdit i letos, vyrazí v sobotu 22....

sobota, 15. června 2019, 13:02

Cyklobusy společnosti Jihotrans Group zahájí letní provoz v Jihočeském kraji 22. června a provozovatel vypraví linky na několika...

Michal Brousil obhájil evropské zlato v disciplínách TFA

sobota, 15. června 2019, 09:56

Obrovského úspěchu pro jihočeský profesionální sbor dosáhl Michal Brousil, který potvrdil, že patří na špici evropské elity v...

Město zavede na akcích vratné kelímky. Některé budějcké podniky už je...

sobota, 15. června 2019, 08:19

Město se rozhodlo jít do boje s velkým množstvím plastů, které se nashromáždí během různých kulturních akcí. Chce zavést vratné...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Dnes uvidíme částečné zatmění Měsíce, na obloze se objeví i Jupiter a Saturn

Dnes půl hodiny před půlnocí nastane hlavní fáze částečného zatmění Měsíce. Do plného zemského stínu bude v tu chvilku ponořeno téměř sedm desetin měsíčního kotouče. Celý úkaz ale začne ještě o něco dřív – přibližně dvě minuty po desáté hodině večer. Celý průběh částečného zatmění je sledovatelný pouhým okem. Potřeba bude pouze pěkné počasí.

Zákaz vstupu do Krkonoš? Na přemíru odpadků a nevychované turisty si stěžuje vládce hor

Od 1. srpna nebudou moci lidé vstoupit do Krkonoše. Alespoň tak by si to přál vládce hor Krakonoš, jehož dopis dnes uveřejnilo Ministerstvo životního prostředí (MŽP).

Politolog: Spor o výměnu ministra se může protáhnout do podzimu

Není vyloučeno to, že se spor o výměnu ministra kultury protáhne až do podzimu, míní Lubomír Kopeček z Masarykovy univerzity v Brně. Podle něj by se pak mohl rozpor protnout s některými dalšími problémy vlády a premiéra Andreje Babiše (ANO), týkajících se například rozepří mezi ČSSD a ANO kvůli státnímu rozpočtu nebo auditu Evropské komise ohledně střetu zájmů předsedy vlády. Podle Josefa Mlejnka z katedry politologie Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy musí ČSSD v otázce výměny ministra zatlačit i na Babiše.