Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V Jihočeském kraji přibylo v prvním čtvrtletí 68 obyvatel

 
sobota, 15. června 2019, 18:03

V Jihočeském kraji v letošním prvním čtvrtletí přibylo 68 obyvatel, což znamená, že v regionu k 31. březnu žilo 642.201 lidí. O přírůstek se zasloužilo přistěhování. Jinak v kraji více lidí zemřelo, než se narodilo. Údaje zveřejnil Český statistický úřad. Počet obyvatel Česka se v prvním čtvrtletí letošního roku zvýšil zhruba o 3000 na téměř 10,653 milionu lidí. Za přírůstkem je opět hlavně přistěhovalectví z ciziny.

Jihočeský kraj je nyní v pořadí podle počtu obyvatel šestý v republice. Více lidí žije v Praze, Středočeském, Jihomoravském, Moravskoslezském a Ústeckém kraji. Nejlidnatější jsou střední Čechy, kde statistici evidují více než 1,37 milionu obyvatel.

V Jihočeském kraji se letos od ledna do konce března narodilo 1620 dětí, což bylo o osm méně než v prvním čtvrtletí loni. Naopak meziročně mírně stoupla úmrtnost. Loni zemřelo v kraji za první tři měsíce 1838 obyvatel, letos jich bylo 1853.

Nejvíce dětí se v kraji narodilo na Českobudějovicku, a to 499. Je to o 24 méně než v loňském prvním čtvrtleté. Zároveň na Českobudějovicku nejvíce lidí zemřelo, jednalo se o 507 lidí.

Do Jihočeského kraje se od ledna do března přistěhovalo 1931 lidí, což je téměř o dvě stovky více než loni. Region za první tři měsíce opustilo 1630 obyvatel. Největší migrační pohyb byl patrný na Českobudějovicku, kam se přistěhovalo 812 lidí, 697 se jich naopak odstěhovalo.

Napsal(a) ČTK | Foto Budějovický Majáles
 


 

Kam dál?

Aktualizováno 15. června 2019, 14:47

Fastfoody u nás změní omáčku a propagují to jako zcela nový produkt,...

sobota, 15. června 2019, 14:57

Na jaké jídlo se vyplatí zajít a čemu se raději vyvarovat? Nejen o tom je tvorba uživatele JdemeŽrát, který pravidelně publikuje...

Cyklobusy budou na jihu Čech jezdit i letos, vyrazí v sobotu 22....

sobota, 15. června 2019, 13:02

Cyklobusy společnosti Jihotrans Group zahájí letní provoz v Jihočeském kraji 22. června a provozovatel vypraví linky na několika...

Michal Brousil obhájil evropské zlato v disciplínách TFA

sobota, 15. června 2019, 09:56

Obrovského úspěchu pro jihočeský profesionální sbor dosáhl Michal Brousil, který potvrdil, že patří na špici evropské elity v...

Město zavede na akcích vratné kelímky. Některé budějcké podniky už je...

sobota, 15. června 2019, 08:19

Město se rozhodlo jít do boje s velkým množstvím plastů, které se nashromáždí během různých kulturních akcí. Chce zavést vratné...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi na západoněmecké ambasádě v Praze, přes níž se od jara pokoušely dostat na Západ tisíce východních Němců. Podle historika Oldřicha Tůmy z Ústavu pro soudobé dějiny tím uspíšila pád berlínské zdi. Praha a východní Berlín byly přitom do poslední chvíle blízcí spojenci, kteří si přáli udržení statu quo.

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá. Nejlépe z hodnocení vycházejí stejně jako v předchozích letech gymnázia a základní školy. Na opačném konci žebříčku jsou odborné školy, přesto se jejich hodnocení od loňského roku mírně zlepšilo. Vyplynulo to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), které jeho výsledky poskytlo.

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.